• Informacje na temat:

  mali powstańcy

Artykuły na temat: mali powstańcy
 • "Barwy szczęścia": Franek w gorącej wodzie kąpany

  W tym roku kariera Mateusza Banasiuka nabrała zawrotnego tempa, jest rozchwytywany zawodowo. Jesienią dołączył m.in. do obsady „Barw szczęścia”. Franek, którego gra w serialu, będzie walczył o odzyskanie przychylności swojej byłej dziewczyny Cariny, która spodziewa się z nim dziecka.

 • Jan Komasa pracuje nad nowym filmem

  Po sukcesie "Miasta 44", obrazu o powstaniu warszawskim, który kosztował Jana Komasę wiele nerwów, reżyser zamierza powrócić do kameralnego kina spod znaku "Sali samobójców". Akcja filmu ma się toczyć w latach 90., rzadko przedstawianych w polskiej kinematografii.

 • Kabaret Starszych Panów był odskocznią w czasach komunizmu. Bawił aż do łez!

  Kabaret Starszych Panów w czasach komuny był odskocznią od szarzyzny i poczucia beznadziei. Bawił słuchaczy i widzów aż do łez. Do dziś wspominany jest z wielkim sentymentem.

 • Zagrali dla Powstańców

  Utworów poety powstańczego Tadeusza Gajcego w rockowych aranżacjach m.in. Maleo Reggae Rockers, Armii i Pogodno można było posłuchać podczas sobotniego (25 lipca) koncertu "Pamiętamy '44" w Parku Wolności przy stołecznym Muzeum Powstania Warszawskiego.

 • Filip Chajzer: Jestem teraz bliżej Boga

  ...samotnym poczucie, że ktoś jest z nimi. Na antenie słychać też modlitwy. Włącza się pan w nie? - Przyznam, że nie umiem się modlić w sposób "sformalizowany". Choć rozumiem, że jest to medytacja(...) mnie. Nie mogłem sobie z tym poradzić. Na Facebooku dostałem wiadomość od matki niewidomej dziewczynki, która pisała, że córka uwielbia, jak prowadzę pogram "Mali giganci" na antenie TVN. Pomyślałem...

 • "Sierpniowe niebo": Premiera filmu o powstaniu warszawskim

  W stołecznym Teatrze Narodowym odbyła się we wtorek premiera poświęconego powstaniu warszawskiemu filmu "Sierpniowe niebo. 63 dni chwały", którego reżyserem jest pochodzący z rodziny powstańców Irek Dobrowolski. Film trafi do kin 13 września.

 • "Na dobre i na złe": Adam znajdzie sobie nową dziewczynę!

  ...przytaczane są głównie te okrutne, traumatyczne, tragiczne, ale powstańcy opowiadają o tych dniach inaczej. Byłem zaskoczony, bo koncentrowali się na tym, co dobre. Nie rozmawialiśmy o cierpieniu...

 • "Sierpniowe niebo": Film o powstaniu warszawskim

  Nakręcone w 1944 r. podczas powstania warszawskiego zdjęcia, nigdy wcześniej niepokazywane szerszej publiczności, zobaczyć można w filmie "Sierpniowe niebo. 63 dni chwały", który trafi do kin 13 września. Reżyserem jest pochodzący z rodziny powstańców Irek Dobrowolski.

 • "Miasto 44": Dobrze, że ten film powstał

  Dobrze, że ten film powstał - mówili po pokazie "Miasta 44" weterani powstania warszawskiego. Chwalili film, lecz wskazali też jego słabe strony. "Bardzo dobry", "oddaje rzeczywistość powstania", ale "za dużo ukazanej klęski, za mało radości" - to niektóre z opinii.

 • "Powstanie Warszawskie": Nie można przejść obojętnie

  - Temat Powstania Warszawskiego jest tak znaczący dla naszej historii i kultury, że mało kto przechodzi obok zjawiska obojętnie - komentuje w rozmowie z INTERIA.PL Mariusz Denst z zespołu Lao Che, który to historyczne wydarzenie zinterpretował na wznowionym właśnie albumie "Powstanie Warszawskie".

Wideo na temat: mali powstańcy
 • Mali agenci 4D: Wyścig z czasem

  Marissa wcale nie jest zwykłą gospodynią domową. Może i jest żoną słynnego reportera, kochającą i cierpliwą matką, ale należałoby dodać do tego jeszcze kilka szczegółów... Matkowanie Rebece i Cecilowi, którzy wyraźnie sobie tego nie życzą, wystawia jej cierpliwość na ciężkie próby. Ponadto jej mąż Wilbur nie grzeszy bystrością - przez lata nie zorientował się, że jego żona jest agentką specjalną w stanie spoczynku. Świat Marissy zostaje wywrócony do góry nogami, gdy maniakalny Timekeeper...

 • Mała matura 1947

  Ciepła i niepozbawiona humoru opowieść o dojrzewaniu w pierwszych burzliwych latach powojennej Polski. Film w reżyserii Janusza Majewskiego ("C.K. Dezerterzy", "Zaklęte rewiry") z udziałem plejady gwiazd (Marek Kondrat, Olgierd Łukaszewicz, Marian Opania, Wiktor Zborowski, Agnieszka Michalska, Artur Żmijewski, Wojciech Pszoniak, Sonia Bohosiewicz) i utalentowanych debiutantów (Adam Wróblewski, Dawid Kot, Mikołaj Jodliński, Adam Zduńczyk). Podobnie jak w "Stowarzyszeniu umarłych poetów" Petera...

 • Alfie, mały wilkołak

  Film na podstawie serii książek Paula van Loon pod tym samym tytułem. Przy pełni księżyca, w siódme urodziny, Alfie (Ole Kroes) zmienia się w białego, puszystego, małego wilkołaka. W nocy chłopiec bez skrępowania wyskakuje przez okno i biegając po parku, czy ogrodzie sąsiadów wyszukuje kurczaków, kaczek i innych przysmaków. Przed wschodem słońca powraca do domu śmiertelnie zmęczony. Z obawy przed reakcją przybranych rodziców i utratą domu, postanawia utrzymać swój sekret w tajemnicy.