• Informacje na temat:

  miasto popiołów

Artykuły na temat: miasto popiołów
 • Andrzej Wajda nie żyje. Daniel Olbrychski pociesza jego córkę, Karolinę Wajdę

  Andrzej Wajda odszedł 9 października w wieku 90 lat. Aktorzy i znajomi ze wzruszeniem wspominają zmarłego reżysera oraz współpracę z nim. W telewizji Daniel Olbrychski (71 l.) opowiadał o tym, jak dowiedział się o śmierci przyjaciela. Przykrą wieść przekazała mu córka artysty, Karolina Wajda (49 l.).

 • Wolf Eyes: "Undergound musi atakować" (wywiad)

  Znacie Throbbing Gristle, Einsturzende Neubauten, Merzbow i Boyda Rice'a? W takim razie musicie znać Wolf Eyes. Trio z Michigan, noszące zaszczytny tytuł królów amerykańskiego noise, od jakiegoś czasu gra trip-metal. W rozmowie z portalem Interia opowiadają, o co robią tyle hałasu. Z muzykami Wolf Eyes rozmawiał Bartosz Rumieńczyk.

 • Pola Raksa: Była gwiazdą PRL, jak żyje dziś?

  ...nie mamy kontaktu - mówił kilka lat temu Daniel Olbrychski, jej filmowy partner z 'Popiołów'. - Ostatni raz widzieliśmy się  w latach 90. Nie była już aktorką, przyjechała jako dziennikarka zrobić...

 • "Popiół i diament": To już 55 lat!

  "Chwyta za gardło, poraża, wstrząsa" - tak pisano o filmie Andrzeja Wajdy "Popiół i diament", w którym niezwykłą kreację stworzył Zbigniew Cybulski. W czwartek, 3 października, przypada 55. rocznica premiery jednego z najważniejszych dzieł w historii polskiego kina.

 • Beata Tyszkiewicz szczerze o śmierci matki: "Nie trzymałam jej nawet za rękę! Niewybaczalne"

  ...to starszy od niej o 12 lat Andrzej Wajda (†90 l.). Poznali się w 1961 r., gdy Beata grała epizod w jego filmie "Samson".  Ale romans rozpoczął się dopiero na planie "Popiołów". - Filmowe spotkanie...

 • Pęku jak Feniks z popiołów

  Po ośmioletniej przerwie nowy album przygotował Pęku, reprezentant kieleckiej sceny hiphopowej.

 • Weekend w serialach

  ...spalonych zwłok młodej kobiety. Wśród popiołów odkrywa diament. "Szpilki na Giewoncie" odc.52 Agnieszka przygotowuje się do ślubu. Aniela zaprasza Lucynę na imieniny. Skorupa, zafrasowana wiadomością...

 • Wajda odebrał Złotego Niedźwiedzia

  Wybitny reżyser Andrzej Wajda ( "Ziemia obiecana" , "Popiół i diament" , "Człowiek z żelaza" ) na 56. Międzynarodowym Festiwalu Filmów w Berlinie odebrał w środę, 15 lutego, Złotego Niedźwiedzia, przyznanego mu za całokształt twórczości. Nagrodę wręczył reżyserowi dyrektor festiwalu Dieter Kosslick.

 • Gwiazda Bałtyku dla Wajdy

  Andrzej Wajda ( "Zemsta" , "Człowiek z marmuru" , "Popiół i diament" ) znalazł się wśród czterech laureatów pierwszej edycji nagrody Gwiazda Bałtyku, przyznawanej wybitnym osobom świata kultury i działaczom społecznym z krajów położonych nad Bałtykiem. Nagroda zostanie wręczona w piątek, 1 października, w Petersburgu.

 • Wajda: Co z okazji 85. urodzin?

  Projekcja "Popiołu i diamentu" zainauguruje w czwartek, 10 lutego, wieczorem w Łodzi przegląd filmów Andrzeja Wajdy zorganizowany z okazji przypadających 6 marca 85. urodzin reżysera, a także jubileuszu 25-lecia istnienia Muzeum Kinematografii.