• Informacje na temat:

  młoda warszawska

Artykuły na temat: młoda warszawska
 • Nietypowy ślub Janusza Chabiora. Trampki panny młodej i pizza

  W sobotę, 20 czerwca, Janusz Chabior wziął ślub z młodszą o 18 lat Agatą Wątróbską - poinformował "Fakt". Uroczystość miała miejsce w klasztorze Kamedułów na warszawskich Bielanach.

 • Kolejne plakaty "1920 Bitwy Warszawskiej"

  Z niespotykanym impetem ruszyła plakatowa kampania promocyjna nowej superprodukcji w reżyserii Jerzego Hoffmana - "1920 Bitwa Warszawska 3D". Film (premiera 30 września) reklamują plakaty kilkorga różnych autorów.

 • Warszawski Festiwal Filmowy: Bez tezy

  180 filmów z 63 krajów znalazło się w programie 35. Warszawskiego Festiwalu Filmowego, który odbędzie się od 11 do 20 października. Publiczność zobaczy m.in. "Malowanego ptaka" Vaclava Marhoula, którego światowa premiera odbyła się na festiwalu w Wenecji.

 • Grzegorz Wilk do poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Zobacz teledysk "Elegia o chłopcu polskim" z okazji rocznicy powstania warszawskiego

  W dniu 76. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego do sieci trafił teledysk "Elegia o chłopcu polskim" w wykonaniu Grzegorza Wilka.

 • Pokazać "Powstanie Warszawskie"

  9 maja na ekrany kin trafi "Powstanie Warszawskie" - pierwszy na świecie film fabularny zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych, opowiadający o tytułowym wydarzeniu poprzez historię dwóch młodych reporterów, świadków powstańczych walk. Dystrybutor obraz zaprezentował pierwszy zwiastun produkcji Jana Komasy.

 • Warszawski Festiwal Filmowy: 15 światowych premier

  190 filmów - krótko, średnio i pełnometrażowych - zostanie pokazanych podczas tegorocznego 34. Warszawskiego Festiwalu Filmowego w dniach 12-21 października. Organizatorzy zaplanowali kilkadziesiąt premier - światowych, europejskich i polskich.

 • Rozpoczyna się 34. Warszawski Festiwal Filmowy

  Pokazem francusko-izraelskiego "Tramwaju w Jerozolimie" Amosa Gitaia rozpocznie się w piątek, 12 października, 34. Warszawski Festiwal Filmowy. Łącznie podczas wydarzenia, które potrwa do 21 października, zostanie pokazanych 190 filmów - krótko, średnio i pełnometrażowych.

 • Michał Marczak: Młoda Warszawa

  Najważniejszym pytaniem, jakie zadaje sobie widz w trakcie seansu "Wszystkich nieprzespanych nocy", jest kwestia gatunkowej przynależności tego dzieła. Wszystko zaczyna się jak fabuła - poznajemy głównego bohatera, który w oknie swego warszawskiego mieszkania przygląda się fajerwerkom nad Pałacem Kultury i Nauki. Obrazowi towarzyszy wewnętrzny monolog bohatera, ale - inaczej niż w klasycznej introdukcji - nie dowiemy się z niego nic ani o jego rodzinie, ani o jego przeszłości; wiemy tylko,...

 • Grzegorz Wilk pamięci powstania warszawskiego. Zobacz teledysk "Nie zapomnisz skał"

  Z okazji zbliżającej się 75. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego do sieci trafił teledysk "Nie zapomnisz skał" w wykonaniu Grzegorza Wilka.

 • Specjalne pokazy "Powstania Warszawskiego"

  Z uwagi na 71. rocznicę Powstania Warszawskiego w dniach 31 lipca-2 sierpnia w całej Polsce odbędą się specjalne seanse filmu „Powstanie Warszawskie”.

Zdjęcia na temat: młoda warszawska
Wideo na temat: młoda warszawska
 • Laura Łącz o młodym pokoleniu aktorów: mówią źle, tragicznie, żałośnie

  Laura Łącz (65 l.) nie ma najlepszego zdania o młodych aktorach, z którymi styka się w szkole aktorskiej na zajęciach z wiersza. Jej zdaniem najchętniej graliby oni w serialach i reklamach. Ambitniejsza sztuka ich nie interesuje. - Młodzi są nastawieni na grę w serialach, najchętniej reklamach. Granie scenek rodzajowych idzie im znakomicie, natomiast jeśli daję im najprostszy wiersz do interpretacji, wszyscy mówią go źle, tragicznie, żałośnie. Gdy ja byłam w warszawskiej szkole teatralnej,...

 • Studium psychiki kilku mieszkańców sublokatorskiego pokoiku czynszowej kamienicy warszawskiej - skazanych na bezczynność młodych ludzi, których daremne próby zdobycia miejsca w społeczeństwie międzywojennej Polski prowadzą do katastrofy. Losy kilku mieszkańców sublokatorskiego pokoju w staromiejskiej warszawskiej kamienicy, nie mogących na początku lat trzydziestych XX wieku znaleźć pracy, miejsca w społeczeństwie, zadowolenia, szczęścia.

 • "Tacy jak My"

  "Tacy jak My" to próba zobrazowania wpływu, jaki wywarło Powstanie Warszawskie na współczesnych młodych Warszawiaków, ale przede wszystkimi na popkulturowych artystów, którzy się do niego odwołują.