• Informacje na temat:

  mirosław gajewski

Artykuły na temat: mirosław gajewski
 • "Legiony": Dariusz Gajewski powraca

  Dariusz Gajewski powraca z opowieścią o dojrzewaniu i miłości w trudnych czasach. Premiera jego "Legionów" zaplanowana jest na drugą połowę września. Nieco wcześniej produkcję będzie można zobaczyć na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie zakwalifikował się do konkursu głównego.

 • Mirosław Baka w pojedynku na szable

  Perełką w filmie "Legiony", który 20 września wejdzie do kin, jest scena pojedynku na szable pomiędzy bohaterami granymi przez Mirosława Bakę i Grzegorza Małeckiego. Podczas treningów aż iskry leciały...

 • Dariusz Gajewski wyreżyseruje film o Legionach. Jan Frycz zagra Piłsudskiego

  Dariusz Gajewski ("Obce niebo", "Warszawa", "Lekcje pana Kuki") wyreżyseruje film o Legionach Polskich. W postać Marszałka Józefa Piłsudskiego wcieli się Jan Frycz.

 • Zakończono zdjęcia do "Legionów"

  Ukończono zdjęcia do największej polskiej produkcji ostatnich lat - "Legionów" Dariusza Gajewskiego. Film w kinach już we wrześniu tego roku.

 • "Legiony": Taki film nie mógł powstać "biednie"

  ...- To jest niesłychanie wdzięczny temat i mi bliski, także rodzinnie. Hasło "Legiony" jest w stanie obudzić we mnie pokłady altruizmu - powiedział podczas konferencji prasowej filmu "Legiony" reżyser Dariusz Gajewski. Obraz wejdzie do kin 20 września.

 • "Legiony": Zmarnowany potencjał

  Najnowszy film Dariusza Gajewskiego zapowiadano jako epickie kino historyczne w amerykańskim stylu. Jego dzieło miało także upamiętnić polskich żołnierzy, którzy walczyli o odzyskaną w 1918 roku niepodległość. Cel szczytny, ale najszczersze intencje twórców zdają się na nic, jeśli gotowa produkcja okazuje się niemal w każdym swoim aspekcie nieudana.

 • "Legiony": Superprodukcja o walce o niepodległość

  ..."Legiony" w reżyserii Dariusza Gajewskiego to polska superprodukcja o miłości, młodości i walce o niepodległość pokolenia z lat 1914-1916. Film 20 września trafi do kin. Nie chciałbym, żeby "Legiony" zakwalifikowano jako kino patriotyczne - mówi Bartosz Gelner, filmowy "Tadek".

 • Gdynia 2019: Po amerykańsku

  ...​Niestety stało się to, czego wszyscy się obawiali. Pokazane po raz pierwszy czwartego dnia Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i kosztujące krocie "Legiony" Dariusza Gajewskiego to obraz kompletnie nieudany, a lista jego wad jest tak długa, że zasługuje na osobny artykuł.

 • Gdynia: Niespodziewany werdykt

  Film "Warszawa" w reżyserii Dariusza Gajewskiego niespodziewanie zdobył Złote Lwy na zakończonym w sobotę, 20 września, XXVIII Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Nagrody aktorskie powędrowały do: Krzysztofa Majchrzaka ( "Pornografia" ) i Katarzyny Figury ( "Ubu król" ). Uroczysta ceremonia odbyła się w Teatrze Muzycznym w Gdyni, prowadzili ją Grażyna Torbicka i Krzysztof Kolberger.

 • "Legiony": Największe historyczne widowisko roku

  ...stała się symbolem bezgranicznego poświęcenia i bohaterstwa legionistów. Wierne odwzorowanie bitwy będzie można podziwiać na wielkim ekranie w filmie "Legiony" w reżyserii Dariusza Gajewskiego(...) się wiele postaci historycznych. Wśród nich: brygadier Józef Piłsudski (Jan Frycz), porucznik Stanisław Kaszubski ps. "Król" (Mirosław Baka), rotmistrz Zbigniew Dunin-Wąsowicz (Borys Szyc), porucznik...