• Informacje na temat:

  marka francuska

Artykuły na temat: marka francuska
 • Marek Koterski: Miauczyński to ja

  Andrzej Chyra. To postać "o wielkiej woli życia, w niewoli picia" - scharakteryzował swego bohatera aktor. W istocie, "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" było cezurą w twórczości Marka Koterskiego. "Po(...) mówienia w myślach Jednym ze "znaków szczególnych" Adasia Miauczyńskiego, tak jak kina Marka Koterskiego, jest specyficzny język. "Nieznośna powtarzalność codziennych czynności" rodzi w sposobie...

 • Francuska artystka oskarża Romana Polańskiego o gwałt i pobicie

  Francuska fotograficzka, aktorka i była modelka Valentine Monnier oskarża o gwałt Romana Polańskiego. Na łamach dziennika "Le Parisien" artystka twierdzi, że polski reżyser zgwałcił ją ponad 40 lat temu w alpejskim kurorcie Gstaad w Szwajcarii.

 • Francuski film "Custody" wygrał Tofifest

  Francuski film "Custody" Xaviera Legranda zdobył nagrodę główną Złotego Anioła 15. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest w Toruniu. W kategorii filmów krótkometrażowych "Shortcut" zwyciężyła "Nauka" w reżyserii Emi Buchwald.

 • Marek Kondrat i pingwiny

  Już wkrótce na ekranach polskich kin zagości przebój minionego lata w Stanach Zjednoczonych - "Marsz pingwinów" francuskiego dokumentalisty Luca Jacqueta. Narratorem polskiej wersji filmu będzie wybitny aktor Marek Kondrat ( "Dzień świra" , "Pieniądze to nie wszystko" ).

 • Marek Koterski: Sfrustrowany inteligent

  ..."Nie udało mi się życie, zmarnowałem" - mówi w "Dniu świra" powołana do życia przez Marka Koterskiego postać Adama Miauczyńskiego. Mimo że w najnowszym obrazie reżysera - "Baby są jakieś inne" - Koterski rozstał się ze swym ekranowym alter ego, pozostaje niezrównanym piewcą "tragicznie śmiesznej" klęski współczesnego człowieka.

 • Marek Grechuta kończy 60 lat

  Marek Grechuta - piosenkarz i kompozytor, wykonawca przebojów "Dni, których nie znamy", "Będziesz moją panią", "Niepewność" - skończył w sobotę, 10 grudnia, 60 lat. Grechuta jest z wykształcenia architektem. Często podkreśla, że architektura jest "poniekąd związana ze sztuką".

 • "Francuski numer": Ponad 100 tys. widzów

  Marka Koterskiego - "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" (21 kwietnia), Jana Jakuba Kolskiego - "Jasminum" (5 maja) oraz Jacka Borusińskiego z grupy Mumio - "Hi way" (12 maja).

 • Marek Sierocki niepokonany, Pih w natarciu

  Od czterech tygodni w Polsce najlepiej sprzedają się składanki przygotowywane przez prezentera i dziennikarza muzycznego Marka Sierockiego.

 • Marek Piekarczyk: Zwierzenia kontestatora. Mamy fragmenty książki!

  ..."Niektórych nie dawało się nabrać - na przykład dziewczyny, nasze groupies, zawsze wiedziały, gdzie się zatrzymaliśmy, bo czekały przed hotelem. Być może jedna z nich szła do kierowcy, który zdradzał, gdzie mieszkamy". Tylko na stronach Interii możecie przeczytać obszerne fragmenty autobiografii Marka Piekarczyka!

 • Francuski pisarz znika bez śladu. Co się naprawdę wydarzyło?

  W 2011 roku, w środku trasy promocyjnej swojej nowej książki "Mapa i terytorium", jeden z najgłośniejszych współczesnych pisarzy - Michel Houellebecq - zaginął bez wieści. We wrześniu pisarz nie dotarł na serię zaplanowanych wcześniej spotkań z czytelnikami w Holandii i Belgii. Zarówno francuski wydawca Houellebecqa, jego agent oraz tłumacz, jak i współorganizatorzy trasy nie mieli pojęcia, co się stało z pisarzem, ani gdzie on przebywa. Przyznali, że nie mieli z nim kontaktu od ponad 3...

Dyskusje na temat: marka francuska