• Informacje na temat:

  malcolm mcdowell

Artykuły na temat: malcolm mcdowell
 • Malcolm McDowell na wojnie

  Malcolm McDowell ( "Mechaniczna pomarańcza" ) zagra w wojennej epopei rozgrywającej się podczas II wojny światowej. "Night Witches" będzie opartą na faktach historią kobiecego dywizjonu pilotów bojowych, który wsławił się wieloma spektakularnymi akcjami.

 • Malcolm McDowell kontra Vivaldi

  Mozart miał swojego Salierego, Vivaldi miał konkurenta w osobie Carlo Melino. Właśnie w antagonistę kompozytora "Czterech pór roku" wcieli się Malcolm McDowell ( "Mechaniczna pomarańcza" , "The Company" ) w filmie biograficznym o Antonio Vivaldim. Zdjęcia do obrazu powstaną w ojczyźnie kompozytora, Włoszech oraz w Austrii.

 • Malcolm McDowell przyjacielem geniusza

  Malcolm McDowell ( "Mechaniczna pomarańcza" , "Ja, szpieg" ) wystąpi wkrótce w filmie "Stroke of Genius", biografii legendarnego golfisty Bobby'ego Jonesa. Brytyjski aktor zagra postać sportowego dziennikarza O.B. Keelera, który jako pierwszy poznał się na wielkim talencie Jonesa. Tytułowym bohaterem będzie na ekranie James Caviezel ( "Oczy anioła" , "Hrabia Monte Christo" ).

 • Malcolm McDowell jako Kopernik?

  ...brytyjskich aktorów m.in. Malcolm McDowell. Jak podkreślił reżyser 70. minutowy film ma być emitowany na kanale Discovery, który chce nabyć prawa licencyjne do emisji filmu. Obraz pojawi się także w kinach...

 • Malcolm McDowell w czarnej komedii

  Malcolm McDowell ( "Mechaniczna pomarańcza" , "Gangster numer jeden" , "Ja, szpieg" ) zagra jedną z głównych ról w filmie "Cordless". Role w obrazie zgodziło się także przyjąć dwóch aktorów próbujących czasem sił w reżyserii: Steve Buscemi ( "Armageddon" , "Gniazdo os" ) i Fisher Stevens ( "Champion" , "Zaczyna się od pocałunku" ). Akcja projektu toczy się w nowojorskiej kamienicy...

 • Malcolm McDowell: Chuligan i anarchista

  Brytyjski aktor Malcolm McDowell obchodzi w czwartek, 13 czerwca, 70. urodziny. Kojarzony z postaciami czarnych charakterów (był człowiekiem, który zabił kapitana Kirka w filmie "Star Trek VII: Pokolenia") zapewnił sobie miejsce w annałach kreacjami w jednych z najbardziej skandalizujących dzieł w historii kina: "Mechanicznej pomarańczy" Stanleya Kubricka i quasi-pornograficznym "Kaliguli".

 • McDowell i zabójczy wirus

  Malcolm McDowell ( "Mechaniczna pomarańcza" ) dołączył do obsady thrillera s-f "Doomsday". Na planie aktor spotka się m.in. z Bobem Hoskinsem ( "Człowiek Pies" ).

 • McDowell jako Wampir z Rostowa

  Malcolm McDowell ( "Ja, szpieg" ) występuje w realizowanym na Ukrainie filmie "Evilenko", opowiadającym historię seryjnego mordercy Andrieja Czikatiły. Reżyserem obrazu jest włoski scenarzysta David Grieco ("I Magi randagi"). W wywiadzie udzielonym miejscowej gazecie aktor opowiedział trochę o swojej roli.

 • "Kaligula" wraca na DVD

  Malcolm McDowell zgodził się nagrać swój komentarz, który pojawi się na trzypłytowym wydaniu DVD kontrowersyjnego filmu "Kaligula" z 1979 roku.

 • Gwiazdy w rosyjskiej produkcji

  Malcolm McDowell ( "Mechaniczna pomarańcza" ), Rutger Hauer ( "Niebezpieczny umysł" ) i Armand Assante ( "Striptease" ) wystąpią w rosyjskim filmie sensacyjnym "Mirror Wars". Produkcja będzie anglojęzyczna, a jej reżyserem został debiutujący w tej roli Wasilij Cziginski.