• Informacje na temat:

  majka skowron

Artykuły na temat: majka skowron
 • Nie żyje aktor Czesław Jaroszyński

  W poniedziałek, 27 stycznia, zmarł w Warszawie aktor Czesław Jaroszyński - poinformował portal Filmpolski.pl. Znany z serialu "Szaleństwie Majki Skowron" artysta miał 88 lat.

 • Zmarł pisarz i scenarzysta filmowy Aleksander Minkowski

  W wieku 83 lat w Warszawie zmarł pisarz i scenarzysta filmowy Aleksander Minkowski - poinformował w poniedziałek jego przyjaciel, reżyser Stanisław Jędryka. Minkowski był autorem powieści dla młodzieży i scenariusza serialu "Szaleństwo Majki Skowron".

 • Nie żyje Stanisław Jędryka, autor seriali "Podróż za jeden uśmiech" czy "Wakacje z duchami"

  Nie żyje reżyser filmowy Stanisław Jędryka. Twórca kultowych seriali dla młodzieży: "Podróż za jeden uśmiech", "Wakacje z duchami", "Stawiam na Tolka Banana", "Do przerwy 0:1" i "Szaleństwo Majki Skowron" zmarł 22 kwietnia. Miał 85 lat.

 • Stanisław Jędryka: Do końca nie dowiedział się, kim był jego ojciec

  Do historii polskiego kina przeszły jego produkcje: "Wakacje z duchami", "Podróż za jeden uśmiech", "Stawiam na Tolka Banana", "Szaleństwo Majki Skowron". Prywatne życie Stanisław Jędryka miał jednak poplątane. Reżyser kultowych filmów dla dzieci długo bał się zapytać, kim był jego ojciec. A potem było już za późno.

 • ​"Podróż za jeden uśmiech" czy "Stawiam na Tolka Banana"?

  Większość młodych aktorów uwielbiała kamerę i sławę. Ale były też wyjątki. TVP Seriale wyemituje cztery niezapomniane produkcje - "Szaleństwo Majki Skowron", "Podróż za jeden uśmiech", "Stawiam na Tolka Banana" i "Rodzinę Leśniewskich".

 • Stanisław Jędryka kończy 80 lat

  Stanisław Jędryka, twórca seriali "Podróż za jeden uśmiech", "Wakacje z duchami", "Stawiam na Tolka Banana", "Do przerwy 0:1", "Szaleństwo Majki Skowron", kończy w sobotę, 27 lipca, 80 lat.

 • Chantal Akerman w Polsce

  ...instalacji, fotografii, akcji i działań performatywnych. W latach 2009-2012 zrealizowała projekt pierwszego art serialu found-footagowego wideo "Majka z filmu 2009-2012" na podstawie kultowego serialu TVP dla młodzieży z lat 70. :Szaleństwa Majki Skowron". Epizody z tego projektu będą punktem wyjścia do spotkania i dyskusji. Na festiwalu pojawią się także Victor Asliuk i Volha Dashuk, para białoruskich...

 • Pogrzeb Stanisława Jędryki 8 maja

  ...kultowych filmów i seriali dla młodzieży, m.in. "Do przerwy 0:1", "Wakacji z duchami", "Podróży za jeden uśmiech", "Stawiam na Tolka Banana" i "Szaleństwa Majki Skowron" - brzmiał wpis. Stanisław(...)) z Henrykiem Gołębiewskim i Filipem Łobodzińskim w rolach głównych, oraz serial "Stawiam na Tolka Banana" (1973). W 1976 r. reżyser nakręcił serial "Szaleństwo Majki Skowron", adaptację powieści dla...

 • Stanisław Jędryka spoczął na Powązkach Wojskowych

  ..."Szaleństwo Majki Skowron", adaptację powieści dla młodzieży Aleksandra Minkowskiego, o konflikcie pokoleniowym między rodzicami i dziećmi. Do najbardziej znanych filmów fabularnych Jędryki należy...

 • Nie żyje operator filmowy Wiesław Zdort

  ...r.) oraz seriali telewizyjnych, m.in. "Syzyfowe prace" (1998 r.) i "Szaleństwo Majki Skowron (1976 r.). Pracował także przy wielu filmach swojej żony Barbary Sass-Zdort, m.in. "Tylko strach" (1993

Zdjęcia na temat: majka skowron
Dyskusje na temat: majka skowron