• Informacje na temat:

  najlepsza reżyseria

Artykuły na temat: najlepsza reżyseria
 • ​Greta Gerwig: Jo March reżyserii

  Nie potrafię dziś stwierdzić, czy zawsze lubiłam Jo March, bo była podobna do mnie czy pewnego dnia uznałam, że chcę być taka jak ona - wspomniała Greta Gerwig, twórczyni filmu "Małe kobietki", zrealizowanego na podstawie powieści Louisy May Alcott. Nominowana do sześciu Oscarów opowieść o losach czterech sióstr już w polskich kinach.

 • Kevin Costner wraca do reżyserii

  Kevin Costner ( "Trzynaście dni" , "3000 mil do Graceland" ) po pięcioletniej przerwie wraca do reżyserii. Zdobywca Oscarów za film "Tańczący z wilkami" (najlepszy film, najlepsza reżyseria) kończy negocjacje z wytwórnią Walt Disney Co. w sprawie prac nad filmem "Open Range".

 • Quentin Tarantino kończy z reżyserią?

  Od początku swojej kariery filmowej Quentin Tarantino zapowiadał, że zamierza wyreżyserować tylko dziesięć filmów. Twórca "Pulp Fiction" kończy właśnie prace nad "Pewnego razu... w Hollywood", które znalazło się w konkursie głównym festiwalu w Cannes. Tarantino zdecydował się przemontować obraz przed jego ogólnoświatową premierą. Przy okazji zdradził także, że być może był to jego ostatni film w karierze.

 • Są razem od ośmiu lat. Mogą rywalizować o Oscara za reżyserię

  Dwoje cenionych amerykańskich reżyserów opowiedziało szczerze o swoim życiowym i zawodowym partnerstwie. "Pojawia się czasem ochota na to, by się przed sobą popisywać" - wyznała Greta Gerwig. "Zawsze czuję się częścią tego, co nakręciła" - dodaje Noah Baumbach.

 • Festiwal Reżyserii Filmowej

  Blisko 60 filmów polskich i zagranicznych reżyserów zostanie pokazanych podczas Festiwalu Reżyserii Filmowej, który w niedzielę, 1 czerwca, rozpoczął się w Świdnicy. Podczas imprezy zostanie wręczony Złoty Dzik - nagroda dla najlepszego polskiego reżysera.

 • Najlepsi polscy operatorzy!

  W sobotę, 7 marca, ogłoszono laureatów Nagród Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych PSC (Polish Society of Cinematographers). Autorzy zdjęć zostali nagrodzeni w trzech kategoriach. Za najlepsze zdjęcia do pełnometrażowego filmu fabularnego nagrodzony został Piotr Sobociński jr. za "Boże Ciało" w reżyserii Jana Komasy. Kim są pozostali laureaci?

 • Kto najlepszym reżyserem?

  ...debiut reżyserski, Johana Rencka za "Czarnobyl" - reżyseria najlepszego filmu telewizyjnego lub serialu limitowanego oraz Stevena Bognara i Julię Reichert za "Amerykańską fabrykę" - reżyseria filmu dokumentalnego. W kategorii "reżyseria serialu dramatycznego" doceniono Nicole Kassell za jeden z odcinków "Watchmen". Z kolei Billa Hadera nagrodzono za reżyserię jednego z epizodów serialu...

 • Soderbergh uczy reżyserii

  W amerykańskiej witrynie internetowej IMDB, kilka dni po rozdaniu Oscarów, pojawiła się informacja, że Steven Soderbergh, zdobywca złotej statuetki w kategorii "Najlepszy reżyser", oferuje przyspieszony kurs reżyserii filmowej. Nie jest to bynajmniej żart prima aprilisowy.

 • Rusza Festiwal Reżyserii Filmowej

  ...wygląda reżyseria i powstawanie filmu" - mówił Dzierniejko. Warsztaty poprowadzą Janusz Zaorski i Piotr Łazarkiewicz. Główną nagrodą festiwalu jest Złoty Dzik - statuetka nawiązująca do zwierzęcia...

 • Janusz Majewski: Reżyseria to absolutna dyktatura

  ..."Czym jest reżyseria? To absolutna dyktatura" - mówi Janusz Majewski. "Patrzę na moich kolegów i myślę, że niektórym by się to przydało, żeby mieli bardziej doświadczonych od siebie producentów" - dodaje.

Zdjęcia na temat: najlepsza reżyseria
Wideo na temat: najlepsza reżyseria
 • "Jestem najlepsza. Ja, Tonya"

  skandalistek w historii sportu wcieliła się Margot Robbie. Jej matkę zagrała Allison Jenney i za tę kreację otrzymała Oscara w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa. O filmie "Jestem najlepsza

 • Złote Globy 2017 rozdane. "La La Land" najlepszym filmem!

  W Los Angeles rozdano Złote Globy, nagrody przyznawane przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej. Najwięcej statuetek, aż siedem, zdobył musical "La La Land". "La La Land" triumfował w kategorii najlepsza komedia lub musical. Twórcę tego filmu, Damiena Chazelle'a, nagrodzono dwoma Złotymi Globami: za reżyserię i scenariusz. Film zwyciężył również w kategoriach najlepsza muzyka

 • Oscary 2020: "Parasite" największym zwycięzcą gali

  ... południowokoreański "Parasite". "Parasite" otrzymał aż cztery statuetki, w tym tę najważniejszą - za najlepszy film. Obraz wyróżniono też w kategoriach: najlepsza reżyseria, scenariusz i międzynarodowy(...) Mendes, którego mające dziesięć nominacji "1917" było faworytem kategorii najlepszy film i reżyseria. W obu musiał uznać jednak wyższość "Parasite". Ostatecznie film zdobył trzy Oscary: za zdjęcia