• Informacje na temat:

  marian kociniak

Artykuły na temat: marian kociniak
 • Pogrzeb Mariana Kociniaka

  W Warszawie pożegnano Mariana Kociniaka, wybitnego aktora, który zmarł 17 marca po długiej chorobie. Aktor spoczął w grobie rodzinnym na cmentarzu Ewangelicko-Reformowanym przy ulicy Żytniej w Warszawie.

 • Marian Kociniak nie żyje

  Jeden z najwybitniejszych polskich aktorów filmowych i teatralnych Marian Kociniak, znany m.in. z niezapomnianej roli Franka Dolasa w słynnej komedii "Jak rozpętałem drugą wojnę światową", zmarł w czwartek, 17 marca, nad ranem w jednym z warszawskich szpitali. Artysta w ostatnim czasie chorował. Miał 80 lat.

 • Spełniony Marian Kociniak

  Marian Kociniak opowiada w wywiadzie rzece z Remigiuszem Grzelą o swoich słabościach, niechęci do czytania, lenistwie, szczęściu w małżeństwie i najzabawniejszych chwilach w życiu. Książka, która właśnie trafia do księgarń, nosi tytuł "Spełniony".

 • 50-lecie Mariana Kociniaka

  Jeden z najwybitniejszych polskich aktorów filmowych i teatralnych Marian Kociniak, znany m.in. z niezapomnianej roli Franka Dolasa w słynnej polskiej komedii "Jak rozpętałem drugą wojnę światową" obchodzi w styczniu 50-lecie pracy artystycznej.

 • Marian Kociniak kończy 70 lat

  Marian Kociniak, jeden z najwybitniejszych polskich aktorów filmowych i teatralnych, znany głównie z niezapomnianej roli Franka Dolasa w słynnej polskiej komedii "Jak rozpętałem drugą wojnę światową" , skończy w środę 70 lat. "Nie lubi mówić o sobie. Zawsze powtarza, że wszystko, co chce przekazać publiczności można wyczytać z jego ról" - mówi o artyście Grażyna Kociniak, żona aktora.

 • Marian Opania: Szczęście do gier

  Koledzy zazdrościli mu, że mimo mizernego wzrostu tak dużo gra. Marek Perepeczko zapytał nawet kiedyś: „Jak to jest, kurduplu, że cię wszędzie widzę?”. „Bo ja się wszędzie mieszczę!” – odpowiedział Marian Opania.

 • Marian Kociniak: Teraz czekam już głównie na śmierć

  ...sukcesie "Jak rozpętałem drugą wojnę światową", okazały się niewiele warte. Przeżyli razem pół wieku. Grażyna Pliszczyńska-Kociniak odeszła 11 lutego. Pan Marian powiedział wówczas: - Teraz czekam już(...) drodze trafia do zamieszkanego przez wszelkiej maści diabły Czarciego Młyna, nieźle piekielnej braci popalić. Tu na planie Marian spotkał się ze stryjecznym bratem, Janem Kociniakiem. Miał nie tylko...

 • Jurek gratuluje Kociniakowi

  Marszałek Sejmu Marek Jurek przesłał obchodzącemu w środę, 11 stycznia, 70. urodziny aktorowi Marianowi Kociniakowi ( "Jak rozpętałem II wojnę światową" , "Janosik" ) list z gratulacjami, w którym podziękował mu za "wkład w rozwój kultury narodowej".

 • Artyści wspominają Mariana Kociniaka

  ...- Odszedł aktor, którego cechowały wielki profesjonalizm i wszechstronność; człowiek serdeczny, ciepły - tak Mariana Kociniaka wspominali Wiktor Zborowski, Radosław Piwowarski i Magdalena Zawadzka. Kociniak zmarł w czwartek w Warszawie w wieku 80 lat.

 • Jan Kociniak: Głos Gucia

  Gdyby żył, w środę, 8 listopada, Jan Kociniak obchodziłby 80. urodziny. Był stryjecznym bratem bardziej znanego Mariana Kociniaka. Zmarł w 2007 roku po długiej chorobie w wieku 69 lat.

Zdjęcia na temat: marian kociniak
Dyskusje na temat: marian kociniak