• Informacje na temat:

  muzami kreatorów

Artykuły na temat: muzami kreatorów
 • "Zawsze mamy piekło pod sceną"

  Mille Petrozza to sympatyczny, wygadany człowiek, który ma wiele do powiedzenia nie tylko na tematy związane z muzyką. Przed warszawskim koncertem trasy "Chaos Over Europe" dał się namówić na wywiad nieco dłuższy niż planowano, przy tym odrobinę nietypowy... Z liderem niemieckiej grupy Kreator rozmawiał Vlad Nowajczyk z magazynu "Hard Rocker".

 • Nie żyje Romuald Lipko. Gwiazdy wspominają muzyka

  W wieku 69 lat zmarł Romuald Lipko, lider Budki Suflera - poinformował zespół w nocy z czwartku na piątek. Osoby związane ze środowiskiem muzycznym żegnają przyjaciela.

 • Claudia Schiffer wraca na ekran

  ...nowych kreatorów mody. To nie będzie jednak pierwsza taka przygoda Schiffer. Osiemnaście lat temu miała swoje talk-show "Close Up", ale nie odniosło ono sukcesu i szybko zostało zdjęte z anteny...

 • Modowa awangarda w filmowym świecie Almodóvara

  ...i ekspresji. Wiele z nich zaprojektował zresztą sam Jean-Paul Gaultier, wieloletni przyjaciel reżysera, jeden z najwybitniejszych kreatorów mody. Jego prace pojawiają się choćby w obsypanym nagrodami...

 • "Nie zakładaliśmy przebojowości"

  Powrót legendy udał się nad podziw. Perkusista Steven Flynn jest oczywiście dumny z "Jupiter", przy okazji odpiera zarzuty o mathcore'owe inspiracje. Atheist wrócił i znów zabija!

 • "Wolimy grać to, co nas naprawdę kręci"

  W kraju, gdzie death metal wciąż wydaje się dominować, black metal ma się całkiem dobrze, a grindcore przeżywa swą drugą młodość, istnieją również ludzie i zespoły, których muzyczne fascynację sięgają nieco głębiej. Jedną z takich grup jest bez wątpienia poznański Bloodthirst - zespół młody, choć zapatrzony w thrashmetalowych gigatnów, bez których powyższe style prawdopodobnie nie przybrałyby swych dzisiejszych kształtów. Okazją do porozmawiania o thrash metalu, nowych i starych czasach oraz...

 • "Rage w sieci"

  Niemieckie trio przyzwyczaiło nas do metalu najwyższej jakości i nic innego nie możecie się spodziewać po ich najnowszym wydawnictwie zatytułowanym "Strings To A Web". Kawałki, które usłyszycie są dość ciężkie, ale jednocześnie bardzo melodyjne, a panowie tworząc muzykę na nowy krążek nie trzymali się raz obranego kierunku, często skręcając i klucząc, by zajrzeć w zakamarki Rage'owej historii.

 • "Slipknot jest do dupy!"

  Choć powstali zaledwie w 2004 roku, nie grają ani nu metalu, ani metalcore'a, ani tym bardziej technicznego math metalu. Podobnie jak inne młode zespoły określane dziś mianem "New School Thrash", tak i kalifornijski Warbringer czerpie pełnymi garściami z legend thrash metalu lat 80. Nie jest to jednak tylko fascynacja tuzami z Bay Area, ale i gigantami z Europy.

 • "Chodzi tylko o muzykę"

  Wytwórnia Sissy Records działa pod skrzydłami koncernu BMG Polska, a wydawana przez nią muzyka przeznaczona jest dla "tańczących inaczej". Nagrywają dla...

 • "Na hip hop nie ma koniunktury"

  Zarozumiałość, chamstwo i wyniosłość - to stałe cechy nabywane za sprawą nagłego, niespodziewanego sukcesu. Utwór "Miliony monet" w ciągu kilku miesięcy sprawił, że ksywkę tego chłopaka z Wrocławia poznali wszyscy: od prekursorów rapu po czytelniczki "Bravo". Jednak wymienione przeze mnie cechy jego nie dotyczą. Choć w jego życiu zmieniło się wiele, on pozostał taki sam. Z Mrozem rozmawiała Aneta Błażejczyk ("Magazyn Hip Hop").