• Informacje na temat:

  nagroda nobla

Artykuły na temat: nagroda nobla
 • "Quo Vadis" i nagroda Nobla

  Film "Quo Vadis" Jerzego Kawalerowicza, jako najdroższa produkcja w historii polskiego kina, wzbudza duże zainteresowanie, nie tylko zagranicznych dystrybutorów. Projekcja polskiego filmu ma uświetnić obchody stulecia nagrody Nobla.

 • Bob Dylan i Nagroda Nobla. "Wpadka" Patti Smith

  W sobotę (10 grudnia) odbyło się w Sztokholmie wręczenie nagród Nobla w pięciu dziedzinach. Na ceremonii zabrakło amerykańskiego poety i pieśniarza Boba Dylana. List od Boba Dylana odczytała w sobotę na bankiecie noblowskim ambasador USA w Sztokholmie Azita Raji.

 • Bob Dylan z Nagrodą Nobla. Komentarze polskich rockmanów

  W czwartek (13 października) Szwedzka Akademia ogłosiła, że literacka Nagroda Nobla została przyznana Bobowi Dylanowi . W uzasadnieniu możemy przeczytać, że 75-letniego wokalistę, kompozytora(...) głównym faworytem, ale jednocześnie spodziewana - po raz pierwszy został on wymieniony oficjalnie jako kandydat do literackiej nagrody Nobla prawie 20 lat temu, w 1997 roku. W mediach pojawiły się...

 • Bob Dylan z Nagrodą Nobla z literatury!

  Legendarny amerykański bard Bob Dylan został ogłoszony laureatem literackiej nagrody Nobla.

 • Bob Dylan w końcu odebrał Nagrodę Nobla

  Laureat literackiej Nagrody Nobla, poeta i pieśniarz Bob Dylan odebrał w sobotę (1 kwietnia) podczas zamkniętej dla publiczności ceremonii dyplom oraz medal noblowski - poinformowały szwedzkie media, powołując się na członków Akademii, którzy uczestniczyli w uroczystości.

 • Czy Bob Dylan przyjmie Nagrodę Nobla?

  Akademii Szwedzkiej wciąż nie udało się skontaktować z Bobem Dylanem, któremu w czwartek (13 października) przyznano literackiego Nobla. Amerykański muzyk i autor tekstów unika także mediów.

 • Medyczna nagroda dla Supermana

  Nobla. Uroczystość wręczenia nagród wszystkim czterem laureatom tegorocznych wyróżnień fundacji odbędzie się w Nowym Jorku w piątek, 19 września.

 • Bob Dylan nie odbierze nagrody Nobla w Sztokholmie

  Bob Dylan będzie nieobecny podczas ceremonii wręczenia Literackiej Nagrody Nobla - poinformowała Akademia Szwedzka.

 • Haneke z nagrodą FIPRESCI

  Nagroda zostanie wręczona reżyserowi 18 września na ceremonii otwarcia festiwalu filmowego w San Sebastian. Organizatorzy festiwalu w San Sebastian ogłosili również część programu festiwalu. Widzowie(...) krytykujący teorie ekonomiczne laureata nagrody Nobla, Miltona Friedmana po raz pierwszy zostanie wyemitowany na brytyjskim kanale cyfrowym More4 we wtorek, 1 września. W San Sebastian będzie miał swoją kinową...

 • Bob Dylan przerwał milczenie w sprawie Nobla. Przyjmie nagrodę?

  ..."Bob Dylan przerwał milczenie i powiadomił w piątek (28 października) sekretarz Akademii Szwedzkiej Sarę Danius, że przyjmuje przyznaną mu literacką nagrodę Nobla" - podała na swej stronie internetowej Fundacja Nobla. Muzyk zamierza też uczestniczyć w ceremonii wręczenia nagrody.

Wideo na temat: nagroda nobla
 • Karolina Gruszka: Biografia polskiej noblistki może zaskakiwać

  Dwukrotna laureatka nagrody Nobla prowadziła bardzo ciekawe życie. Tych rzeczy o Marii Skłodowskiej-Curie nie uczymy się w szkole. O czym aktorka rozmawiała z Anną Zając z Interii? Sprawdźcie! Film "Maria Skłodowska-Curie" debiutuje 24 lutego 2017 roku na ekrana polskich kin.

Dyskusje na temat: nagroda nobla