• Informacje na temat:

  miasto brzeg

Artykuły na temat: miasto brzeg
 • Festiwal "Dwa Brzegi" od 28 lipca

  ..."Kino, które łączy" - to hasło Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą, który rozpocznie się 28 lipca. Wśród filmów, które będzie można zobaczyć, znajdą się "Shoplifters" Japończyka Hirokazu Kore-edy oraz najnowszy obraz Janusza Kondratiuka "Jak pies z kotem".

 • "Miasto44" na "Dwóch Brzegach"

  Debata "Współczesne kino historyczne - nowy styl języka filmowego", wystawa oraz finał konkursu "Młodość i odwaga" to przedsmak projektu "Miasto44 na Dwóch Brzegach", który odbędzie się w Kazimierzu Dolnym 1 sierpnia, w 69. rocznicę Powstania Warszawskiego.

 • Od Nowych Horyzontów po Dwa Brzegi. Przegląd wakacyjnych festiwali filmowych

  ...kina sensacyjnego powstał Festiwal Kina Gatunkowego Kołobrzeg Suspense Film Festival, którego ósma edycja odbędzie się w dniach 28-30 czerwca. W programie znajdziemy m.in. premierowy pokaz(...) dziedzin sztuki i możliwość nawiązania kontaktów między publicznością oraz artystami to cechy wyróżniające Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Głównym celem wydarzenia...

 • Co na festiwalu Dwa Brzegi?

  Festiwal filmowy w Kazimierzu Dolnym odbędzie się w tym roku po raz piąty. Przez tydzień, podczas Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi będzie można obejrzeć m.in. retrospektywę włoskiego kina, filmy Andrzeja Kondratiuka oraz nieznane obrazy ze Zbigniewem Zamachowskim.

 • Dwa Brzegi: Chaos, perwersja i duchy

  Okrągłe wachlarze, woda mineralna, akredytacja na szyi i katalog pod pachą - oto atrybuty uczestnika festiwalu Dwa Brzegi (w tej kolejności). To przedziwne, że w tak spokojnym miejscu, jakim jest Kazimierz Dolny, widzowie mają możliwość konfrontacji z tak różnym, często trudnym kinem. Oby takich formalnych eksperymentów więcej, bo jeśli ktoś chce zobaczyć "inny świat", musi tu przyjechać.

 • Mira Kubasińska: Na obu brzegach tęczy

  ..."Mira - na obu brzegach tęczy" to multimedialne widowisko przygotowane przez Krzysztofa Jerzego Krawczyka, lidera zespołu KGBand , z którym wokalistka koncertowała pod koniec życia i nagrywała(...) r. w Breakout . U boku lidera tych grup Tadeusza Nalepy śpiewała wielkie przeboje tamtego czasu: "Gdybyś kochał, hej", "Chciałabym być słońcem", "Na drugim brzegu tęczy", "Poszłabym za tobą...

 • Dwa Brzegi: Kino może być radosne

  Zanim jednak obejrzałam "Bikiniarzy", byłam na seansie francuskiego filmu "Do ośmiu razy sztuka", który miał na Dwóch Brzegach swoją polską premierę. Jedna z organizatorek festiwalu, zapowiadając projekcję , powiedziała: "Rzadko mamy do czynienia z tak dojrzałym, przejmującym debiutem, który trafia nas w samo serce. Myśląc o tym filmie nasuwa mi się taka myśl: Dlaczego to my musimy dostosować się...

 • Dwa Brzegi: Od Nicka Cave'a po Lutosławskiego

  Jacek Kaczmarski, Czesław Niemen, Stanisława Celińska i Nick Cave to tylko niektórzy bohaterowie filmów z sekcji "Muzyka - Moja miłość". Muzyka i kino po raz kolejny na Dwóch Brzegach pokazują, że stanowią duet idealny. Festiwal w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą rozpocznie się 2 sierpnia.

 • "Pociąg do muzyki Kilara" zakończył bieg

  Koncert w wypełnionej po brzegi bazylice jasnogórskiej zakończył w niedzielę, 4 lipca, w Częstochowie, projekt "Pociąg do muzyki Kilara", w ramach którego Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, podróżując pociągiem, prezentowała utwory Wojciecha Kilara w miastach ważnych w życiu kompozytora.

 • "Człowiek z magicznym pudełkiem": Jak powstała Warszawa przyszłości?

  Radioodbiornik, który umożliwia podróż w czasie, zburzone mosty na Wiśle, która dzieli miasto na metropolię i zapomniany przez cywilizację slams, eksplodujące wokół Pałacu Kultury wieżowce, tafle szkła, które zastąpiły biurowe komputery - w takim świecie, stworzonym przez Studio Produkcyjne Orka, spotykają się i zakochują w sobie bohaterowie jednej z najgorętszych premier tego roku - "Człowieka...