• Informacje na temat:

  michał kaczmarek stal

Artykuły na temat: michał kaczmarek stal
 • Kaczmarek o "Tajemnicy Westerplatte"

  Pasja, inteligencja i upór twórców - tak na pytanie, co przekonało go do zaangażowania się w prace nad "Tajemnicą Westerplatte" odpowiedział autor muzyki Jan A.P. Kaczmarek. Film w reżyserii Pawła Chochlewa można oglądać w kinach od 15 lutego.

 • "Tajemnica Westerplatte": Krytycy podzieleni

  Poświęcona obronie Westerplatte "Tajemnica Westerplatte" z Michałem Żebrowskim w roli majora Sucharskiego i z muzyką Jana A.P. Kaczmarka, została we wtorek zaprezentowana na pokazie prasowym w Warszawie. Opinie krytyków o filmie Pawła Chochlewa są podzielone.

 • "Tajemnica Westerplatte" wreszcie w kinach

  Historyczna "Tajemnica Westerplatte", z Michałem Żebrowskim w jednej z głównych ról, trafi do kin 15 lutego - poinformował dystrybutor obrazu, firma ITI Cinema. Autorem muzyki do poświęconego obronie Westerplatte filmu w reżyserii Pawła Chochlewa będzie Jan A.P. Kaczmarek.

 • Poznań rajem dla filmowców ze świata?

  Muzyk, laureat Oscara Jan A.P. Kaczmarek ma wspomóc Poznań w jego staraniach o sprowadzenie do miasta filmowców z całego świata. Jest on jednym z ambasadorów projektu promowania miasta, jako miejsca idealnego na robienie filmu.

 • Polskie kino w Los Angeles

  ...(sopran) oraz Marta Maślanka (cymbały). Orkiestra wystąpiła pod batutą Michał Nesterowicz, a koncert prowadził sam Jan A. P. Kaczmarek. Artyści wykonali muzykę z filmów: "Niewierna" , "Marzyciel" , "Trzeci cud" , "Quo Vadis" oraz dwie ostatnie części "Kantaty o wolności" dedykowanej pamięci Jana Pawła II. Jan A. P. Kaczmarek rozpoczynając koncert podziękował Polsce i Instytutowi za...

 • "Kantata o Wolności" dla stoczniowców i papieża

  ..."Kantata o wolności", stworzona dla uczczenia 25. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania "Solidarności", jest utworem dla stoczniowców i skomponowanym z myślą o nich, ale dedykowanym także Janowi Pawłowi II - podkreślił w poniedziałek, 29 sierpnia, na konferencji prasowej w Gdańsku autor kompozycji, laureat Oscara, Jan A.P. Kaczmarek .

 • Muzyka filmowa w Warszawie

  Dniem Polskim rozpoczął się w czwartek wieczorem, 25 sierpnia, I Europejski Festiwal Muzyki Filmowej w Warszawie. Półtora tysiąca osób zgromadził na Placu Teatralnym koncert muzyki polskich kompozytorów nagrodzonych na międzynarodowych festiwalach filmowych. "W muzyce jest wiele emocji, a każdy z nas potrzebuje emocji" - powiedział Jan A.P. Kaczmarek , gość honorowy imprezy.

 • Niezwykli goście na Festiwalu Muzyki Filmowej

  James Newton Howard - najbardziej rozchwytywany w Hollywood kompozytor, autor ponad 100 ścieżek dźwiękowych, ośmiokrotnie nominowany do Oscara m.in. za muzykę do filmów "Michael Clayton", "Osada", "Ścigany", czy "Książę przypływów" oraz Michał Lorenc - jeden z najwybitniejszych polskich współczesnych kompozytorów, twórca muzyki do takich filmowych przebojów, jak "Glina", "300 mil do nieba" czy...

 • Adam Konkol i "Erotyk": Tylko dla dorosłych?

  Adam Konkol poza liderowaniem w grupie Łzy udziela się także jako kompozytor dla innych wykonawców. To on stoi za sukcesami Paulli (Pauliny Ignasiak), z którą związany był też prywatnie. Pisał również piosenki dla m.in. Patty (przebój "(Zabiłeś tę miłość) Nie ma nas" ma ponad 31 mln odtworzeń teledysku), Michała Kaczmarka , Jane , zespołu disco polo Exaited czy boysbandu 4Love...

 • Boys: Ślubna pamiątka dla syna Marcina Millera ("Chcę być przy tobie")

  ...ponad 36 mln odtworzeń teledysku), Michała Kaczmarka , Jane , zespołu disco polo Exaited czy boysbandu 4Love . Posłuchaj piosenki "(Zabiłeś tę miłość) Nie ma nas" w serwisie Teksciory.pl...