• Informacje na temat:

  maria wałęsa na pokazie

Artykuły na temat: maria wałęsa na pokazie
 • Pokaz filmu "Wałęsa" w USA zagrożony

  Polska może odczuć skutki paraliżu administracji federalnej w Stanach Zjednoczonych. Wszystko wskazuje na to, że pokaz filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei", który miał się odbyć w przyszłym tygodniu w Kongresie USA zostanie odwołany.

 • "Wałęsa. Człowiek z nadziei": Najtrudniejszy film Wajdy

  ..."Dzisiaj w Polsce nowe pokolenia nie znają Wałęsy. Film jest przede wszystkim dla nich, po to, by zrozumiały wartość aktywnego udziału w życiu politycznym" - Andrzej Wajda mówił o filmie "Wałęsa. Człowiek z nadziei", który dokładnie pięć lat temu trafił na ekrany polskich kin.

 • "Wałęsa" Wajdy: Zadanie zrealizowane

  ...reżysera filmu, rozpoczął się po godz. 21. Wałęsa, z powodu innych obowiązków, nie wziął udziału w pokazie filmu. "Wiem, że on nie chce być cenzorem, że ma duże zaufanie do Andrzeja Wajdy(...) Wałęsa), Zbigniew Zamachowski, Maria Rosaria Omaggio, Mateusz Kościukiewicz. Autorem zdjęć jest Paweł Edelman. Za charakteryzację odpowiadali Tomasz Matraszek i Waldemar Pokromski, kostiumami zajęła...

 • Wałęsa był bohaterem swego czasu

  ...- Wałęsa był bohaterem swego czasu - mówił na konferencji prasowej w Wenecji po pokazie filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei" reżyser Andrzej Wajda.

 • "Wałęsa" w Bibliotece Kongresu w USA

  ..."Wałęsa. Człowiek z nadziei" Andrzeja Wajdy 8 października będzie pokazany w amerykańskiej Bibliotece Kongresu w Waszyngtonie - poinformował producent Michał Kwieciński po wtorkowym pokazie filmu w Warszawie. Polska premiera filmu odbędzie się w stolicy w sobotę.

 • "Wałęsa. Człowiek z nadziei": Polska premiera

  Prezydent Bronisław Komorowski z małżonką oraz Lech Wałęsa przybyli w sobotę, 21 września, na polską premierę filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei" w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie. Kłopoty zdrowotne uniemożliwiły udział reżyserowi obrazu Andrzejowi Wajdzie.

 • "Wałęsa. Człowiek z nadziei" do Oscara

  ..."Wałęsa. Człowiek z nadziei" w reżyserii Andrzeja Wajdy, z Robertem Więckiewiczem i Agnieszką Grochowską w rolach głównych, będzie polskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy obraz nieanglojęzyczny - poinformował w środę Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 • "Wałęsa. Człowiek z nadziei" wchodzi do kin

  ..."Wałęsa. Człowiek z nadziei" w reż. Andrzeja Wajdy wchodzi w piątek na ekrany kin. Główne role zagrali Robert Więckiewicz i Agnieszka Grochowska. "Prawdziwa opowieść o tym, jak udało się uciec do lepszego świata" - powiedział o filmie prezydent Bronisław Komorowski.

 • "Wałęsa" na światowych festiwalach

  ..."Wałęsa. Człowiek z nadziei" Andrzeja Wajdy będzie pokazywany na festiwalach na całym świecie, m.in. w Petersburgu, Rio de Janeiro, Busan, Londynie, Chicago i Kalkucie - poinformowali producenci filmu. Uroczysta polska premiera obrazu odbędzie się 21 września w Warszawie.

 • Cała prawda o "Wałęsie"

  ...- zaznaczył Kwieciński. Akcja filmu obejmuje prawie dwie dekady. Zaczyna się w roku 1970, kończy w 1989, kiedy Lech Wałęsa wygłasza przemówienie w Kongresie Stanów Zjednoczonych, rozpoczynając je od słów: "My, naród". - Na początku filmu Wałęsa jest jeszcze zwykłym robotnikiem, który dopiero wchodzi w życie polityczne. Potem pokazujemy jego drogę życiową aż do momentu wizyty w amerykańskim Kongresie...