• Informacje na temat:

  na podstawie powieści

Artykuły na temat: na podstawie powieści
 • "Kraina Lovecrafta": Serial HBO na podstawie powieści Matta Ruffa

  ..."Kraina Lovecrafta" to nowy serial obyczajowy HBO, oparty został na powieści Matta Ruffa o tym samym tytule.

 • Tom Hanks powraca jako Robert Langdon

  Rozpoczęły się prace na planie adaptacji bestsellerowej powieści Dana Browna "Inferno". W roli głównej występuje Tom Hanks. Reżyserem filmu jest Ron Howard. Ekipa przebywa obecnie we Florencji.

 • "W głębi lasu": Polski zespół zrobił świetny cover mojej powieści

  O powieści "W głębi lasu", dobrych adaptacjach i współpracy z polską ekipą rozmawiamy z Harlanem Cobenem.

 • "Zimowa opowieść" na Blu-ray i DVD

  "Zimowa opowieść" to - zrealizowana na podstawie wychwalanej przez krytyków powieści Marka Helprina - miłosna historia, rozgrywająca się w Nowym Jorku na przestrzeni ponad stu lat. Film debiutuje 21 listopada na Blu-ray i DVD w ofercie Galapagos Films.

 • "Król": Canal+ kręci serial na podstawie powieści Szczepana Twardocha

  Właśnie ruszyły zdjęcia do nowego serialu Canal+ - "Król". Jest to adaptacja powieści Szczepana Twardocha o tym samym tytule. W roli głównej wystąpi Michał Żurawski.

 • "Wada ukryta": Detektyw na haju

  19 czerwca na płytach Blu-ray i DVD pojawi się"Wada ukryta". Najnowszy film Paula Thomasa Andersona zrealizowany na podstawie powieści Thomasa Pynchona podbił serca amerykańskich krytyków oraz zdobył dwie nominacje do Nagrody Akademii i nominację do Złotego Globu.

 • Amazon zrealizuje serial na podstawie powieści "Władcy Pierścieni"

  To już oficjalne! Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami serwisu Deadline Amazon wykupił międzynarodowe prawa do "Władcy Pierścieni" i zrealizuje serial na podstawie popularnego cyklu powieści.

 • Robert Więckiewicz nagrodzony na festiwalu w Tokio

  Robert Więckiewicz otrzymał nagrodę za najlepszą rolę męską na 27. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Tokio. Wyróżniono go za postać Jurusia w filmie Wojciecha Smarzowskigo "Pod Mocnym Aniołem" na podstawie powieści Jerzego Pilcha.

 • Powstanie serial "Kierunek: Noc" na podstawie powieści Jacka Dukaja. Producentem Tomek Bagiński

  Za reżyserię tej sześcioodcinkowej opowieści odpowiadać będzie belgijski duet - Inti Calfat i Dirk Verheye ("Over Water"). Producentami wykonawczymi będą Tomek Bagiński oraz Jacek Dukaj, a showrunnerem - Jason George ("The Protector", "Narcos"), natomiast za produkcję odpowiadać będzie belgijska wytwórnia Entre Chien et Loop. Scenariusz jest inspirowany książką Jacka Dukaja "Starość Aksolotla...

 • Katarzyna Herman w filmie Agnieszki Holland

  Katarzyna Herman przygotowuje się do roli w thrillerze "Pokot" w reżyserii Agnieszki Holland. Film będzie ekranizacją powieści Olgi Tokarczuk. Zdjęcia mają się rozpocząć już w czerwcu. Jesienią natomiast Katarzynę Herman będzie można oglądać w obrazie "Panie Dulskie" na podstawie sztuki Gabrieli Zapolskiej.

Zdjęcia na temat: na podstawie powieści
Wideo na temat: na podstawie powieści
 • "Amerykańscy bogowie": Pierwszy zwiastun

  Pierwszy zwiastun serialu "Amerykańscy bogowie" na podstawie powieści Neila Gaimana.

 • Grobowiec Świetlików

  Wstrząsający film, którego scenariusz powstał na podstawie biograficznej powieści Akiyukiego Nosaki. Rozgrywająca się pod koniec II wojny światowej w Japonii historia 14-letniego chłopca i jego młodszej siostry, których rodzice zginęli podczas nalotu. Rodzeństwo jest zdane tylko na siebie, próbując przetrwać w świecie ogarniętym koszmarem wojny...

 • "Castle Rock": Zwiastun serialu

  "Castle Rock" to serial na podstawie motywów z powieści i opowiadań Stephena Kinga.

 • Pięćdziesiąt twarzy Greya

  Film zrealizowany na podstawie bestsellerowej powieści E.L Jamesa "50 twarzy Greya". Studentka literatury Anastasia Steele przeprowadza wywiad z młodym przedsiębiorcą Christianem Greyem. Niezwykle przystojny i błyskotliwy mężczyzna budzi w młodej dziewczynie szereg sprzecznych emocji. Fascynuje ją, onieśmiela, a nawet budzi strach. Przekonana, że ich spotkania nie należało do udanych, próbuje o nim zapomnieć - tyle że on zjawia się w sklepie, w którym Ana pracuje, i prosi o drugie spotkanie.

Dyskusje na temat: na podstawie powieści