• Informacje na temat:

  młoda łapicka

Artykuły na temat: młoda łapicka
 • Artyści wspominają Łapickiego

  Andrzeja Łapickiego, który zmarł w sobotę, 21 lipca, nad ranem, wspominają jego koledzy, artyści. "Był jednym z najwybitniejszych polskich aktorów" - mówią zgodnie.

 • Wspomnienie o Andrzeju Łapickim

  Joanna Szczepkowska, Krzysztof Zanussi, Janusz Gajos, Allan Starski, Katarzyna Kwiatkowska, goście trwającej w Świnoujściu Karuzeli Cooltury wspominali zmarłego w sobotę, 21 lipca, Andrzeja Łapickiego.

 • Andrzej Łapicki: Mija pięć lat od śmierci aktora

  "Odszedł ostatni z wielkich, niedościgniony wzór dla innych artystów" - tak o śmierci Andrzeja Łapickiego pięć lat temu informowały wszystkie gazety w kraju. Aktor i reżyser, pamiętny Pietuch w "Salcie" i Andrzej w "Jak daleko stąd, jak blisko" Tadeusza Konwickiego oraz Poeta w "Weselu" i reżyser we "Wszystko na sprzedaż" zapisał się w historii jako legenda polskiego kina.

 • Andrzej Łapicki: Kochały się nim miliony Polek

  "Odszedł ostatni z wielkich, niedościgniony wzór dla innych artystów" - tak o śmierci Andrzeja Łapickiego cztery lata temu informowały wszystkie gazety w kraju. Aktor i reżyser, pamiętny Pietuch w "Salcie" i Andrzej w "Jak daleko stąd, jak blisko" Tadeusza Konwickiego oraz Poeta w "Weselu" i reżyser we "Wszystko na sprzedaż" zapisał się w historii jako legenda polskiego kina.

 • Sekret pierwszego małżeństwa Krystyny Jandy

  Krystynę Jandę w pierwszym małżeństwie z Andrzejem Sewerynem denerwowały jego uwagi dotyczące jej aktorstwa - zdradza w swojej książce przyjaciółka gwiazdy, Zuzanna Łapicka. Podobno Seweryn był bardziej przejęty jej premierami niż ona sama.

 • Arystokrata teatru, czarodziej aktorstwa

  Arystokrata polskiego teatru, wielki amant kina, czarodziej aktorstwa, ulubieniec kobiet - tak widzowie zapamiętają zmarłego w sobotę, 21 lipca, Andrzeja Łapickiego. Tańczył z Vivien Leigh, zbierał komplementy od Liv Ullmann. Miał wdzięk, klasę i urok osobisty - podkreślają krytycy.

 • Kalina Jędrusik: Bo we mnie jest seks

  ...cały wieczór było picie wódki, bo umarła Marilyn" - wspominała po latach Zuzanna Łapicka, córka aktora Andrzeja Łapickiego. "Kalina Jędrusik była w latach 60. nie tylko taką sobie zwykła aktorką(...), młoda aktorka zawdzięczała jednak... Zbyszkowi Cybulskiemu, swojemu koledze z krakowskiej PWST, z którym spotkała się po studiach w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. "Gdy byłem asystentem Wandy...

 • Sylwester Chęciński: Mistrz kina popularnego

  Sylwester Chęciński, reżyser takich filmów jak "Sami swoi", Wielki Szu" oraz "Rozmowy kontrolowane", skończył w czwartek, 21 maja, 90 lat.

 • Kalina Jędrusik: Bo we mnie jest seks

  ...wieczór było picie wódki, bo umarła Marilyn" - wspominała po latach Zuzanna Łapicka, córka aktora Andrzeja Łapickiego. "Kalina Jędrusik była w latach 60. nie tylko taką sobie zwykła aktorką kina i teatru(...)" - dodawał Jeremi Przybora, twórca Kabaretu Starszych Panów. Była wiotka, miała talię osy To, że czołowi polscy reżyserzy usłyszeli w połowie lat 50. o Kalinie Jędrusik, młoda aktorka zawdzięczała...

 • Liv Ullman: Pisała miłosne listy do polskiego aktora

  ..., wróciła nad Wisłę. Tym razem namówiła na wakacyjny wypad także swego męża Jappe, lekarza psychiatrę, oraz przyjaciółkę, aktorkę Bibi Andersson. "Coś mnie ciągnęło do Polski. Byłam młoda i nieznana...

Zdjęcia na temat: młoda łapicka