• Informacje na temat:

  marta meszaros

Artykuły na temat: marta meszaros
 • Marta Meszaros i Lena Einhorn będą gośćmi Festiwalu Filmów Tworzonych i Współtworzonych przez Kobiety "Kobieta za obiektywem", który w dniach 11-13 maja odbędzie się w warszawskim kinie Luna.

 • Urodziny Marty Meszaros

  Marta Meszaros, wybitna węgierska reżyserka, od lat związana z Polską, kończy w poniedziałek, 19 września, 80 lat. Jej filmy pokazywano i nagradzano na najważniejszych światowych festiwalach. "Adopcja" z 1975 roku została uhonorowana Złotym Niedźwiedziem w Berlinie.

 • Marta Meszaros o Wajdzie: Genialny artysta i bojownik o wolność

  Genialnym artystą i bojownikiem o wolność nazwała w poniedziałek zmarłego reżysera Andrzeja Wajdę węgierska reżyserka Marta Meszaros. O Wajdzie piszą też węgierskie portale.

 • Nowy film Marty Meszaros

  ..."Mała Vilma" to najnowsza produkcja Marty Meszaros ( "Córy szczęścia" , "Dziennik dla moich dzieci", Siódmy pokój"). W poniedziałek, 25 czerwca, w Warszawie odbył się pierwszy pokaz prasowy filmu. "To bardzo osobisty film" - powiedziała reżyserka. Polska premiera "Małej Vilmy" odbędzie się 6 lipca.

 • Reżyserska wersja "Blaszanego bębenka"

  Daniel Olbrychski i Marta Meszaros pojawią się na rozpoczynającym się w Łodzi w czwartek XV Forum Kina Europejskiego Cinergia. Marta Meszaros pokaże swoje filmy w sekcji "Retrospektywy" i będzie jurorem w konkursie debiutów filmowych, natomiast Daniel Olbrychski weźmie udział w pokazie reżyserskiej wersji "Blaszanego bębenka".

 • Reżyser w operetce

  Przedstawieniem operetkowym "Księżniczka Czardasza" znana reżyser filmowa Marta Meszaros zadebiutuje w roli reżysera operetki. Pierwszy w tym sezonie spektakl będzie można zobaczyć 29 września w stołecznym Teatrze Dramatycznym.

 • Lech Majewski z NURT-em

  Projekcja przedwojennego "Janosika" z muzyką "na żywo" Kwartetu Jorgi oraz spotkania z Martą Meszaros i Lechem Majewskim to niektóre propozycje XVII Festiwalu Form Dokumentalnych NURT, który odbędzie się od 21 do 25 listopada w Kieleckim Centrum Kultury.

 • Janda Skłodowską-Curie

  Najprawdopodobniej w sierpniu ruszą zdjęcia do filmu o ostatnim etapie życia i ostatniej wizycie w kraju naszej noblistki. Prace nad scenariuszem trwały kilka lat. Obraz Marty Meszaros pokaże nieznaną twarz wielkiej uczonej. Jej dramaty i rozterki.

 • Maciej Karpiński wiceprezydentem Federacji Scenarzystów Europejskich

  ...takich reżyserów jak Andrzej Wajda, Agnieszka Holland, Volker Schlondorf, Marta Meszaros, Feliks Falk, Jan Kidawa-Błoński czy Janusz Kondratiuk, nagradzanych na całym świecie. Zgromadzenie Ogólne...

 • Kogo kręci kino historyczne?

  ...także projekcje takich obrazów jak" "Niepochowany" Marty Meszaros, "Eichmann" Roberta Younga i "Generał Nil" Ryszarda Bugajskiego. Przed projekcjami w tematykę filmów wprowadzać będą reżyserzy i eksperci, m.in. Marta Meszaros, Mateusz Werner i Włodzimierz Marciniak. Na koniec przeglądu jego organizator, Muzeum Historii Polski, przygotował otwartą debatę pt. "Jednostka a kultura", w której udział...

Dyskusje na temat: marta meszaros