• Informacje na temat:

  mel brooks reżyser

Artykuły na temat: mel brooks reżyser
 • Mel Brooks: Pochwała parodii

  Jest jednym z nielicznych artystów, którzy w swojej karierze zdobyli nie tylko Oscara, ale najważniejsze teatralne wyróżnienie w Ameryce - statuetkę Tony, telewizyjny laur Emmy oraz muzyczną nagrodę Grammy. Artysta wielu talentów Mel Brooks skończył właśnie 85. urodziny.

 • Honory dla Mela Brooksa

  Mel Brooks ( "Kosmiczne jaja" , "Robin Hood: Faceci w rajtuzach", "Młody Frankenstein" ), wybitny aktor komediowy, reżyser, scenarzysta i producent, zostanie uhonorowny nagrodą Screen Laurel Award, którą corocznie przyznaje Stowarzyszenie Scenarzystów Amerykańskich (The Writers Guild of America). Uroczysta ceremonia wręczenia wyróżnienia odbędzie się 8 marca, podczas ogłoszenia listy...

 • Mel Brooks u boku żony

  Mel Brooks ("Młody Frankenstein", "Kosmiczne jaja", "Dracula - wampiry bez zębów") przyjechał do Dublina na plan telewizyjnego filmu "The Roman Spring Of Mrs Stone", w którym główne role grają Helen Mirren i Anne Bancroft. Popularny aktor i reżyser ma wystąpić w obrazie w epizodycznej roli.

 • Ma nie tylko Oscara!

  Mel Brooks będzie gwiazdą uroczystości zorganizowanej przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej (Academy of Motion Picture Arts and Sciences).

 • Gene Wilder: Geniusz, talent, osobowość

  W poniedziałek, 29 sierpnia, rodzina amerykańskiego aktora komediowego Gene'a Wildera poinformowała o jego śmierci. Największe gwiazdy Hollywood, w tym: Mel Brooks, Russell Crowe, Jim Carrey i Elizabeth Banks, złożyły komikowi hołd w mediach społecznościowych.

 • Frankenstein na scenie

  Weteran Hollywood,79-letni reżyser i producent Mel Brooks ( "Płonące siodła" ) zamierza zaadaptować na scenie swój film z 1974 roku "Młody Frankenstein" . Twórca "Producentów" , który napisze także muzykę do spektaklu, ma nadzieję na rychłe zdobycie pieniędzy na sceniczną wersję "Młodego Frankensteina" .

 • Gene Wilder nie żyje

  W wieku 83 lat zmarł amerykański aktor komediowy Gene Wilder, znany z pełnych temperamentu ról w komediach reżysera i scenarzysty Mela Brooksa - podała w poniedziałek, 29 sierpnia, rodzina. Był gwiazdą takich filmów, jak "Młody Frankenstein" czy "Płonące siodła".

 • Anne Bancroft nie żyje

  W poniedziałek, 6 czerwca, w wieku 74 lat, w Nowym Jorku, zmarła Anne Bancroft - poinformował we wtorek, 7 czerwca, John Barlow, rzecznik męża aktorki, Mela Brooksa. Przyczyną śmierci Anne Bancroft był rak macicy.

 • Hitler wraca do Berlina

  Komedia musicalowa Mela Brooksa "Producenci" ma w tym tygodniu swą premierę w Berlinie. Na świecie musical odniósł sukces, ale w Niemczech jest wydarzeniem wyjątkowym. Towarzyszy mu bowiem pytanie: Czy Niemców tak samo rozbawi parodia Hitlera oraz tańczący w formacji swastyki SS-mani?

 • Najzgrabniejsze nogi Hollywood

  W serial u "Słoneczny patrol", w którym przez lata występował, zwracano głównie uwagę na klatki piersiowe. Teraz okazało się, że David Hasselhoff ( "Klik: i robisz, co chcesz " ) ma najlepsze nogi Hollywood. Tak przynajmniej uważa Mel Brooks, twórca słynnych "Producentów" , komentując decyzję o zaangażowaniu Hasselhoffa do roli reżysera-homoseksualisty Rogera DeBrisa do scenicznej wersji...