• Informacje na temat:

  mazowsze

Artykuły na temat: mazowsze
 • Chris Martin słucha Mazowsza. "Dwa serduszka" na playliście lidera Coldplay

  Wokalista brytyjskiej grupy Coldplay opublikował w mediach społecznościowych listę swoich obecnie ulubionych utworów. Znalazła się na niej piosenka wykonywana przez Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze.

 • O-Zone fanami Mazowsza?

  Papież, Lech Wałęsa i... zespół Mazowsze - takie skojarzenia z Polską mają muzycy grupy O-Zone. Pochodząca z malutkiej Mołdawii grupa zawojowała tego lata parkiety europejskich dyskotek mało skomplikowanym przebojem "Dragostea din tei", co po polsku oznacza "Miłość wśród lipowych drzew".

 • Przystanek Woodstock 2013: Gooral i Mazowsze

  Na swoim wideoblogu Jurek Owsiak zdradził swój "chytry pomysł" - połączenie muzyki Goorala i ludowego zespołu Mazowsze.

 • Biografia Vadera: Jak Peter podniósł sprzedaż kaset Mazowsza

  Na naszych stronach możecie przeczytać fragment "Wojny totalnej", biografii grupy Vader, legendy polskiej sceny metalowej.

 • Przystanek Woodstock w TVP

  Koncerty, które odbędą się w najbliższy weekend na Przystanku Woodstock, emitowane będą przez cały sierpień na antenie TVP2. Widzowie usłyszą i zobaczą m.in. występy Gooral & Mazowsze, Happysad oraz Enter Shikari.

 • Bożonarodzeniowy koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  W najbliższą sobotę, 22 grudnia, w Teatrze Wielkim w Warszawie, odbędzie się drugi bożonarodzeniowy koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki staraniom Jurka Owsiaka wezmą w nim udział zespoły Ira i Voo Voo, a także "Mazowsze", Małgorzata Walewska oraz Chór i Orkiestra Teatru Wielkiego.

 • "Barbarzyńcy ze wsi Warszawa"

  .... zespół Mazowsze. A właśnie, że nie! Muzyka łączy nas wszystkich. Oni na co dzień wydają mocne, ciężkie granie, a tu nagle muzyka zupełnie inna. Ja się bardzo cieszę, że akurat Metal Mind podjął się...

 • Kapela Ze Wsi Warszawa i hip hop

  Niewykluczone, że wkrótce doczekamy się bardzo oryginalnego połączenia tradycyjnej muzyki z Mazowsza z senegalskim hip hopem. O takich planach myślą muzycy Kapeli Ze Wsi Warszawa i Daara J. Ten pomysł ujawnił nam grający w Kapeli na skrzypcach i lirze korbowej Wojtek Krzak.

 • Kapela ze Wsi Warszawa na festiwalu Petera Gabriela

  W piątek, 28 lipca, Kapela ze Wsi Warszawa, formacja grająca tradycyjną muzykę inspirowaną głównie folklorem z Mazowsza, wystąpi w angielskiej miejscowości Reading na festiwalu WOMAD ("World of Music, Arts and Dance"). Pod tym szyldem od 1982 roku Peter Gabriel, były wokalista Genesis, organizuje cykl imprez z muzyką z całego świata.

 • Kapela Ze Wsi Warszawa: Wielkie zaskoczenie

  Według niektórych największym sukcesem polskiej muzyki było zdobycie prestiżowej nagrody BBC3 Awards For World Music. Tym osiągnięciem może się pochwalić grająca tradycyjną muzykę z Mazowsza, uznawana za jedno z ciekawszych zjawisk na scenie folkowej Kapela Ze Wsi Warszawa. O konsekwencjach tego zwycięstwa opowiedział nam Wojtek Krzak, grający w Kapeli na skrzypcach i lirze korbowej.

Zdjęcia na temat: mazowsze
Wideo na temat: mazowsze
 • Rafał Maślak chwali "miski": Bardzo ładne i inteligentne

  Model jest zachwycony poziomem kandydatek do tytułów Miss Mazowsza 2016 i Miss Warszawy 2016. Twierdzi, że uczestniczki odznaczają się nie tylko urodą, lecz także inteligencją i osiągnięciami zawodowymi. Model jest zachwycony poziomem kandydatek do tytułów Miss Mazowsza 2016 i Miss Warszawy 2016. Twierdzi, że uczestniczki odznaczają się nie tylko urodą, lecz także inteligencją i osiągnięciami zawodowymi. Jego zdaniem podczas czerwcowych finałów konkurencja będzie bardzo duża.

 • "Rolnik szuka żony 4" - Piotr

  Piotr to 38-letni kawaler z Mazowsza, który prowadzi rodzinne gospodarstwo. Jego pasją jest kolekcjonowanie militariów z okresu pierwszej wojny światowej. Do pełni szczęścia brakuje mu tylko drugiej połowy. Dotychczasowe poszukiwania nie zakończyły się sukcesem, tym bardziej, że Piotr nie wyobraża sobie, porzucenia gospodarstwo. Ma nadzieję, że udział w programie pozwoli mu znaleźć kogoś na całe życie.

 • Szlachetna Paczka od gwiazd "M jak miłość"

  Góra prezentów - i aktorzy o wielkich sercach. Gwiazdy największych polskich seriali wzięły udział w akcji charytatywnej Szlachetna Paczka. Tym razem w Świętego Mikołaja zamienili się: Mikołaj Roznerski ("M jak Miłość"), Marcin Rogacewicz ("Na dobre i na złe") i Paweł Domagała ("Barwy szczęścia"). Aktorzy wspólnie przygotowali paczkę dla jednej z potrzebujących rodzin z Mazowsza.

Dyskusje na temat: mazowsze