• Informacje na temat:

  męska sprawa

Artykuły na temat: męska sprawa
 • "Męska sprawa": Kolejne nagrody

  Nominowany do Oscara film "Męska sprawa", w reżyserii Sławomira Fabickiego, absolwenta łódzkiej Filmówki, otrzymał trzy nagrody na zakończonym niedawno 14. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Clermont-Ferrand, we Francji. Obraz otrzymał nagrodę za zdjęcia dla Bogumiła Godfrejowa, nagrodę dziennikarzy i krytyków filmowych oraz nagrodę jury młodych.

 • "Męska sprawa" w kinie

  Nominowany do Oscara krótkometrażowy film fabularny "Męska sprawa" Sławomira Fabickiego, ze zdjęciami Bogumiła Godfrejowa, trafi w piątek, 22 marca, na ekrany polskich kin. Jak mówią twócy, filmowa historia została wymyślona. Inspiracją dla niej były obserwacje reżysera, zapiski, wspomnienia z dzieciństwa.

 • Krótkometrażowy film "Męska sprawa" w reżyserii Sławomira Fabickiego, studenta IV roku łódzkiej szkoły filmowej, otrzymał kolejną nagrodę - "Prix United International Pictures Edinburgh 2001".

 • Film "Męska sprawa" w reżyserii Sławomira Fabickiego, studenta VI roku reżyserii PWSFTViT w Łodzi, zdobył główną nagrodę w kategorii filmów krótkometrażowych na Festiwalu Filmowym w Stuttgarcie i Ludwigsburgu.

 • "Męska sprawa" zgłoszona do Oscara

  Obraz Sławomira Fabickiego "Męska sprawa" będzie walczył o Oscara w kategorii "Najlepszy film krótkometrażowy". Reżyser zdecydował się zgłosić swój film do nominacji po tym, jak 15 listopada otrzymał Grand Prix na nowojorskim Shorts International Film Festival. Ogłoszenie nominacji do Oscara w tej kategorii nastąpi 12 lutego.

 • "Męska sprawa" trafi do polskich kin

  ..."Męska sprawa", obraz wyreżyserowany przez Sławomira Fabickiego, nominowany do tegorocznego Oscara w kategorii "najlepszy krótki film aktorski", trafi na ekrany polskich kin 22 marca, na dwa dni przed ogłoszeniem wyników Amerykańskiej Akademii Filmowej. Dystrybucji filmu podjęła się firma Kino Świat International.

 • Polski film krótkometrażowy "Męska sprawa", w reżyserii Sławomira Fabickiego, święci triumfy na całym świecie. Obraz zdobył już kilkanaście nagród na europejskich festiwalach filmowych. W czwartek, 14 listopada, podbił Amerykę - zwyciężył prestiżowy Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych w Nowym Jorku.

 • Oscarowe szanse "Męskiej sprawy"

  Czytelnicy internetowego wydania magazynu branżowego Variety uznali w głosowaniu, że "Męska sprawa", film polskich twórców Sławomira Fabickiego i Bogumiła Godfrejowa, jest najlepszym kandydatem do tegorocznego Oscara. Obraz jest nominowany w kategorii "najlepszy krótki film aktorski" .

 • "Męska sprawa" w miesięczniku "Kino Domowe - Magazyn DVD"

  ...numerze nie zabraknie też informacji o nowościach na płytach DVD oraz o filmach "Blask" i "Męska sprawa" zamieszczonych na płycie dołączonej do miesięcznika.

 • Nie będzie "Męskiej sprawy 2"

  Sławomir Fabicki, nominowany do Oscara za krótkometrażowy film "Męska sprawa" , powiedział na konferencji prasowej, która odbyła się w czwartek, 28 marca, w Warszawie, że nie zamierza nakręcić kolejnej części filmu. "Nie będzie Męskiej sprawy 2 " - podkreślił reżyser.

Zdjęcia na temat: męska sprawa
Wideo na temat: męska sprawa
 • "Sprawiedliwi: Wydział kryminalny": Odcinek 383.

  Kiedy Paulina budzi się rano, wydaje jej się, że słyszy, jak jej córka z kimś rozmawia. Potem słychać dźwięk zamykanych drzwi… ale Agata wszystkiemu zaprzecza. Wieczorem Paulina znajduje pod jej łóżkiem męską bieliznę. Konflikt pomiędzy matką a córką znów się zaognia… Tymczasem Paulina wraz z Kubą Walczakiem pracuje nad sprawą zaginionego nastolatka. W toku śledztwa okazuje się, że chłopiec ukrywał w domu przedmioty, na które z pewnością nie było go stać. Analiza danych logowania telefonu...

 • "Barwy szczęścia": Odcinek 1865.

  Po zajściu z Kowalukiem Bożena jest zdecydowana na odejście z pracy, ale wcześniej rozmawia z koleżanką z sekcji. Dziewczyna potwierdza, że również była molestowana przez przełożonego, ale nie zamierza przerywać milczenia w tej sprawie. Tymczasem Stański po męsku załatwia sprawę z szefem żony. Darek przedstawia Józkowi i Julicie specjalistę od PR - u, który ma się zająć ich wizerunkiem w mediach. Tomczyk od razu umawia ich na wywiad z Igą Walawską. Oliwka i Kajtek wybierają wreszcie...

 • "Barwy szczęścia": Odcinek 1806.

  Łukasz ogląda wywiad rodziców Niki po jej śmierci w Algierii. Gdy dowiaduje się od Stefana, że na miejscu ze zmarłą dziewczyną była Zuzia, postanawia bliżej przyjrzeć się sprawie. Grażyna jest pod wrażeniem Jewgienija, który wykonał w jej mieszkaniu męskie prace. Pragnie zacieśnić z Ukraińcem znajomość. Tymczasem Tolek jest zbyt zajęty piłkarzykami, by pilnować narzeczonej. Do ekipy seniorów dołącza Borys, który okazuje się mistrzem gry zręcznościowej trambambula. Kajtek i Oliwka do powrotu...

Dyskusje na temat: męska sprawa
 • Re: ​Wraca "Belle Epoque". Będzie kolejny sezon

  Tragiczny serial obsada męska ujdzie ale żeńska to pomyłka i faktycznie niewiele słychać dżwiękowiec dobił ten serial.Osobna sprawa to miejsce czyli podobno Kraków którego w filmie poprostu nie ma .

 • Re: Męska rozmowa i... bójka

  to takie nie prawdziwe gdy mnie chłop zdradzał to natychmiast to wiedziałam i złapałam za jaja sprawę i nie gdakałam lecz walczyłam o swoją rodzinę a to takie papierkowe pisanie nudne jak flaki dała a potem nie chciała to nie scenariusz to chore wyobrażenia scenarzystki czy scenariusza to się tego nie dal oglądać a ta sprawa z Hanią dali by se spokój poszła do innego serialu i kotłuje się