• Informacje na temat:

  matka teresa film

Artykuły na temat: matka teresa film
 • Powstaje film o Matce Teresie

  Brytyjska aktorka Olivia Hussey zagra Matkę Teresę w powstającej filmowej biografii misjonarki. 49-letnia aktorka zdobyła sławę w 1968 roku po występie w filmie "Romeo i Julia" w reżyserii Franco Zeffirelliego. Potem jej kariera niestety powoli podupadała, mimo małżeństwa z Deanem Paulem Martinem, synem hollywoodzkiej sławy - Deana Martina. Być może dzięki roli Matki Teresy Olivia Hussey...

 • Teresa Tuszyńska: Do widzenia, do jutra

  Teresa Tuszyńska? Nawet jeśli nie pamiętamy nazwiska, z pewnością kojarzymy uroczą dziewczynę z obcym akcentem partnerującą Zbigniewowi Cybulskiemu w "Do widzenia, do jutra" Janusza Morgensterna. 19 marca mija 20 lat od jej śmierci.

 • Teresa Tuszyńska: Jej życie potoczyło się tragicznie

  Teresa Tuszyńska? Nawet jeśli nie pamiętamy nazwiska, z pewnością kojarzymy uroczą dziewczynę z obcym akcentem partnerującą Zbigniewowi Cybulskiemu w "Do widzenia, do jutra" Janusza Morgensterna. Gdyby żyła, 5 września obchodziłaby 75. urodziny.

 • Teresa Tuszyńska: Młoda, wspaniała, śliczna

  Teresa Tuszyńska? Nawet jeśli nie pamiętamy nazwiska, z pewnością kojarzymy uroczą dziewczynę z obcym akcentem partnerującą Zbigniewowi Cybulskiemu w "Do widzenia, do jutra" Janusza Morgensterna. Mogła być gwiazdą na miarę Poli Negri - wspominała zapomnianą aktorkę jej przyjaciółka. Gdyby żyła, Teresa Tuszyńska obchodziłaby 5 września 70. urodziny.

 • Teresa Budzisz-Krzyżanowska: Kobieta współczesna

  Jedna z najwybitniejszych polskich aktorek Teresa Budzisz-Krzyżanowska, kończy w poniedziałek, 17 września, 70 lat. Najwybitniejsze role stworzyła na scenicznych deskach. "W teatrze aktor może się przynajmniej bronić. W filmie wszystko jest w rękach reżysera" - tłumaczy swą niechęć do X muzy.

 • Teresa Tuszyńska: Szybki koniec błyskotliwej kariery

  ...chwilę patrzyła mu w oczy, a potem mówiła: "No to cześć" i odchodziła. Lubiła szokować. Gdy Kazimierz Kutz zaproponował jej rolę w swoim filmie, usłyszał bezceremonialne: "Musimy się natychmiast(...) ciebie chce?" - mawiał, gdy matka strofowała córkę. Dziewczyna była wesoła, figlarna. Lubiła się bawić. Wcześnie zaczęła bywać w klubach studenckich - w 1958 r. została wybrana Miss Stodoły. Tego...

 • Matki z piekła rodem

  ...filmowe matki wszech czasów.

 • Zamordowali własną matkę!

  Polski film "Matka Teresa od kotów" w reżyserii Pawła Sali - historia dwóch chłopców, którzy zamordowali własną matkę - będzie walczył w lipcu o główną nagrodę, Kryształowy Glob, na 45. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w czeskich Karlowych Warach.

 • Paris Hilton jako Matka Teresa?

  Hinduski reżyser T Rajeevnath zamierza zaangażować kontrowersyjną Paris Hilton ( "Dom woskowych ciał" , "Zoolander" ) do filmu biograficznego o Matce Teresie z Kalkuty. Dziedziczka hotelowej fortuny spodobała się reżyserowi z Bollywood, bo... odmówiła "Playboy'owi" pozowania do rozbieranej sesji.

 • "Matka Królów" zrekonstruowana cyfrowo

  Dlaczego Franciszek Pieczka zbeształ sierżanta Ludowego Wojska Polskiego? Jak doszło do tego, że w stanie wojennym nie przerwano zdjęć do "Matki Królów"? Ile lat film Janusza Zaorskiego spędził jako "pułkownik" zanim trafił do kin w... jednej kopii? Premiera zrekonstruowanej cyfrowo "Matki Królów" odbyła się wczoraj w warszawskim kinie Kultura.

Dyskusje na temat: matka teresa film
 • Re: "Wspaniałe stulecie": Powrót po latach

  Schrzanili film tą nowa aktorką na maxa. Z całym szacunkiem do tej kobiety ale ona najlepiej by pasowała jako matka Sulejmana ,a nie żona, Hurem była od niego młodsza o jakieś 14 lat więc mogli się lepiej postarać, jak już piszą że oparty na faktach.

 • Re: Gwiazdy, które przeżyły śmierć kliniczną

  (serial telewizyjny, 1981) – Teresa (Ewa) (odc. 2. Na pół etatu, odc. 3. Klucz, odc. 4. Choroba serca i odc. 8. Oferta) Debiutantka (1981) – Ewa Orzechowska Miłość ci wszystko wybaczy (1981) – Hanka(...) ) – matka Jacusia (odc. 11. Próba) Eukaliptus (2001) – prostytutka Sheila Na dobre i na złe (serial telewizyjny, 2002) – Lucyna, weterynarz (odc. 126. Ludzki weterynarz) M jak miłość (serial telewizyjny, 2003