• Informacje na temat:

  marylin monroe i kennedy

Artykuły na temat: marylin monroe i kennedy
 • Marylin Monroe: Tajemnice życia

  Marylin Monroe przejmowała się bardzo romansem z prokuratorem generalnym USA Robertem Kennedym, i uważała, że seks z dawnym mężem, pisarzem Arthurem Millerem, był "taki sobie". Wynika tak z nagrań znanej aktorki; ich fragmenty przytoczył w piątkowym (5 sierpnia) wydaniu dziennik "Los Angeles Times".

 • 75. urodziny Marylin Monroe

  W piątek, 1 czerwca, mija 75. rocznica urodzin Marylin Monroe, najpopularniejszej aktorki XX wieku. Gwiazda swym życiem i rolami w takich filmach, jak "Pół żartem, pół serio" , "Mężczyźni wolą blondynki" czy "Skłóceni z życiem", wpisała się na trwałe do historii kina. W Polsce ukazała się właśnie powieść oparta na jej biografii, pióra wybitnej amerykańskiej pisarki Joyce Carroll Oates.

 • Dokument o śmierci Monroe

  Kolejny artysta, nie wierzący w oficjalną wersję wydarzeń opublikowanych po śmierci legendarnej postaci Marylin Monroe, chce wypowiedzieć się na ten temat. Już niedługo zobaczyć będziemy mogli dokument o Monroe i być może poznamy prawdziwe wydarzenia tamtych lat.

 • Naga Marylin Monroe w "Playboyu"

  We wtorek 20 listopada, trzy miesiące po 50. rocznicy nieoczekiwanej śmierci Marylin Monroe, do sprzedaży trafi specjalne wydanie magazynu "Playboy" zawierające bogatą kolekcję aktów aktorki, modelki i piosenkarki, uznawanej za największą seksbombę w historii.

 • 40. rocznica śmierci Marylin Monroe

  Marylin Monroe powiedziała kiedyś o sobie: "Jestem jedną z tych dziewczyn, które znajduje się w hotelowym pokoju z pustą fiolką po środkach nasennych w ręku". I rzeczywiście - 5 sierpnia 1962 roku znaleziono ją martwą w luksusowej willi. Obok jej łóżka leżały opróżnione buteleczki po pigułkach. Dziś mija 40. lat od tragicznych wydarzeń.

 • Marilyn Monroe: Jaka była?

  ..."Nie przeszkadza mi to, że muszę być olśniewająca i pełna erotyzmu, ale wszystko, co się z tym wiąże, może stać się ciężarem" - wyznała przed laty Marilyn Monroe. Była symbolem seksu, choć marzyła, żeby ludzie widzieli w niej coś więcej. W niedzielę, 5 sierpnia, mija 50 lat od jej tragicznej śmierci.

 • Nowy cykl dokumentalny

  Hollywood i literatury (Truman Capote, Arthur Miller) na tle burzliwej historii braci Kennedy, CIA i FBI. Reżyser próbuje odpowiedzieć na pytanie, ile wspólnego ze śmiercią Marylin miał jej psychoanalityk(...) nagrodę w Sundance. Tegoroczną emisję cyklu "Perły Millennium" zakończy film "Marylin. Last Sessions" w reżyserii Patricka Jeudy'a, emitowany 2 grudnia. To najnowszy, odkrywczy portret Marylin...

 • "Śmierć to tylko dalszy ciąg życia". Pamiętajmy o tych, którzy odeszli

  ...zagrała w kilkudziesięciu filmach, z których najsłynniejsze pochodzą z lat 40. i 50., z okresu tzw. "czarnego kina". Wystąpiła w wielu głośnych tytułach u boku innych gwiazd Hollywood, takich jak Marylin Monroe ("Jak poślubić milionera"), Kirk Douglas ("Mody człowiek z trąbką"), Gregory Peck ("Żona modna"), Paul Newman ("Ruchomy cel"), John Wayne ("Rewolwerowiec"). 24 sierpnia odszedł słynny brytyjski...