• Informacje na temat:

  marilyn monroe obraz

Artykuły na temat: marilyn monroe obraz
 • Czy Marilyn Monroe była dobrą aktorką?

  Amerykańska aktorka Marilyn Monroe miała wiele twarzy. Kim była? Głupiutką modelką czy może skrywającą swą inteligencję femme fatale? Sarah Churchwell w swej książce "Twarze Marilyn Monroe" przygląda się ikonie popkultury, próbując rozwikłać jej fenomen.

 • Jak została Marilyn Monroe?

  Przygotowując się do wystąpienia w głównej roli w filmie "My Week with Marilyn" Michelle Williams przeszła prawdziwą metamorfozę.

 • Cyfrowa Marilyn Monroe?

  George Lucas, twórca "Gwiezdnych wojen" , coraz bardziej zafascynowany możliwościami, jakie przy realizacji daje użycie techniki cyfrowej, oświadczył, że już niebawem będzie można kręcić filmy z udziałem nieżyjących gwiazd, takich jak choćby Marylin Monroe. "Nie można powstrzymać rozwoju technologii, nie powstrzymamy zmian, jakie zachodzą w światowej technice" - powiedział Lucas.

 • "Noc w Ville-Marie": Monica Bellucci niczym Marilyn Monroe

  Prezentujemy polski zwiastun filmu "Noc w Ville-Marie". A w nim francuską gwiazda kina Monikę Bellucci w wydaniu a'la Marilyn Monroe.

 • Marilyn Monroe warta 15 mln dolarów

  Amerykański kolekcjoner dzieł sztuki, który w 1962 roku za 250 dolarów kupił portret Marilyn Monroe, autorstwa Andy'ego Warhola, może się spodziewać 15 milionów dolarów, gdy w maju dzieło trafi na aukcję - poinformował w poniedziałek, 19 marca, londyński dom aukcyjny Christie's.

 • Wystawa zdjęć Marilyn Monroe we Wrocławiu

  Ponad 140 fotografii autorstwa Miltona H. Greene'a przedstawiających Marilyn Monroe oraz inne gwiazdy Hollywood będzie można zobaczyć od soboty, 5 lipca, na wystawie we wrocławskiej Hali Stulecia. Kolekcję 3 tys. zdjęć w zeszłym roku na aukcji kupiło miasto Wrocław.

 • Wystawa zdjęć Marilyn Monroe w Hali Stulecia

  Ponad 50 fotografii przedstawiających Marilyn Monroe autorstwa Miltona H. Greene'a będzie można zobaczyć w lipcu na wystawie we wrocławskiej Hali Stulecia. Kolekcję 3 tys. zdjęć w zeszłym roku na aukcji kupiło miasto Wrocław.

 • Ostatni wywiad Marilyn Monroe

  Od nieśmiałej dziewczyny z fabryki samolotów do ikony popkultury i symbolu seksu. Norma Jeane miała wiele twarzy - wystarczał jej ułamek sekundy, żeby stać się kimś zupełnie innym. Tak stworzyła Marilyn Monroe, zapewniając sobie przepustkę do nieśmiertelności.

 • Marilyn Monroe: Jaka była?

  ..."Nie przeszkadza mi to, że muszę być olśniewająca i pełna erotyzmu, ale wszystko, co się z tym wiąże, może stać się ciężarem" - wyznała przed laty Marilyn Monroe. Była symbolem seksu, choć marzyła, żeby ludzie widzieli w niej coś więcej. W niedzielę, 5 sierpnia, mija 50 lat od jej tragicznej śmierci.

 • Pamiątki Monroe idą pod młotek

  Akt małżeństwa Marilyn Monroe ( "Pół żartem pół serio" ) z 1954 roku, to jedna z pamiątek podarowanych na cele nowojorskiej aukcji przez Joe DiMaggio - drugiego męża aktorki. Organizatorzy aukcji, która odbędzie się w dniach 19-20 maja, przewidują, że dokument podpisany przez Joe DiMaggio i Normę Jean Dougherty, bo tak brzmi prawdziwe nazwisko gwiazdy, osiągnie sumę 15 tysięcy dolarów.