• Informacje na temat:

  musical chicago

Artykuły na temat: musical chicago
 • Nowy musical twórcy "Chicago"

  Rob Marshall, twórca przebojów "Chicago" i "Wyznania gejszy", przygotowuje się do realizacji filmowej wersji musicalu "Nine".

 • Triumf "Chicago"

  Musical "Chicago" został uznany przez Gildię Producentów Amerykańskich (The Producers Guild of America) za najlepszy film 2002 roku. Obraz pokonał w rywalizacji takie przebojowe opowieści, jak: "Gangi Nowego Jorku" , "Adaptacja" , "Władca Pierścieni: Dwie Wieże" , "Moje wielkie greckie wesele" i "Droga do zatracenia" .

 • Niewiarygodny musical Soderbergha

  Steven Soderbergh, znany ze swojej wszechstronności reżyser, ma podobno wyreżyserować musical. Rock'n'rollowy musical w technice 3D!

 • Nicole Kidman: Musicale wracają!

  Sukces święcącego triumfy wśród krytyków musicalu "Chicago" spowodował, iż o znaczeniu musicali na mapie współczesnego kina opowiedziała Nicole Kidman. Aktorka w ubiegłym roku wystąpiła w głównej roli w równie popularnym muzycznym obrazie "Moulin Rouge" . Nicole Kidman twierdzi, iż musicale wracają teraz do łask.

 • Sylwester z musicalami

  Świetna muzyka, rewelacyjne układy choreograficzne, gwiazdorska obsada. W Sylwestra ale kino! zaprasza na zabawę przy najlepszych światowych musicalach - "Chicago", "Hair", "Gorączce sobotniej nocy" i "Kabarecie".

 • Ulubione musicale Brytyjczyków

  Pamiętny musical "Grease" z udziałem Johna Travolty i Olivii Newton-John zwyciężył w sondażu na ulubiony musical Brytyjczyków. W dziesiątce najlepszych znalazło się aż pięć produkcji Andrew Lloyd Webbera, którego śmiało można nazwać "królem musicali".

 • Musicale wszech czasów

  Przebojowa opowieść "Grease" z 1978 roku, z Johnem Travoltą i Olivią Newton-John w rolach głównych, została uznana przez widzów brytyjskiej stacji Channel 4 za musical wszech czasów. Obraz wyprzedził w rankingu takie historie, jak między innymi "Dźwięki muzyki" i "Czarnoksiężnik z krainy Oz".

 • Średniowieczny musical Miramaxu

  Wytwórnia Miramax nie ustaje w poszukiwaniach kolejnych projektów, które mogłyby zdyskontować olbrzymi sukces kinowej wersji "Chicago" . Po "Guys and Dolls" i "Damn Yankees!" w kręgu zainteresowania studia znalazł się tym razem "Pippin" - opowieść o synu cesarza Karola Wielkiego. Adaptację musicalu, do którego firma właśnie zdobyła prawa, będzie osobiście nadzorował Harvey Weinstein, dyrektor...

 • To dopiero będzie musical!

  Ray Winstone zagra Juliusza Cezara w najnowszym projekcie nieobliczalnego Stevena Soderbergha - trójwymiarowym, rock'n'rollowym musicalu o Kleopatrze.

 • "Tajemnice lasu": Baśniowy musical

  Dwanaście lat temu, po fenomenalnym sukcesie adaptacji broadwayowskiego musicalu "Chicago" (która zdobyła sześć Oscarów, w tym statuetkę dla najlepszego filmu) reżyser Rob Marshall spotkał się ze(...) musicalu już od jego broadwayowskiej premiery w Martin Beck Theatre w 1987 roku. Marshall tak opisuje swoje wrażenia: "To dzieło naturalnie łączy emocjonalną, zabawną i olśniewającą muzykę z misternie...

Wideo na temat: musical chicago
 • "M jak miłość": Będzie jej mniej

  . w spektaklu „Miłość w Saybrook”. Przygotowuje się również do kolejnej premiery w krakowskim Teatrze Variété – tym razem będzie to musical „Chicago”, w którym Barbara Kurdej-Szatan zagra Roxy. To(...)”, choć ogranicza ją czasowo ze względu na próby do spektaklu „Chicago”. Odbywają się one w Teatrze Variété, Barbara Kurdej-Szatan dzieli więc swój czas pracy między Warszawę a Kraków. Barbara Kurdej