• Informacje na temat:

  małgorzata braunek 2013

Artykuły na temat: małgorzata braunek 2013
 • Małgorzata Braunek: Kochała ją cała Polska

  Była jedną z najwybitniejszych polskich aktorek, ulubienicą widzów. Gdyby żyła, 30 stycznia 2017 roku Małgorzata Braunek obchodziłaby 70. urodziny.

 • Małgorzata Braunek nie żyje

  Zmarła Małgorzata Braunek. Aktorka przegrała długą walkę z chorobą nowotworową. Odeszła w poniedziałek, 23 czerwca. Miała 67 lat.

 • Małgorzata Braunek: W tej urodzie było coś tajemniczego

  Dokładnie rok temu, 23 czerwca 2014, zmarła Małgorzata Braunek. Aktorka przegrała długą walkę z chorobą nowotworową.

 • Zagrają dla Małgorzaty Braunek

  Teatr Dramatyczny pokaże 23 lipca spektakl "Persona. Marilyn" w reż. Krystiana Lupy. Wpływ z biletów zostanie przekazany na leczenie chorej na nowotwór aktorki Małgorzaty Braunek; artyści zagrają bez honorarium. Koszt terapii to ok. 25 tys. euro miesięcznie.

 • Potrzebna pomoc dla Małgorzaty Braunek!

  Od połowy 2013 roku Małgorzata Braunek zmaga się z rakiem. Kiedy wydawało się, że aktorka wygrywa walkę z chorobą, nowotwór ponownie zaatakował. Teraz gwiazda "Potopu", "Lalki" i "Życia nad rozlewiskiem" potrzebuje pomocy!

 • 2014: Rok pożegnań

  Anna Przybylska, Małgorzata Braunek, Stanisław Mikulski, Robin Williams, Philip Seymour Hoffman... 2014 okazał się rokiem pożegnań. W ciągu minionych 12 miesięcy odeszło wiele gwiazd kina. Kogo będzie nam brakować najbardziej?

 • "Śmierć to tylko dalszy ciąg życia". Pamiętajmy o tych, którzy odeszli

  Polskie kino straciło w tym roku wiele wybitnych osobowości. Zmarły m.in. aktorki Małgorzata Braunek, Nina Andrycz i Anna Przybylska oraz znakomity twórca muzyki filmowej Wojciech Kilar. Filmowy świat pożegnał również Robina Williamsa, Philipa Seymoura Hoffmana i Boba Hoskinsa. Dzisiaj wspominamy artystów, którzy odeszli w minionych miesiącach.

 • Niezwykłe historie diw polskiego kina

  ..., na przebieg swojej kariery - zdecydowanie bardziej. Małgorzata Braunek Całkiem inaczej wyglądała ścieżka legendy polskiego kina: Oleńki z "Potopu" i Łęckiej z "Lalki" - Małgorzaty Braunek. Jej kariera aktorska nabrała rozpędu po pamiętnej roli Ireny w "Polowaniu na muchy" Andrzeja Wajdy z 1969 roku. 22-letnia wtedy Braunek dla kina porzuciła Akademię Teatralną w Warszawie. Chciała grać...

 • "Cisza nad rozlewiskiem": Kończy się mazurska saga?

  ..." (2011), "Nad rozlewiskiem" (2012). Ostatnia z dotychczas nakręconych - "Cisza nad rozlewiskiem" (2013) - pojawi się na antenie Jedynki jesienią. Przypomnijmy, że serial opowiada o losach Małgosi Jantar, która zdecydowała się porzucić karierę w Warszawie, zamieszkać na Mazurach i prowadzić uroczy pensjonat należący wcześniej do jej mamy Barbary Jabłonowskiej (Małgorzata Braunek). Niespodziewanie...

 • Na zawsze w naszej pamięci. Wspominamy tych, którzy odeszli

  ...pięknych, silnych kobiet. Małgorzata Braunek , kiedyś śliczna, choć kapryśna panna Łęcka z "Lalki" i Oleńka z "Potopu", później Barbara z "Nad rozlewiskiem", przegrała z rakiem. Sama zresztą(...). Małgorzata Braunek Aktorka, buddystka, słynna Izabela Łęcka w serialu "Lalka" i Oleńka w "Potopie". Zmarła 23 czerwca 2014. Andrzej Turski Dziennikarz, który dla pokoleń kolegów był wzorem. Miał tytuł...