• Informacje na temat:

  młode kino

Artykuły na temat: młode kino
 • Toruń: "Młode kino europejskie"

  Ponad 60 filmów młodych twórców z 21 krajów obejrzy publiczność rozpoczętego w sobotę, 29 marca, w Toruniu, V Festiwalu "Młode kino europejskie". W konkursie głównym, obejmującym filmy długometrażowe o festiwalowe laury walczyć będzie w tym roku 11 obrazów, w tym dwa polskie: "Złom" Jarosława Markiewicza i "Zmruż oczy" Andrzeja Jakimowskiego.

 • Młode Kino Argentyńskie na Filmach Świata

  W tym roku nieprzypadkowo inspiracją projektu graficznego plakatu 7. festiwalu Filmy Świata ale kino+ jest Ameryka Łacińska - najciekawszym punktem programu będzie sekcja Młode Kino Argentyńskie, które triumfalnie wróciło w ostatnim roku do najlepszej formy.

 • Kino Polska robi kino

  Zakończyły się zdjęcia do wyprodukowanego przez Telewizję Kino Polska krótkometrażowego filmu "Hanoi-Warszawa" w reżyserii Katarzyny Klimkiewicz.

 • Młode kino w San Sebastian

  Organizatorzy 51. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Donostia-San Sebastian ujawnili listę filmów zakwalifikowanych do głównego konkursu. W przeglądzie dominować będą obrazy młodych, perspektywicznych reżyserów. Impreza odbędzie się w dniach 18-25 września.

 • Młode polskie kino w Mediolanie

  Jak informuje "Gazeta Wyborcza", Sławomir Fabicki ( "Męska sprawa" ) i Andrzej Jakimowski ( "Zmróż oczy" ) otwarli w czwartek, 22 maja, w Mediolanie, Przegląd Młodego Kina Polskiego. W czterodniowym programie są także między innymi "Katedra" Tomka Bagińskiego i "Bellissima" Artura Urbańskiego .

 • Młode polskie kino w Niemczech

  Międzynarodowy Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" już po raz drugi gościć będzie na Europejskim Festiwalu "dokumentART" w Neubrandenburgu w dniach 23-28 września.

 • Festiwal filmowy w Gdyni: Młode kino i krótkie metraże

  ...​40. Festiwal Filmowy w Gdyni ogłosił wyniki selekcji Konkursu Fabularnych Filmów Krótkometrażowych oraz Konkursu Młodego Kina.

 • E-Kino Pod Baranami: Pierwsze wirtualne kino w Polsce

  ...12 kwietnia krakowskie Kino Pod Baranami otworzyło swoje sale w internecie. To pierwsze wirtualne kino w Polsce. Na platformie streamingowej kina znajdą się starannie wyselekcjonowane tytuły, odbywać się będą pokazy specjalne oraz seanse z dyskusjami online.

 • E-Kino Pod Baranami: Wydarzenia specjalne

  ...12 kwietnia krakowskie Kino Pod Baranami otworzyło swoje sale w internecie. Co będzie można tam obejrzeć w najbliższym czasie?

 • Kino Polska zmienia oblicze

  Od marca 2009 roku zmienia się telewizja Kino Polska, która od pięciu lat na swojej antenie promuje polską kinematografię. Stacja ma być bardziej nowoczesna. Wkrótce uruchomi nowy kanał - Kino Polska HD.

Wideo na temat: młode kino
 • Magdalena Lamparska: Kino było dla mnie łaskawe

  Zdaniem Magdaleny Lamparskiej młodym absolwentom trudno jest dziś znaleźć pracę w zawodzie. Ona sama uważa się za szczęściarę, zadebiutowała bowiem jeszcze w czasie studiów.

 • "Sługi boże"

  Mroczne, pełne zagadek kino gatunkowe. Z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się młoda Niemka. Śledztwo prowadzi doświadczony komisarz Warski. Ku jego niezadowoleniu do sprawy przydzielona zostaje także Ana Wittesch, niemiecka policjantka o polskich korzeniach. Zanim zagadka zostanie rozwiązana, komisarz Warski i Ana muszą nauczyć się współpracować i wzajemnie sobie ufać.

 • Grażyna Błęcka-Kolska o tragicznie zmarłej córce: Miała cudowne oko i kochała ludzi

  . Uważa, że do obowiązków dorosłych należy uwrażliwianie młodych ludzi i edukowanie, również poprzez wartościowe kino. (WideoPortal/x-news)

Dyskusje na temat: młode kino