• Informacje na temat:

  marka estrada

Artykuły na temat: marka estrada
 • Tomasz Stockinger: Jestem dzieckiem estrady

  Jego bohater, Paweł, jest w "Klanie" głową rodziny Lubiczów. Z tego powodu Tomasz Stockinger doświadcza zabawnych sytuacji. Aktor zdradza, czym żyje oprócz grania w telenoweli. Wśród jego pasji jest sport, śpiew i... jedzenie.

 • Nie żyje Marek Zaradniak. "Dziennikarz, którego znają wszyscy"

  ...odmawiał wzięcia na siebie dodatkowej pracy. Nigdy też nie narzekał na jej ilość. Ładnych kilkanaście lat temu, jako smarkaty szef Marka, poprosiłem go, żeby w końcu wziął urlop, bo ma niewykorzystane(...) biurka i szef działu kultury w "Głosie Wielkopolskim". "Brakuje słów, by opisać Marka. (...) Artyści polskiej estrady szanowali Marka za jego niesamowitą wiedzę muzyczną, rzetelność i przychylność...

 • Recenzja "Albo Inaczej": Z bloków na estrady

  Kiedy rap wyciągał rękę do mediów, bardzo często kończyło się to bolesnym oparzeniem, jeśli chodzi o wartość artystyczną (patrz: hiphopolo). Nadszedł jednak rok 2015, który przyniósł przełom – pojawił się bowiem projekt, który pokazał, że teksty wyrastające z ulic mogą zabrzmieć zadziwiająco poetycko, a artyści przez duże „A” mogą z czystym sumieniem docenić gatunek spychany dotąd na margines. Powitajmy gromkimi brawami Albo Inaczej.

 • "Gramy dla Marka": Ponad 60 artystów dla chorego Marka Karewicza

  ...21 listopada w warszawskiej Stodole odbędzie się bez mała czterogodzinny koncert "Gramy dla Marka", z którego cały dochód przekazany zostanie na leczenie i rehabilitację Marka Karewicza, wybitnego fotografika jazzowego.

 • Marek Karewicz nie żyje. Słynny fotograf i dziennikarz miał 80 lat

  Marek Karewicz, polski fotograf, dziennikarz muzyczny, prezenter, autor wielu okładek płytowych oraz promotor muzyki jazzowej zmarł w wieku 80 lat. Pracował z największymi gwiazdami nie tylko polskiej sceny muzycznej.

 • Pewnego dnia Marek Grechuta przywiózł psa...

  ...("Marek Grechuta we wspomnieniach żony Danuty") pokazuje pani taką karteczkę od fanki: "Do Marka Grechuty: jesteś BOSKI". Czy pani mąż miał "grouppies" w takim rockandrollowym znaczeniu, fanki, które jeździły za nim na każdy koncert i wręcz go nękały? - Muszę przyznać, że aż tak to nie. Były takie przypadki, ale to już raczej skrajne i patologiczne. Marka otaczała atmosfera takiego nimbu, pewnego...

 • Basistka Joanna Dudkowska podbija sieć. Gościnnie Urszula, Felicjan Andrzejczak i Robert Chojnacki

  ...zaprzyjaźnieni artyści - m.in. Urszula , Felicjan Andrzejczak (były wokalista Budki Suflera ) i Robert Chojnacki (saksofonista De Mono Marka Kościkiewicza ), którzy będą gośćmi koncertu w poznańskiej Auli...

 • Elvis '69

  "Chciałem ponownie występować przed publicznością już od dłuższego czasu" - wyjaśniał Elvis Presley na krótko po swoim triumfalnym powrocie na estradę pod koniec lipca 1969 roku. "(Hotel, przyp. autor) International dał mi szansę zagrać tam, gdzie przychodzą ludzie z całego świata. Potrzebuję żywej publiczności. Coraz trudniej było mi występować przed kamerą".

 • Co Tatiana tuliła do piersi?

  ...estradowej w Polsce"), Estrada Polska Sp. z o.o. z Opola (za "wieloletnie wspieranie artystów i twórców sztuki estradowej jak i innych przedsięwzięć artystycznych") oraz prof. Wojciech Siemion (za...

 • Nagrody dla najwybitniejszych

  Po raz 12 rozdano nagrody Prometeusza przyznawane "najwybitniejszych i najbardziej zasłużonych Artystów występujących na estradach Polski i świata, jak również pracujących na jej rzecz".