• Informacje na temat:

  muzyczne motywy

Artykuły na temat: muzyczne motywy
 • Motywy z najpopularniejszych seriali w "TzG"

  Tego w "Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami" jeszcze nie było. W piątkowym odcinku gwiazdy i tancerze wcielą się w głównych bohaterów najpopularniejszych seriali telewizyjnych. Oczywiście towarzyszyły im będą znane tematy muzyczne i piosenki, które nieodłącznie kojarzą się z głośnymi serialowymi tytułami.

 • Chopin: Filmowe motywy

  ..."Chopin. Pragnienie miłości" Jerzego Antczaka, film muzyczny "Utwory w kolorze", materiały Polskiej Kroniki Filmowej znalazły się na trzypłytowym albumie "Chopin. Filmowe motywy", wydanym przez Filmotekę Narodową.

 • Żydowskie Motywy: Laureaci

  Izraelski film "Konserwator" w reżyserii Yossiego Madmony'ego otrzymał Złotego Warszawskiego Feniksa - nagrodę 8. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Żydowskie Motywy. Laureatowi oprócz Grand Prix festiwalu przyznano też nagrodę 15 tys. złotych.

 • "Mieszkanie" wygrywa Żydowskie Motywy

  Izraelsko-niemiecki dokument "Mieszkanie" w reż. Arnona Goldfingera zdobył główną nagrodę Złotego Warszawskiego Feniksa na zakończonym w niedzielę w Warszawie 9. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym "Żydowskie Motywy". Nagrodę Publiczności przyznano za film "Hava Nagila".

 • Recenzja Gruz Braders "Grudki, smutki, rap do wódki": Muzyka regresywna

  Szczecińska rada osiedlowa zbytniosię nie wysila. Przed dymisją chroni ją prezesura Bonsona i muzyczne zaplecze KPSN-a.

 • Recenzja Me And That Man "Songs of Love and Death": Wielki hołd, dobry album

  Wydaje mi się, jakbym całkiem niedawno marudził na niedobór supergrup z prawdziwego zdarzenia na polskiej scenie muzycznej. A tu proszę: właśnie wyszedł album grupy, której głowami są Adam Nergal(...) szczęście, jeżeli coś nie gra w połączeniu tych osobowości, to tylko na papierze. Gdyby po wcześniejszej twórczości zaangażowanych muzyków określić, kto tu rozdaje muzyczne karty, to zdecydowanie John...

 • "Piraci z Karaibów" w Sali Kongresowej

  Już niebawem w warszawskiej Sali Kongresowej zabrzmią najsłynniejsze motywy filmowego hitu "Piraci z Karaibów".

 • KFF: Bogini fortepianu i potwór rocka

  Nowy konkurs, DocFilmMusic, do którego można było zgłaszać muzyczne filmy dokumentalne o czasie trwania powyżej 30 minut, pojawi się w programie Krakowskiego Festiwalu Filmowego po raz pierwszy. Nowa(...) bohaterów, poza tym różnią się znacząco, jeśli chodzi o dynamikę życiorysów muzyków, czy gatunki muzyczne, jakie reprezentują. - Część nazwisk bohaterów naszych konkursowych dokumentów będzie brzmiała dla...

 • Michał Lorenc kompozytorem muzyki do "Psów 3"

  Muzyka z filmów "Psy" i "Psy 2. Ostatnia krew" to jedna z najbardziej rozpoznawalnych ścieżek dźwiękowych w historii polskiego kina. Charakterystyczne solowe motywy na trąbce są utożsamiane z postacią Franza Maurera na równi z jego kultową kurtką i paczką Cameli.  Fani "Psów" nie będą zawiedzeni, bo muzyka autorstwa Michała Lorenca ponownie będzie towarzyszyła Franzowi, tym razem w filmie "Psy...

 • Złodzieje piosenek

  To mój utwór! Ukradli mi piosenkę! Oburzeni artyści skarżą się w sądach na plagiaty. Tymczasem wszystkie głośne w ostatnich latach muzyczne plagiaty to sprawy niejednoznaczne.