• Informacje na temat:

  metafora

Artykuły na temat: metafora
 • "Łagodna": Metafora współczesnej Rosji

  To "metafora kraju, w którym ludzie nieustannie zadają sobie nawzajem gwałt" - mówi Siergiej Łoznitsa o swoim najnowszym filmie "Łagodna". Obraz trafi na ekrany kin 27 października.

 • Szyba jako metafora

  Lech Majewski był jednym z gości tegorocznego festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Janowcu. W rozmowie z Emilią Chmielińską utytułowany artysta wyjaśnił, dlaczego nie lubi słowa "reżyser", opowiedział o perspektywach cyfrowej rewolucji w kinie oraz zdradził metaforyczny potencjał "rozbijania szyby rzeczywistości".

 • Cameron: "Titanic to metafora"

  James Cameron, reżyser słynnej produkcji "Titanic", twierdzi, że zatonięcie statku to pewnego rodzaju metafora, zapowiadająca zbliżający się kryzys, a nawet koniec ludzkości.

 • Jurorzy o programie "The Four. Bitwa o sławę": Program jest metaforą tego, jak działa branża

  W marcu na antenie Polsatu wystartuje nowe muzyczne talent show "The Four. Bitwa o sławę". Program poprowadzi wokalistka, Natalia Szroeder. W roli jurorów będzie można zobaczyć: Natalię Nykiel, Igora Herbuta i Jakuba Badacha. Trenerzy przyznają, że zadanie, które mają przed sobą, nie należy do najprostszych. Zależy im, aby rady i wskazówki udzielane uczestnikom były szczere i pomocne. Dzięki temu chcą odkryć nowe talenty i przyczynić się do ich rozwoju.

 • "Metaforą w twarz"

  Rozmowa z Piotrem Roguckim, wokalistą grupy Coma. Zespół wydał na początku listopada 2008 roku podwójny album "Hipertrofia".

 • "Historie ubrane w metafory"

  Żywot szwedzkiego zespołu Cult Of Luna rozpoczął się kilka lat temu, na gruzach hardcore'owej formacji Eclipse. Prosta, hardcore'owa muzyka nie odpowiadała ambicjom wokalisty Klasa Rydberga i gitarzysty Johannesa Perssona, którzy postanowili zaspokajać swoje muzyczne ambicje w zespole Cult Of Luna. Pierwsze nagrania demo powstały jeszcze w 1999 roku, ale na pierwszą dużą płytę Szwedów trzeba było poczekać do jesieni 2001 roku. Wcześniej zespołowi udało się podpisać umowę z mało znaną...

 • "Niewidzialny człowiek": Sam Hitchcock by się nie nudził

  ...zmagań o autonomię to celna metafora zależności, którym podlegają współczesne społeczeństwa: najczęściej boimy się tego, czego nie możemy zobaczyć. Kochamy, pragniemy, pożądamy iluzji.

 • Recenzja Meshuggah "The Violent Sleep Of Reason": Budzenie demonów

  Zaklęta w tytule "The Violent Sleep Of Reason" trawestacja słynnej ryciny Francisco Goi to nie tylko celny komentarz Meshuggah o stanie umysłowej katalepsji, w jaki wpadła ludzkość, ale i trafna metafora wolty, która dokonała się na ósmej płycie słynnych Szwedów.

 • "Niemiłość" : To tylko koniec świata

  Kilka dni temu ogłoszono nominacje do Oscarów. Andriej Zwiagincew ma kolejną szansę, by wreszcie otrzymać statuetkę Amerykańskiej Akademii Filmowej. Po politycznym “Lewiatanie", który kilka lat temu musiał uznać wyższość "Idy", rosyjski reżyser zaprezentował film dużo bardziej społeczny. “Niemiłość" to metafora naszych czasów, brutalny obraz o tym, że straciliśmy sens.

 • "Trafikant": Freud, wojna i miłość

  ...prowadzone między Freudem (mimo świetnej roli weterana Bruno Ganza) i Franzem - pełne banałów, pozbawione werwy, do tego nachalnie podparte różnego rodzaju metaforami (vide sceny pod wodą i sny Franza...

Zdjęcia na temat: metafora
 • „Świat według Kiepskich”
Wideo na temat: metafora
 • "Titanic"

  " to nie tylko opowieść niosąca za sobą ostrzeżenie, to mit, parabola, metafora słabości rodzaju ludzkiego. To także opowieść o wierze, odwadze, poświęceniu, a przede wszystkim - miłości. James

Dyskusje na temat: metafora