• Informacje na temat:

  nagradzać

Artykuły na temat: nagradzać
 • Apel francuskich feministek: Nie nagradzajcie filmu Polańskiego!

  Feministki sugerują, że francuska Akademii Sztuki i Techniki Filmowej już się częściowo zhańbiła przyznając dramatowi "Oficer i szpieg" Romana Polańskiego rekordową liczbę aż 12 nominacji do Cezarów. Organizacje feministyczne apelują, by teraz to prestiżowe gremium przynajmniej nie głosowało na ten film, by nie nagradzać twórcy, którego nazywają "gwałcicielem" i "kryminalistą". Przypominają, ze...

 • Seattle nagradza

  Jamie Foxx ( "Ray" ) i Imelda Stunton ( "Vera Drake" ) po raz kolejny zostali docenieni przez filmową organizację. Tym razem aktorów nagrodzili krytycy z Seattle. To kolejne wyróżnienia dla twórców, co plasuje ich na czele wyścigu o oscarowe nominacje.

 • Hollywood nagradza

  Organizatorzy tegorocznej edycji festiwalu Hollywood Film ogłosili nominacje do nagród dla najlepszych filmów, aktorów i aktorek mijającego roku. Wyróżnienia zostaną wręczone na zakończenie imprezy, która odbędzie się od 1 do 8 października w Los Angeles. Jak już informowaliśmy honorowe nagrody festiwalu otrzymają między innymi Jodie Foster i Janusz Kamiński .

 • Nowy film nagradzanego twórcy "Obławy"

  Paweł Wilczak, Sebastian „Stanki” Stankiewicz, Wojciech Mecwaldowski, Jerzy Bończak i Katarzyna Warnke w filmie „Pan T.”. Pełna czarnego humoru, seksu i wzruszeń, zaskakująco współczesna historia o Polsce z absurdalnych czasów w kinach od 27 września

 • Elton John nagradza twórców teledysków

  Zakończyła się akcja "Elton John: The Cut", w ramach której powstały teledyski do trzech piosenek Eltona Johna z początku lat 70. Poniżej możecie zobaczyć nagrodzone prace.

 • Tofifest: Festiwal, na którym nagradzana jest niepokorność

  Dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest Kafka Jaworska podkreśliła, że w Toruniu ludzie kina nagradzani są za niepokorność. - Robimy to jako jedyni na świecie - oceniła w rozmowie z PAP. W tym roku festiwalowe nagrody otrzymają m.in. Jan Englert i Marek Koterski.

 • Głośne i nagradzane

  5. edycja festiwalu Planete Doc Review odbędzie się w dniach 9-18 maja. Program filmowy obfitować będzie w głośne, nagradzane filmy zagraniczne (m.in. "Adwokat terroru" Barbeta Schroedera) jak i w polskie premiery ("na niebie na ziemi" Macieja Cuske).

 • Najczęściej nagradzany polski film

  Najczęściej nagradzany w tym roku polski film - "Melodramat" Filipa Marczewskiego zdobył kolejne wyróżnienie. Tym razem Alan Andersz, odtwórca głównej roli, został nagrodzony jako najlepszy aktor na 21. Festiwalu Europejskich Filmów Krótkometrażowych w Brest we Francji. Jest to dla młodego aktora pierwsza nagroda za tę rolę.

 • Festiwal Sztuki Komediowej nagradza

  Filmy "Moje wielkie greckie wesele" i "Był sobie chłopiec" otrzymały główne nagrody dla najlepszych komedii 2002 roku podczas Festiwalu Sztuki Komediowej, który 1 marca zakończył się w Aspen, w stanie Kolorado. Królem komedii został znany aktor, scenarzysta i reżyser Michael Moore, twórca wielokrotnie nagradzanego już w tym roku dokumenetu "Bowling For Columbine".

 • Sundance nagradza producentkę

  Niezależna producentka Gina Kwon ( "Good Girl" ) otrzymała nagrodę imienia Marka Silvermana podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Sundance. Młoda realizatorka odebrała Mark Silverman Fellowship for New Producers w niedzielę, 18 stycznia.

Zdjęcia na temat: nagradzać
Wideo na temat: nagradzać
 • "Pakt 2": Teaser serialu

  W drugim sezonie "Paktu" ponownie wystąpi Marcin Dorociński w roli dziennikarza śledczego Piotra Grodeckiego. Całość serialu wyreżyseruje Leszek Dawid, twórca wielokrotnie nagradzanych filmów fabularnych "Jesteś bogiem" i "Ki", a także głośnego dokumentu "Bar na Viktorii".

 • "Pułapka": Teaser serialu

  „Pułapka” to autorska sześcioodcinkowa produkcja TVN, realizowana na podstawie scenariusza Karoliny Frankowskiej i Michała Godzica. Reżyserem serialu został wielokrotnie nagradzany i wyróżniany Łukasz Palkowski, odpowiedzialny m.in. za takie produkcje jak „Bogowie”, „Belfer” czy „Najlepszy”. Autorem zdjęć do nowej produkcji jest Marian Prokop („Listy do M.”, „Miasto 44”, „Belfer”). Producentami serialu są Tomasz Karpiński oraz Katarzyna Bielecka.

 • Mikołaj Grabowski

  Starszy z braci Grabowskich. Nie widzimy go tak często, jak Andrzeja na dużym oraz małym ekranie, ale jest równie zasłużony dla polskiego kina. Ukończył krakowską PWST w 1969 roku (studia aktorskie) oraz w 1977 (studia reżyserskie). Występował m.in. na deskach Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. W przeszłości wyreżyserował wiele nagradzanych spektakli telewizyjnych oraz teatralnych m.in.: Opis obyczajów (1990). Szczęścia szukał także w polityce. W 2005 roku bez powodzenia kandydował...

Dyskusje na temat: nagradzać