• Informacje na temat:

  mariana dziędziela

Artykuły na temat: mariana dziędziela
 • Nowy film Mariana Dziędziela

  ...bohaterów na skutek doświadczeń, które stają się ich udziałem. W obsadzie oprócz Mariana Dziędziela znajdą się: Angelika Paszkowska, Maciej Barski, Robert Kuraś, Jan Zmit i Lucyna Malec. Koproducentem filmu...

 • Marian Dziędziel i Szymon Jakubowski o "Na bank się uda"

  Już 15 sierpnia do kin trafi film Szymona Jakubowskiego "Na bank się uda"! W związku z tym w programie "Lato wszędzie" w RMF FM Daniel Dyk gościł reżysera filmu oraz odtwórcę głównej roli - Mariana Dziędziela. Panowie zdradzili, dlaczego tak długo musieliśmy czekać na produkcję. Dostali także ciekawe zadanie od naszego prowadzącego audycji.

 • Tofifest: Nagrody dla Panahiego, Jakubika, Dziędziela i Waglewskiego

  Podczas koncertu inaugurującego 16. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest w Toruniu nagrody za niepokorność twórczą otrzymali Jafar Panahi, Arkadiusz Jakubik oraz Marian Dziędziel i Wojciech Waglewski. Na scenie królował Steve Nash.

 • Marian Dziędziel zaprasza na kozetkę

  ..."W końcu ktoś musiał wyciągnąć z rąk Mariana Dziędziela siekierę i butelkę wódki! Mi się udało, choć w zamian obdarowałem go... snajperką i filiżanką z miśnieńskiej porcelany" - żartuje Marcin Krzyształowicz.

 • "No i cześć". Marian Dziędziel kończy 70 lat

  Akademii Filmowej. Smarzowski, który aktora wypatrzył w czasie kręcenia dokumentu z planu zdjęciowego "Gier ulicznych", pisał rolę Wojnara specjalnie dla Dziędziela. Ten odnalazł się w niej znakomicie(...) techniki Dziędziela można zatem szukać w humanistycznym podejściu do jednostki. "Mam taką zasadę - mówił aktor w jednym z wywiadów. - Każdego bohatera, którego gram, staram się w jakiś sposób bronić...

 • Uroczysta premiera "Na bank się uda"

  ...6 sierpnia odbyła się premiera przebojowej komedii kryminalnej "Na bank się uda", w której udział wzięła plejada gwiazd filmu. Wyjątkowym wydarzeniem były urodziny aktora Mariana Dziędziela, któremu cała sala odśpiewała głośne sto lat. Aktor był bardzo wzruszony i długo dziękował za urodzinową niespodziankę. Film w kinach od 15 sierpnia.

 • "Gejsza", czyli polskie kino neo-noir

  Zdjęcia realizowane późną nocą albo nad ranem, katar przeszkadzający Marcie Żmudzie Trzebiatowskiej w pocałunkach, arie operowe śpiewane przez Mariana Dziędziela na planie - tak powstawał film Radosława Markiewicza "Gejsza", zaliczany przez twórców do gatunku neo-noir.

 • Dziędziel wozi "panią Daisy"

  ...26 grudnia na ekrany polskich kin wejdzie nietypowa komedia romantyczna - "Piąta pora roku" Jerzego Domaradzkiego. W głównych rolach zobaczymy Mariana Dziędziela i Ewę Wiśniewską.

 • Thriller polityczny o lustracji

  ..."Kret" - to roboczy tytuł powstającego na Śląsku thrillera politycznego w reżyserii Rafaela Lewandowskiego. Film, z udziałem m.in. Borysa Szyca, Mariana Dziędziela i Wojciecha Pszoniaka, będzie historią lustracji ojca głównego bohatera - posądzonego o współpracę z bezpieką podczas górniczego strajku.

 • Dojrzała miłość, czyli "Piąta pora roku"

  ...i Mariana Dziędziela w filmie grają także m.in. Andrzej Grabowski i Leszek Lichota. Autorem zdjęć do "Piątej pory roku" jest Zbigniew Wichłacz. Zdjęcia do "Piątej pory roku" według scenariusza Natalii...

Dyskusje na temat: mariana dziędziela