• Informacje na temat:

  mirosława baka

Artykuły na temat: mirosława baka
 • Mirosław Baka w pojedynku na szable

  Perełką w filmie "Legiony", który 20 września wejdzie do kin, jest scena pojedynku na szable pomiędzy bohaterami granymi przez Mirosława Bakę i Grzegorza Małeckiego. Podczas treningów aż iskry leciały...

 • Dorota Kolak i Mirosław Baka z nagrodami "Teatru"

  Reżyser Eimuntas Nekrosius, aktorzy Dorota Kolak i Mirosław Baka otrzymali nagrody miesięcznika "Teatr" za sezon 2015/16 - poinformowano w komunikacie przesłanym PAP we wtorek. Nagrodami specjalnymi uhonorowano Jana Englerta i Krystiana Lupę.

 • Mirosław Baka daje 2 tysiące

  Mirosława Bakę jednego z najlepszych polskich aktorów już 4 października będziemy mogli zobaczyć w najbardziej oczekiwanym filmie roku - "Wałęsa. Człowiek z nadziei". Aktor wciela się w postać Klemensa Gniecha, który sprawował funkcję dyrektora Stoczni Gdańskiej m.in. podczas strajku w sierpniu 1980 roku.

 • Mirosław Baka: Twardziel kochający teatr

  Debiutował w jednym z najwybitniejszych polskich filmów w historii kina. Później wypracował sobie etykietkę małomównego twardziela. Największe role zagrał jednak w teatrze. W sobotę, 15 grudnia, Mirosław Baka będzie obchodził swoje 55. urodziny.

 • Mirosław Baka: 25 lat w zawodzie, 28 lat w małżeństwie

  Niedawno aktor otrzymał Nagrodę Jubileuszową Prezydenta Miasta Gdańska z okazji 25-lecia pracy twórczej. Na miejsce obchodów Srebrnego Jubileuszu wybrał oczywiście swój ukochany Gdańsk. Morska bryza i nieco wolniejsze tempo życia doskonale sprzyjają samopoczuciu Mirosława Baki (50 l.). - Jeszcze w szkole teatralnej we Wrocławiu zastanawiałem się, co zrobię, gdy już ją skończę. Myślałem o kilku...

 • Jan Frycz i Mirosław Baka w obsadzie "Psy 3. W imię zasad"

  Filmowe ścieżki tych wybitnych aktorów ponownie się przecięły. Po prostu dobre kino nie może się bez nich obejść. Jan Frycz i Mirosław Baka dołączyli do obsady filmu "Psy 3. W imię zasad".

 • "Klecha": Mirosław Baka w roli księdza Romana Kotlarza

  Kapelan robotników radomskiego Czerwca 1976 roku ks. Roman Kotlarz jest bohaterem filmu fabularnego "Klecha". W rolę księdza wciela się Mirosław Baka. Kolejne zdjęcia do tego realizowanego od zeszłego roku filmu powstają właśnie w Częstochowie.

 • Mirosław Baka: Ludzie są największą wartością

  ...​Jako chłopiec chciał być marynarzem. Rozgłos przyniosła mu rola, należąca do najbardziej przejmujących w historii kina - mordercy w "Krótkim filmie o zabijaniu" Kieślowskiego. Mirosław Baka jest nie tylko aktorem, kochającym mężem i ojcem, ale też człowiekiem wrażliwym na cierpienie innych.

 • Mirosław Baka u Matwiejczyka

  We wtorek, 27 lutego, ruszają zdjęcia do najnowszego filmu Piotra Matwiejczyka "Pamiętasz mnie?". Ekipa kręcić będzie w rodzinnej miejscowości reżysera - Krynicznie pod Wrocławiem. Ponownie u Matwiejczyka wystąpi Mirosław Baka.

 • Mirosław Baka: Miękkie kapcie

  Od ról twardych facetów przechodzi do ról facetów w... kapciach. W reżyserowanym przez Krystynę Jandę spektaklu "Raj dla opornych " Mirosław Baka gra Karola, który, będąc na przymusowej emeryturze postanawia wyjechać z żoną pod namiot. Premiera - 13 czerwca.

Zdjęcia na temat: mirosława baka
 • Mirosław Baka
 • Mirosław Baka, Wojciech Mecwaldowski
 • Mirosław Baka, Violetta Arlak
Wideo na temat: mirosława baka
 • Mirosław Baka namiesza w "Prawie Agaty"?

  Mirosław Baka ponownie pojawi się w roli policjanta Krzysztofa Majewskiego w serialu "Prawo Agaty". Baka oraz Agnieszka Dygant zdradzili w rozmowie z Kingą Burzyńską z "Dzień Dobry TVN", jaką rolę w życiu serialowej Agaty odegra komisarz Majewski. - Mój bohater być może pojawi się mocniej w życiu Agaty - powiedział aktor. / źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

 • "Chyłka - Zaginięcie": Gwiazdy na premierze

  Na premierze serialu "Chyłka - Zaginięcie" pojawili się m.in. Magdalena Cielecka, Jacek Koman, Mirosław Baka, Filip Pławiak, Olga Bołądź. Michał Żurawski, Mirosław Haniszewski.

 • "Żmijowisko": Oficjalny zwiastun

  Serial powstał na podstawie książkowego bestsellera Wojciecha Chmielarza o tym samym tytule. Reżyserem Żmijowiska jest Łukasz Palkowski (reżyser„Belfra”). Występują m.in.: Paweł Domagała, Agnieszka Żulewska, Cezary Pazura, Piotr Stramowski, Davina Reeves-Ciara, Wojciech Zieliński, Marta Malikowska, Joachim Lamża, Tamara Arciuch, Małgorzata Klara, Szymon Piotr Warszawski, Magdalena Różańska, Dominik Bąk, Mirosław Haniszewski, Grzegorz Warchoł czy Lidia Sadowa.