• Informacje na temat:

  naczelna francuskiego

Artykuły na temat: naczelna francuskiego
 • Jak wygląda miłość po francusku?

  Czy kobieta z przeszłością i mężczyzna do wzięcia mogą stworzyć szczęśliwy związek? Polscy widzowie przekonają się o tym już 9 sierpnia, kiedy na ekrany kin trafi komedia "Miłość po francusku".

 • "Miłość po francusku" bez względu na wiek

  Różnica wieku pomiędzy partnerami to główny motyw komedii "Miłość po francusku", która 19 sierpnia trafi na ekrany polskich kin.

 • Zmarł wybitny reżyser Eric Rohmer

  Eric Rohmer - francuski reżyser filmowy, scenarzysta i krytyk filmowy, należący do najwybitniejszych twórców kina francuskiego i kina współczesnego - zmarł w poniedziałek rano, 11 stycznia 2010 roku, w Paryżu w wieku 89 lat.

 • Zmarł słynny dokumentalista Claude Lanzmann, twórca "Shoah"

  ...ojca wyemigrował do Francji z obecnej Białorusi. Do francuskiego ruchu oporu wstąpił w wieku 17 lat i walczył w Owernii. Lanzmann sprzeciwiał się wojnie francuskiej w Algierii. Był przyjacielem...

 • Przeciwnik Jamesa Bonda

  Amalric zagrał ostatnio w nagrodzonym w Cannes filmie Juliana Schnabela "Motyl i skafander", opowiadającym o sparaliżowanym redaktorze naczelnym francuskiego "Elle" - Jean-Dominique'u Bauby'm. "Pomimo że sprawa jest już pewna, Amalric nie potwierdził, ani nie zaprzeczył tej informacji" - pisze Roger Friedman z Fox News i zaczyna żartować, nawiązując do postaci granej przez Amalrika w "Motylu...

 • Cindy Crawford z córką na okładce "Vogue'a"

  Okładkę kwietniowego numeru francuskiego "Voguea" zdobią dwie piękne panie Crawford. Ikona modelingu Cindy z córką Kaią, która dopiero stawia pierwsze kroki jako modelka. Deklarują, że to ich pierwsza i ostatnia wspólna sesja zdjęciowa.

 • Nie obchodzą go normy, żyje po swojemu

  Pierre Niney uważany jest za wschodzącą gwiazdę i nadzieję francuskiego kina. Już niedługo zagra ikonę światowej mody, Yves Saint-Laurenta. Polscy widzowie poznają urok młodego aktora już 9 sierpnia, kiedy na ekrany kin trafi przebój znad Sekwany - "Miłość po francusku".

 • Specjalistka od miłości

  Niebawem na ekrany polskich kin wejdzie komedia romantyczna "Miłość po francusku". W głównej roli występuje w niej znana m.in. z filmów "Jak kochać to we dwoje" oraz "Tylko nie miłość", Virginie Efira.

 • Wysokie obcasy, przebojowe kobiety

  Komedia "Miłość po francusku" to prawdziwa gwiazda wybiegu wśród filmów modowych. Z przymrużeniem oka ukazuje świat wysokich obcasów, oryginalnych stylizacji i przebojowych kobiet znanych widzom z takich produkcji jak "Diabeł ubiera się u Prady" i "Seks w wielkim mieście".

 • Protesty przeciw "nagonce" na Polańskiego

  Élisabeth Lévy, redaktor naczelna miesięcznika "Causeur" zwróciła uwagę, że organizacje feministyczne nie protestowały przeciw Ladj Ly, reżyserowi nagrodzonemu Cezarem za najlepszy film ("Nędznicy(...) przyznaniem Cezarów solidarność z autorem "Oficera i szpiega" wyraziła Brigitte Bardot, legendarna gwiazda francuskiego kina, uważana niegdyś za symbol wyzwolenia kobiet. "Jakie to szczęście, że jest...