• Informacje na temat:

  mędrzak tomasz aktor

Artykuły na temat: mędrzak tomasz aktor
 • Pamiętacie Leszka Talara z "Domu"? Co dziś słychać u Tomasza Mędrzaka?

  Tomasz Mędrzak, czyli Leszek Talar z kultowego "Domu", od lat jak ognia unika telewizji. W ciągu ostatnich dwóch dekad, a więc od początku XXI wieku, mieliśmy okazję oglądać go na małym ekranie tylko w jednej serialowej roli. Aktor już dawno doszedł do wniosku, że najlepszym dla niego miejscem jest teatralna scena i... pozostaje jej wierny.

 • "W pustyni i w puszczy": Jak potoczyły się losy Stasia?

  W 1971 roku stanął przed trudną decyzją: wziąć udział w castingu i zrezygnować z indeksu czy rozpocząć studia na łódzkiej filmówce? Tomasz Mędrzak postanowił zaryzykować. Pokonał kilka tysięcy kandydatów starających się o możliwość zagrania w ekranizacji powieści Henryka Sienkiewicza.

 • "Komisarz Alex": Piotr Grabowski u boku Aleksa!

  ...policjant cieszący się przed laty sławą super gliny, który po odejściu ze służby otworzył razem z przyjacielem (Tomasz Kalczyński) agencję detektywistyczną. Komendant Mędrzak (Zbigniew Lesień) opisze go(...) Roniszowi bardzo smutną wiadomość, że jego jedyny syn - 23-letni Klaudiusz (Piotr Pacek) - został zastrzelony w jednym z łódzkich hoteli. Mędrzak zasugeruje Piotrowi, że zabójcą może być ktoś, kogo...

 • "Czas honoru": Jan Englert świętuje 60-lecie pracy artystycznej!

  Mija właśnie 60 lat od chwili, gdy Jan Englert, czyli rotmistrz Czesław Konarski z „Czasu honoru”, po raz pierwszy stanął przed kamerą. Był trzynastolatkiem, kiedy wcielił się w Zefira w filmie „Kanał” Andrzeja Wajdy... Już wtedy wiedział, że aktorstwo jest jego przeznaczeniem.

 • Agnieszka Sitek: Po odejściu ze "Złotopolskich" wybrała teatr

  Przed laty zagrała Weronikę w serialu "Złotopolscy"...

 • Aktor jednej roli

  Jako Staś z filmu "W pustyni i w puszczy" oczarował widzów. Niestety, nigdy nie udało mu się powtórzyć tego sukcesu.

 • To była przygoda życia

  Nie ma chyba osoby, która nie miałaby sentymentu do słodkiej Nel i dzielnego Stasia. Choć ich filmowa historia ma już blisko 40 lat, nadal nas wzrusza i wyjątkowo chwyta za serce. Co dzisiaj robią gwiazdy "W pustyni i w puszczy"?

 • "W pustyni i puszczy": Ten film obejrzało 31 milionów widzów

  Dzień przed słynnym "meczem na Wembley", który dał Polsce awans na piłkarskie mistrzostwa świata w RFN, do kin trafiła pierwsza ekranizacja "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza. Dziś mija dokładnie 40 lat od premiery obrazu w reżyserii Władysława Ślesickiego, na który wybrało się do kin 31 milionów Polaków.

Zdjęcia na temat: mędrzak tomasz aktor