• Informacje na temat:

  nagrodą paryskiej

Artykuły na temat: nagrodą paryskiej
 • "Lekcja..." z kolejną nagrodą

  W środę, 4 kwietnia, "Lekcję białoruskiego" zaprezentowano w Londynie, na specjalnym pokazie zorganizowanym przez Amnesty International. O paryskiej nagrodzie dla filmu Dembińskiego poinformowała(...). prestiżową Nagrodą Vaclava Havla na Festiwalu Praw Człowieka "One World" w Pradze (w marcu) oraz nagrodą dla najlepszego filmu z Europy Wschodniej na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych...

 • Cezary 2020: Brad Pitt odmówił przyjęcia nagrody

  Po raz pierwszy w historii Cezarów nie została przyznana nagroda honorowa za całokształt twórczości. Według paryskich mediów nagroda francuskiej Akademii Sztuki i Techniki Filmowej miała trafić do hollywoodzkiego gwiazdora Brada Pitta. Ten się jednak nie zgodził.

 • Paryscy gimnazjaliści podbili Cannes

  Aktorzy-amatorzy z paryskiego gimnazjum zdobyli dla Francji pierwszą od ponad 20 lat Złotą Palmę - donosi w poniedziałek francuska prasa, ciesząc się ze zwycięstwa filmu "Entre les murs" Laurenta Canteta na festiwalu w Cannes.

 • "Paryż 05:59": Orgia w paryskim seks-klubie

  28 października na ekrany polskich kin trafi francuski dramat erotyczny "Paryż 05:59".

 • Benjamin Clementine: Od paryskiego wagabundy do laureata Mercury Prize

  Benjamin Clementine zadebiutował, wydając album "At Least for Now". Swoją muzyką zaskarbił sobie miłość fanów oraz uznanie ekspertów, którzy w tym roku zdecydowali, że to w jego ręce trafi prestiżowa nagorda Mercury Prize.

 • Kontrowersje wokół 12 nominacji do nagrody Cezara dla filmu Polańskiego "Oficer i szpieg"

  Film Romana Polańskiego "Oficer i szpieg" został nominowany do Cezara m.in. w kategorii najlepszy film, najlepszy aktor i najlepsza reżyseria oraz za montaż, muzykę, kostiumy i scenografię. Decyzja Akademii przyznającej nagrody wywołała protest środowisk feministycznych.

 • Reżyser Krzysztof Talczewski laureatem Nagrody Specjalnej Mediów Publicznych

  Reżyser i dokumentalista Krzysztof Talczewski został laureatem Nagrody Specjalnej Mediów Publicznych. Werdykt ogłosił podczas gali w Teatrze Polskim prezes TVP Jacek Kurski, który nazwał jego film "Niepodległość", najwybitniejszym filmem dokumentalnym ostatnich lat.

 • Paweł Pawlikowski z nagrodą w Cannes

  Dramat familijny "Manbiki Kazoku" ("Złodziejaszki") japońskiego reżysera Hirokazu Koreedy otrzymał w sobotę Złotą Palmę 71. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Nagrodę za najlepszą reżyserię przyznano Pawłowi Pawlikowskiemu za film "Zimna wojna".

 • "Zimna wojna" z nominacjami do Europejskiej Nagrody Filmowej

  Najnowszy film Pawła Pawlikowskiego "Zimna wojna" otrzymał pięć nominacji do Europejskiej Nagrody Filmowej - ogłosiła w sobotę, 10 listopada, Europejska Akademia Filmowa.

 • Europejskie Nagrody Filmowe 2018: Wielki sukces Polaków!

  Film Pawła Pawlikowskiego "Zimna wojna" otrzymał nagrody w najważniejszych kategoriach - film roku, najlepszy reżyser, najlepszy scenariusz i najlepsza aktorka. Obraz wyróżniono również za najlepszy montaż. Ceremonia odbyła się w sobotę, 15 grudnia, wieczorem w Sewilli, w Hiszpanii.

Zdjęcia na temat: nagrodą paryskiej