• Informacje na temat:

  marylin monroe i kennedy

Artykuły na temat: marylin monroe i kennedy
 • "Śmierć to tylko dalszy ciąg życia". Pamiętajmy o tych, którzy odeszli

  Polskie kino straciło w tym roku wiele wybitnych osobowości. Zmarły m.in. aktorki Małgorzata Braunek, Nina Andrycz i Anna Przybylska oraz znakomity twórca muzyki filmowej Wojciech Kilar. Filmowy świat pożegnał również Robina Williamsa, Philipa Seymoura Hoffmana i Boba Hoskinsa. Dzisiaj wspominamy artystów, którzy odeszli w minionych miesiącach.

 • Dokument o śmierci Monroe

  Kolejny artysta, nie wierzący w oficjalną wersję wydarzeń opublikowanych po śmierci legendarnej postaci Marylin Monroe, chce wypowiedzieć się na ten temat. Już niedługo zobaczyć będziemy mogli dokument o Monroe i być może poznamy prawdziwe wydarzenia tamtych lat.

 • Marylin Monroe: Tajemnice życia

  Marylin Monroe przejmowała się bardzo romansem z prokuratorem generalnym USA Robertem Kennedym, i uważała, że seks z dawnym mężem, pisarzem Arthurem Millerem, był "taki sobie". Wynika tak z nagrań znanej aktorki; ich fragmenty przytoczył w piątkowym (5 sierpnia) wydaniu dziennik "Los Angeles Times".

 • Keira Knightley najseksowniejsza

  Keira Knightley, 19-letnia bohaterka filmu "Król Artur" , została wybrana najseksowniejszą gwiazdą w historii kina. Młoda gwiazda pokonała tak legendarne aktorki, jak Marylin Monroe ( "Pół żartem, pół serio" ) i Audrey Hepburn ( "Śniadanie u Tiffany´ego" ).

 • 40. rocznica śmierci Marylin Monroe

  Marylin Monroe powiedziała kiedyś o sobie: "Jestem jedną z tych dziewczyn, które znajduje się w hotelowym pokoju z pustą fiolką po środkach nasennych w ręku". I rzeczywiście - 5 sierpnia 1962 roku znaleziono ją martwą w luksusowej willi. Obok jej łóżka leżały opróżnione buteleczki po pigułkach. Dziś mija 40. lat od tragicznych wydarzeń.

 • 75. urodziny Marylin Monroe

  W piątek, 1 czerwca, mija 75. rocznica urodzin Marylin Monroe, najpopularniejszej aktorki XX wieku. Gwiazda swym życiem i rolami w takich filmach, jak "Pół żartem, pół serio" , "Mężczyźni wolą blondynki" czy "Skłóceni z życiem", wpisała się na trwałe do historii kina. W Polsce ukazała się właśnie powieść oparta na jej biografii, pióra wybitnej amerykańskiej pisarki Joyce Carroll Oates.

 • Naga Marylin Monroe w "Playboyu"

  We wtorek 20 listopada, trzy miesiące po 50. rocznicy nieoczekiwanej śmierci Marylin Monroe, do sprzedaży trafi specjalne wydanie magazynu "Playboy" zawierające bogatą kolekcję aktów aktorki, modelki i piosenkarki, uznawanej za największą seksbombę w historii.

 • Marilyn Monroe: Jaka była?

  "Nie przeszkadza mi to, że muszę być olśniewająca i pełna erotyzmu, ale wszystko, co się z tym wiąże, może stać się ciężarem" - wyznała przed laty Marilyn Monroe. Była symbolem seksu, choć marzyła, żeby ludzie widzieli w niej coś więcej. W niedzielę, 5 sierpnia, mija 50 lat od jej tragicznej śmierci.

 • Nowy cykl dokumentalny

  We wrześniu TVP1 wystartowała z nowym cyklem dokumentalnym "Perły Millennium". Najbliższa premierą będzie "Jak to się robi" w reżyserii Marcela Łozińskiego