• Informacje na temat:

  muzeum narodowym

Artykuły na temat: muzeum narodowym
 • "Wajda": Wielka wystawa w Muzeum Narodowym w Krakowie

  Już od 6 kwietnia w Muzeum Narodowym w Krakowie będzie można oglądać multimedialną i narracyjną wystawę poświęconą twórczości Andrzeja Wajdy. Ekspozycję zaplanowano do 8 września 2019 roku.

 • "Dobranocka. Historia animacji" - wystawa w Muzeum Narodowym w Gdańsku

  Wystawę "Dobranocka. Historia animacji" oglądać można od piątku w Oddziale Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku. Wystawa przypomni m.in. znane produkcje Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej oraz łódzkiej wytwórni filmowej Se-ma-for.

 • Plakaty do filmów Wajdy w Muzeum Narodowym w Krakowie

  Wydane na całym świecie plakaty do filmów Andrzeja Wajdy będzie można od wtorku oglądać w Muzeum Narodowym w Krakowie. Wystawę przygotowało Muzeum Kinematografii w Łodzi z okazji 60. rocznicy debiutu fabularnego reżysera, którym było "Pokolenie".

 • 42,5 tys. widzów obejrzało wystawę "Stanley Kubrick" w Muzeum Narodowym

  ...42,5 tys. widzów obejrzało trwającą od maja do ostatniej niedzieli wystawę prezentującą życie i dorobek reżysera Stanleya Kubricka w Muzeum Narodowym w Krakowie. Ekspozycja znalazła się wśród wystaw cieszących się największym powodzeniem w historii placówki.

 • Bond w muzeum

  ...powodzeniem, jak prezentacja eksponatów zorganizowana w Narodowym Muzeum Fotografii, Filmu i Telewizji, w angielskim mieście Bradford, która otwarta była dla zwiedzających od marca do września. Wystawa(...)Ekspozycja "Bond, James Bond" prezentowana jest w Muzeum Nauki, położonym w południowo-zachodnim Londynie. Wystawa zostanie otwarta dla publiczności 16 października, a zwiedzający będą mogli obejrzeć...

 • Jak pisze "Życie Warszawy", sala kinowa w Muzeum Narodowym, jedna z proponowanych lokalizacji, może pomieścić ok. 200 osób. To w zupełności zabezpieczyłoby potrzeby kina Iluzjon, które musi opuścić budynek przy Narbutta. Okrąglak już od dawna wymaga remontu. Muzeum Narodowe już od 11 lat poszukuje instytucji filmowej, która podejmie się zarówno prowadzenia kina w Al. Jerozolimskich, jak...

 • "Miasto44" na Stadionie Narodowym

  Zdjęcia do opowiadającego o powstaniu warszawskim "Miasta44" w reż. Jana Komasy rozpoczną się w stolicy w sobotę na ul. Stalowej. W obsadzie filmu znajdą się m.in. Antoni Królikowski i Tomasz Schuchardt. Premiera odbędzie się 1 sierpnia 2014 r. na Stadionie Narodowym.

 • Muzeum kina Bollywood

  Pierwsze muzeum kina indyjskiego wkrótce otworzy swe podwoje w Bombaju, sercu Bollywood. Po siedmiu latach przygotowań, muzeum, finansowane przez państwo, powstało nakładem 20 mln dolarów.

 • Kostium kąpielowy w... muzeum

  Czerwony kostium kąpielowy, dzięki któremu Farrah Fawcett stała się ikoną lat 70., trafił do muzeum. Eksponat, będący symbolem zmarłej gwiazdy "Aniołków Charliego", znalazł się w kolekcji Narodowego Muzeum Historii Ameryki Instytutu Smithsona w Waszyngtonie.

 • Filmy fantastyczne w muzeum

  Weekend z filmami fantastycznymi przygotowuje Narodowe Muzeum Fotografii, Filmu i Telewizji (The National Museum of Photography, Film and Television) w angielskim mieście Bradford.

Zdjęcia na temat: muzeum narodowym
Dyskusje na temat: muzeum narodowym