• Informacje na temat:

  maria curie skłodowska

Artykuły na temat: maria curie skłodowska
 • "Radioactive": Rosamund Pike jako Maria Skłodowska-Curie

  Kolejna produkcja o polskiej noblistce już niebawem w kinach. Tym razem w roli Marii Skłodowskiej-Curie zobaczymy Rosamunde Pike. Cała historia opowiada o relacjach łączących Skłodowską-Curie z jej mężem Pierrem Curie.

 • "Maria Skłodowska-Curie" : Edukacyjny klasyk

  Reżyserka Marie Noëlle staje się powoli specjalistką od ekranowych biografii. Mierzyła się już z historią Ludwika II ("Ludwik Szalony"), tym razem przyszedł czas na dwukrotną laureatkę Nobla. Warto wspomnieć, że biopic o Ludwiku II wypadł równie zachowawczo, co biografia Skłodowskiej-Curie. W porównaniu np. do obrazu Hansa Jürgena Syberberga "Ludwik - requiem dla dziewiczego króla" (1972), film...

 • "Maria Skłodowska-Curie": Film o prawdziwej kobiecie

  Największym odkryciem było dla mnie to, jak wewnętrznie wolną osobą była Maria Skłodowska-Curie - powiedziała na poniedziałkowej konferencji prasowej Karolina Gruszka, odtwórczyni tytułowej roli w filmie, który wejdzie na ekrany kin 3 marca.

 • "Maria Skłodowska-Curie": Premiera w Krakowie

  W środę, 22 lutego, w kinie Kijów.Centrum odbyła się uroczysta krakowska premiera filmu "Maria Skłodowska-Curie". Na czerwonym dywanie pojawili się: odtwórczyni głównej roli Karolina Gruszka, Iza Kuna, grająca siostrę noblistki, reżyserka Marie Noëlle oraz producent Mikołaj Pokromski. W polskich kinach film zagości już 3 marca.

 • ​"Maria Skłodowska-Curie" triumfuje w Niemczech

  ...20 stycznia poznaliśmy zwycięzców Bavarian Film Awards - najważniejszych, obok German Film Awards, niemieckich nagród filmowych. Wśród zdobywców prestiżowych wyróżnień znalazł się film "Maria Skłodowska-Curie" - wystawna, międzynarodowa koprodukcja o życiu słynnej polskiej noblistki. Obraz z Karoliną Gruszką w roli tytułowej triumfował w dwóch kategoriach. Został nagrodzony za najlepszą reżyserię...

 • "Maria Skłodowska-Curie": Jak zagrać geniusza?

  Jak zagrać geniusza? Jak uchwycić jego wrażliwość i sposób myślenia? Czy ktoś "normalny" może to zrobić?" - to tylko niektóre z wyzwań, z jakimi musiała mierzyć się Karolina Gruszka w filmie "Maria Skłodowska-Curie". Wystawna, międzynarodowa koprodukcja o życiu słynnej polskiej noblistki, w którą wcieliła się aktorka, zagości w kinach 3 marca.

 • Janda Skłodowską-Curie

  Powstało wprawdzie kilka filmów biograficznych o Marii Skłodowskiej-Curie, ale ten ma być wyjątkowy. Gwarantuje to m.in. obsada: Krystyna Janda i Daniel Olbrychski. - Zawsze robiłam filmy o mocnych kobietach. Przecież Maria miała tragiczne życie - mówi reżyserka filmu Marta Meszaros. - Córka Ewa w swojej biografii przedstawiła ją jako świętą. To nieprawda. Ona miała romanse, które były dla niej...

 • "Maria Skłodowska-Curie": Światowa premiera na festiwalu w Toronto

  ..."Maria Skłodowska-Curie" - wystawna, międzynarodowa koprodukcja o życiu słynnej polskiej noblistki - Marii Skłodowskiej-Curie, znalazła się w programie 40. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto. Pokaz na prestiżowej imprezie, na której - według Hollywood - "rodzą się Oscary", będzie światową premierą wyczekiwanego obrazu. Na polskie ekrany produkcja trafi w lutym 2017

 • Film o Marii Skłodowskiej-Curie

  Polska aktorka francuskiego pochodzenia Elisabeth Duda zagrała główną rolę w filmie "Śladami Marii Skłodowskiej-Curie". Fabularyzowany dokument będzie w 2012 r. prezentowany w telewizjach w Polsce i Francji. Wyreżyserował go Krzysztof Rogulski.

 • Rosamund Pike o Marii Skłodowskiej-Curie: Była buntowniczką

  W filmie "Radioactive" Rosamund Pike wcieliła się w legendarną polską chemiczkę i fizyczkę, dwukrotną laureatkę Nagrody Nobla, Marię Skłodowską-Curie. Nominowana do Oscara brytyjska aktorka nie kryje podziwu dla granej przez siebie postaci, którą określa mianem buntowniczki. "W naszym filmie pokazaliśmy, jakie koszty musi ponieść kobieta funkcjonująca w męskim świecie" - zaznacza gwiazda.

Zdjęcia na temat: maria curie skłodowska
Wideo na temat: maria curie skłodowska
Dyskusje na temat: maria curie skłodowska