• Informacje na temat:

  magda prokopowicz zdjecie

Artykuły na temat: magda prokopowicz zdjecie
 • Bartosz Prokopowicz: Przełamywać stereotyp

  ...rzeczy znaczą najwięcej. Magda mówiła mi, że odnajduje szczęście i przyjemność w każdym doświadczeniu. Niezależnie od tego, czy jest ono pozytywne czy negatywne, ważne, że po prostu jest. Pod płaszczykiem(...) - mówi reżyser "Chemii" Bartosz Prokopowicz.

 • Bartosz Prokopowicz: Wiem, kim jestem, a kim już nigdy nie będę

  Bartosz Prokopowicz uważa, że jego filmowy debiut, "Chemię", trzeba odbierać sercem. "Jeżeli odbiera się go głową, to można powiedzieć, że jest tandetny, kiczowaty, popkulturowy" - przekonuje reżyser.

 • "Chemia": Opowieść o utracie

  Agnieszka Żulewska, Tomasz Schuchardt, Eryk Lubos - m.in. ci aktorzy są w obsadzie "Chemii", opowieści o miłości i walce z chorobą. Realizuje ją w Warszawie Bartosz Prokopowicz. Pomysłodawczynią filmu była żona reżysera, prezes Fundacji Rak'n'Roll Magda Prokopowicz.

 • "Chemia": Pierwszy taki film o miłości

  Rozpoczęły się zdjęcia do filmu fabularnego "Chemia" w reżyserii Bartka Prokopowicza. To opowieść o niezwykłej miłości dwójki młodych ludzi balansujących na granicy życia i śmierci.

 • Agnieszka Żulewska: Zaczęłam się obserwować

  Muszę się jeszcze strasznie wielu rzeczy nauczyć - twierdzi Agnieszka Żulewska, odtwórczymi roli Leny w filmie "Chemia" Bartosza Prokopowicza.

 • Maciej Maniewski: Kino pod włos

  Albo w salonie, albo na planie filmowym. Maciej Maniewski od 20 lat opiekuje się włosami polskich gwiazd. Mówią o nim mistrz drugiego planu, nazywają ekspertem od metamorfoz. Alicja Myśliwiec z RMF Classic spotkała się z nim tuż przed premierą "Chemii" w reżyserii Bartka Prokopowicza. Film powstał na kanwie wydarzeń z życia Magdy Prokopowicz - założycielki Fundacji Rak'n'Roll.

 • O miłości silniejszej niż strach: Agnieszka Żulewska o filmie "Chemia"

  Rola Agnieszki Żulewskiej w filmie "Chemia" z pewnością zapisze się w pamięci widzów na długo. Aktorka ścięła włosy, schudła, a przede wszystkim tej roli oddała kawałek siebie. Scenariusz filmu napisało życie - "Chemia" opowiada historię Magdaleny Prokopowicz, założycielki Fundacji Rak’n’Roll.

 • Żulewska i Schuchardt gwiazdami dnia

  ..."To przede wszystkim film o miłości. Opowieść o niezwykłym uczuciu, dojrzewaniu i poszukiwaniu własnej tożsamości" - mówi o ostatnim z wymienionych tytułów Bartosz Prokopowicz. Dla tego uznanego operatora ("Dług", "Komornik") "Chemia" jest reżyserskim debiutem. A zadanie miał tym trudniejsze, że scenariusz produkcji powstał na kanwie wydarzeń z życia jego żony, Magdy Prokopowicz, która zmarła na...

 • Najlepsze polskie filmy 2015

  ...przesłania zbyt czytelne metafory, jakimi operuje autor "Rysopisu" - Małgorzata Steciak pisała po weneckiej premierze "11 minut". "Chemia" Poruszający i osobisty film Bartosza Prokopowicza (operator "Długu" czy "Komornika"). Opowieść o dziewczynie, która krótko po spotkaniu nowej miłości, dowiaduje się, że jest chora na raka. Scenariusz do tego filmu napisało życie, ponieważ Prokopowicz...

 • KFF: Brukowe katharsis?

  .... "Magda, miłość i rak" Aliny Mrowińskiej i "Takie życie" Daniela Zielińskiego mają ambicję opowiedzenia intymnych historii rodzinnych, tylko dlaczego po ich seansie pozostaje uczucie niesmaku? Mrowińska towarzyszy z kamerą Magdzie i Bartkowi (znany operator - Bartek Prokopowicz, autor zdjęć m.in. do "Korowodu" i "Kochaj i tańcz"). Historia jest delikatna i opowiada o kilkuletniej walce z rakiem...