• Informacje na temat:

  marek piwowski żona

Artykuły na temat: marek piwowski żona
 • Szokujące szczegóły romansu Bogusława Lindy i Poli Raksy. Zdrady, kontrola, kłótnie!

  Piwowskiego. Rozgoryczona, że jej bogatą filmografię i znakomite kreacje w Teatrze TV na zawsze przyćmiła rola Marusi z "Czterech pancernych", postanowiła zmienić profesję. Zajęła się projektowaniem strojów...

 • Odjechany "Rejs" polskiego kina

  Dziś mija 40 lat od premiery kultowej komedii Marka Piwowskiego. Polskie kino płynie dalej, mało który film potrafi jednak dorównać legendzie "Rejsu".

 • .... Szczęście znalazł dopiero u boku modelki Lidii Popiel, która została jego żoną. Natomiast Pola nie założyła już rodziny. Przez jakiś czas wiązano ją z reżyserem Markiem Piwowskim. W 1993 roku zagrała...

 • Zdzisław Maklakiewicz: Mistrz drugiego planu

  35 lat temu, 9 października 1977 roku, przed warszawskim hotelem Bristol znaleziono ciało Zdzisława Maklakiewicza, nieśmiertelnego inżyniera Mamonia z "Rejsu" Marka Piwowskiego. Wspólnie z Janem Himilsbachem stworzyli najbarwniejszy aktorski duet w historii polskiego kina.

 • Pola Raksa: Była gwiazdą PRL, jak żyje dziś?

  ...charakteryzuje się je w sposób uproszczony, albo są jednoznacznie dobre, albo jednoznacznie złe". Czytaj dalej na następnej stronie... Matka, żona i kochanka Satysfakcji nie przynosiło także życie(...) z Moniką Jaruzelską, młodszą od Raksy o 22 lata. Aktorka związała się jeszcze na krótko z reżyserem Markiem Piwowskim, ale i ten związek się rozpadł. Pola Raksa ostatni raz pojawiła się na dużym...

 • Mumio i Ani Mru Mru w "Rysiu"

  Członkowie kabaretów Mumio i Ani Mru Mru pojawią się w niewielkich rolach w "Rysiu", realizowanej przez Stanisława Tyma kontynuacji kultowego "Misia" . Obok nich w obrazie o przygodach Ryszarda Ochódzkiego zobaczymy też dziennikarza Grzegorza Miecugowa i reżysera słynnego "Rejsu" Marka Piwowskiego.

 • Mamoń i Sidorowski wracają na ekrany!

  W piątek na ekrany kin trafia 8 tytułów, w tym ostatni film zmarłego wskutek przedawkowania narkotyków Philipa Seymoura Hoffmana ("Bardzo poszukiwany człowiek") i dokument o polskich siatkarzach "Drużyna". Czy przebojami okażą się zrekonstruowane cyfrowo klasyki: "Wielki błękit" Luka Bessona i kultowy "Rejs" Marka PIwowskiego?

 • "Rejs na krzywy ryj" - biografia Himilsbacha

  O barwnym życiu w szarym PRL-u, karierze pisarza i filmowca, miłości do wódki i żony zwanej Basicą pisze Anna Poppek w niedawno opublikowanej książce "Rejs na krzywy ryj. Jan Himilsbach i jego czasy".

 • Jan Himilsbach miałby dziś 70 lat

  W piątek, 30 listopada, mija 70. rocznica urodzin Jana Himilsbacha - jednej z najbarwniejszych postaci polskiego kina - znanego z niepowtarzalnej kreacji w filmie "Rejs" . Absurd towarzyszył Himilsbachowi od początku - w metryce jego urodzenia urzędniczka wpisała pomyłkowo datę 31 listopada. Niektórzy twierdzą, że za pomyłkę odpowiada ojciec Himilsbacha, który po intensywnym świętowaniu narodzin syna nie mógł sobie przypomnieć właściwej daty.

 • 25 lat temu zmarł Jan Himilsbach

  W poniedziałek, 11 listopada, minęła 25. rocznica śmierci Jana Himilsbacha - jednej z najbardziej charakterystycznych i barwnych postaci polskiego filmu i literatury, znanego z niepowtarzalnych kreacji w "Rejsie" i "Wniebowziętych".