• Informacje na temat:

  małgorzata niemen i córki

Artykuły na temat: małgorzata niemen i córki
 • Pożegnanie Czesława Niemena

  Urnę z prochami Czesława Niemena złożono w piątek, 30 stycznia, w katakumbach na Starych Powązkach w Warszawie. Wcześniej za duszę muzyka odprawiona została msza św. w kościele św. Karola Boromeusza. Tuż po pogrzebie artysty rozpętała się zamieć śnieżna, po czym nad tą częścią Warszawy ukazało się słońce.

 • Rodzina Niemena walczy o piosenkę

  W Poznaniu córki Czesława Niemena zeznawały w czwartek (9 czerwca) w procesie o naruszenie praw autorskich po ojcu. Chodzi o zadośćuczynienie od poznańskiego stowarzyszenia, które bez zgody rodziny upubliczniło utwór Czesława Niemena i włoskiej piosenkarki Faridy "Musica Magica".

 • Sejm nie uczci pamięci Niemena

  Krzysztof Zaremba, poseł Platformy Obywatelskiej, zaproponował, aby polski parlament uczcił pamięć zmarłego 17 stycznia Czesława Niemena. Proponował, by kwestię tę rozstrzygnął Konwent Seniorów. Marszałek Marek Borowski nie przychylił się jednak do jego prośby twierdząc, że Sejm nie może czcić pamięci "każdego piosenkarza". "Sejm w hołdzie dla zmarłego musi być zjednoczony" - napisał Borowski...

 • Czesław Niemen: 80. rocznica urodzin. Trasa "Niemen inaczej" na start

  W sobotę 16 lutego mija 80 lat od urodzin Czesława Niemena. Tego samego dnia w ICE w Krakowie rusza trasa koncertowa "Niemen inaczej" z udziałem m.in. jego córki Natalii Niemen, Kuby Badacha i Stanisława Sojki. To niejedyne atrakcje przygotowane dla fanów jednego z najpopularniejszych polskich twórców wszech czasów.

 • Małgorzata i Czesław Niemen: Od drugiego spojrzenia...

  .... Małgorzata była już wówczas modelką Mody Polskiej i Telimeny. Wybrała się na koncert Niemena do klubu Riviera. Przyszła tam razem z projektantką, która zabiegała, by artysta stworzył z nią kolekcję(...)"Nasza miłość się rodzi. Wśród zieleni i bzów Nie pogubi już dróg..." - śpiewał Czesław Niemen w jednym ze swoich utworów. I choć powstał on na kilka lat przed tym, nim spotkał Małgorzatę, to jest...

 • Natalia Niemen o swoim występie w Opolu

  Dzięki archiwalnym nagraniom na koncercie jubileuszowym festiwalu w Opolu Natalia Niemen wykonała "wspólnie" z tatą jego "Dziwny jest ten świat", czym zachwyciła. "Zauważyłam, że odzywa się u mnie barwa głosu ojca i jego ekspresja" - powiedziała artystka.

 • Pomnik Czesława Niemena w Białogardzie. Kiedy uroczyste odsłonięcie?

  W sobotę (29 czerwca) w samo południe na Placu Wolności w Białogardzie odbędzie się uroczyste odsłonięcie pomnika Czesława Niemena.

 • Andrzej Turski: Ryby, Niemen i Sienkiewicz

  Akwarele i zaczął grać z Czesławem Niemenem - zrezygnowałem. Czekała mnie obrony pracy magisterskiej. I zamiast gwiazdą rocka został pan bardzo lubianą gwiazdą dziennikarstwa. Jaka jest tajemnica(...) coś się z tego "urodzi". Mój Boże, jesteśmy przecież dorośli! Jest przyzwolenie córki? - Ula nie miałaby w tej kwestii żadnych obiekcji. Jest dobrą córką, która chce, aby jej ojciec był zadowolony...

 • Natalia Niemen na Białorusi: "Tatuś zbyt wiele nie mówił"

  Córka Czesława Niemena, Natalia, wystąpiła w niedzielę (8 grudnia) z koncertem w Grodnie na zachodzie Białorusi. Następnego dnia wraz ze swoją matką Małgorzatą Niemen odwiedziła Stare Wasiliszki, gdzie urodził się słynny piosenkarz i kompozytor.

 • Opole 2014: Monika Urlik, Mateusz Ziółko i inni zaśpiewają Czesława Niemena (konkurs SuperDebiuty)

  W piątek (6 czerwca) na 51. Festiwalu w Opolu jednym z koncertów będzie konkurs SuperDebiuty z piosenkami zmarłego 10 lat temu Czesława Niemena.