• Informacje na temat:

  mozil po duńsku

Artykuły na temat: mozil po duńsku
 • Czesław Mozil: Jaki piękny burak

  Dekadę temu zabrzanin Czesław Mozil wrócił z emigracji i zdobył szturmem polską scenę muzyczną uroczymi piosenkami w baśniowym klimacie. Choć jednak na koncertach wciąż chętnie powraca do żabki, która tonie w betonie czy świerkającego aparatu, a jego muzyka wciąż jest pełna teatralnej magii, dziś śpiewane przezeń teksty mają potrząsnąć słuchaczem, mają go uwierać, przeszkadzać, może zasmucać...

 • Czesław Mozil na planie komedii

  W Świnoujściu trwają zdjęcia na planie komedii "Szkoła uwodzenia Czesława M." w reżyserii Aleksandra Dembskiego. Twórca, wspólnie z Moniką Franczak, jest również autorem scenariusza. W roli głównej występuje Czesław Mozil. Film trafi na ekrany kin w październiku 2016 roku.

 • Soundedit 2019: Czesław Mozil i Natalia Niemen gośćmi Stanisława Soyki

  ...jest Stanisław Soyka , który wystąpi wraz z zespołem oraz gośćmi: Natalią Niemen i Czesławem Mozilem . Soyka zostanie uhonorowany statuetką w uznaniu za "szczególną wrażliwość muzyczną oraz(...) których słuchania zachęcał ją Czesław Niemen , jej tata. Czesław Mozil od lat tworzy i wykonuje trudną do sklasyfikowania oryginalną muzykę, noszącą ślady kabaretu, rocka, a nawet punk rocka...

 • Czesław Mozil nago w pokoju hotelowym

  To, że Czesław Mozil prowadzi imprezowy styl życia nie jest tajemnicą. Na swoim Facebooku artysta często zamieszcza prywatne zdjęcia.

 • Czesław Mozil: Jestem muzycznym autorytetem

  Czesław Mozil wyjaśnia, jak godzi udział w "X Factor" i w reklamach z robieniem sztuki. Ujawnia też, co mówiły mu fanki w łóżku.

 • Czesław Mozil: Misja i kompleksy

  Nagrał wiersze Miłosza, choć sepleni i nie czyta poezji. Teraz chce być pokazywany na lekcjach polskiego i denerwuje się, gdy ludzie biorą go za kabareciarza, by za chwilę zaznaczyć, że to tylko jego kompleksy. Jedyny taki Czesław. Czesław Mozil.

 • Czesław i Tesco ponownie

  ...1 października ukaże się dwupłytowa reedycja debiutanckiej płyty duńskiej grupy Tesco Value, na czele której stał Czesław Mozil, znany z zaskakującego projektu Czesław Śpiewa.

 • Recenzja Czesław Śpiewa & Arte dei Suonatori: Cierpki buraczek

  Kiedy trzy lata temu Czesław Mozil śpiewał z mocą “Nienawidzę cię Polsko, na to nic nie poradzę / Nienawidzę cię Polsko, bo nade mną masz władzę", naraził się na dość dosadny lincz. Polsko-duński artysta zmieścił w swojej "Księdze emigrantów, tom 1" całą gorycz nie tylko bycia emigrantem, ale też tych, którzy emigrantów oceniają. W projekcie z orkiestrą Arte dei Suonatori, Czesław idzie o krok...

 • "Zawsze ufałem akordeonowi"

  Czesław Mozil furorę zrobił albumem "Debiut", który został wydany w kwietniu 2008 roku pod szyldem Czesław Śpiewa. Płyta szybko uzyskała status Platyny. Niedawno ukazała się reedycja albumu "Tesco Value" duńskiej formacji Czesława. Z tym oryginalnym muzykiem, ale przede wszystkim oryginalnym człowiekiem rozmawiał Paweł Budziński.

 • Czesław: To brzmi strasznie!

  Czesław Mozil, znany szerzej z projektu Czesław Śpiewa, już jako mały chłopiec "zaprzyjaźnił się" z akordeonem. Dziś nie może wytrzymać, kiedy uliczni grajkowie profanują ten instrument.