• Informacje na temat:

  monika olejnik daniel olbrychski

Artykuły na temat: monika olejnik daniel olbrychski
 • Jubileusz Daniela Olbrychskiego

  Daniel Olbrychski obchodzi w tym roku 50-lecie swojej pracy artystycznej. Z tej okazji w Teatrze 6. Piętro odbyła się w sobotę, 10 grudnia, uroczysta premiera spektaklu "Po drodze do Madison".

 • Olbrychski popiera Opanię

  ..."Każdy uczciwy aktor, odrobinę myślący, by odmówił. Ja oczywiście też bym odmówił" - tak Daniel Olbrychski w rozmowie z Moniką Olejnik skomentował decyzję Mariana Opani o nieprzyjęciu roli Lecha Kaczyńskiego w filmie "Smoleńsk" Antoniego Krauzego.

 • W poniedziałek wieczorem, 18 marca, podczas uroczystej gali w warszawskim Teatrze Narodowym Janusz Gajos odebrał statuetkę Wiktora w kategorii "Aktor Roku". Laureatami Super Wiktorów, nagród przyznawanych za całokształt twórczości, zostali m.in. Daniel Olbrychski i Jerzy Stuhr. Wikor jest nagrodą telewizyjną przyznawaną od 1985 roku.

 • Borys Szyc i Maciej Stuhr najlepsi

  ...- Danuta Stenka, Magdalena Cielecka, Daniel Olbrychski i Bogusław Linda. Czuję się zaszczycony i szczęśliwy - mówił Borys po zakończeniu uroczystości wręczania nagród. Maciej Stuhr zwyciężył z kolei(...) Olejnik, Marię Czubaszek i Tomasza Zimocha. W kategorii "Film" wygrał reżyser Leszek Dawid ("Jesteś Bogiem"), w "Muzyce" najlepsza okazała się Justyna Steczkowska. Za "Debiut" Różę Gali dostali Zuzanna...

 • Dobry film o Smoleńsku. Niewykonalne?

  ...jednak wcale nie podoba się ten pomysł! - Potwierdzam, że otrzymałem taką propozycję, ale... odmówiłem udziału w tym filmie - mówi Marian Opania. Jego decyzję poparł kolega po fachu, Daniel Olbrychski(...) widowni". Olbrychski powiedział u Olejnik w programie "Kropka nad i", że byłby w stanie zagrać "w każdym filmie, który zgadzałby się z jego światopoglądem" dodając, że mogłaby to być nawet postać...