• Informacje na temat:

  najlepsze

Artykuły na temat: najlepsze
 • Najlepsi polscy operatorzy!

  W sobotę, 7 marca, ogłoszono laureatów Nagród Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych PSC (Polish Society of Cinematographers). Autorzy zdjęć zostali nagrodzeni w trzech kategoriach. Za najlepsze zdjęcia do pełnometrażowego filmu fabularnego nagrodzony został Piotr Sobociński jr. za "Boże Ciało" w reżyserii Jana Komasy. Kim są pozostali laureaci?

 • Oscary 2020: Najlepsze selfie?

  Najlepsze selfie z Oscarów zrobiła w tym roku Charlize Theron. Oprócz aktorki znaleźli się na nim między innymi Tom Hanks i Rami Malek.

 • Przegląd najlepszych włoskich filmów

  Filmy, które biły rekordy oglądalności, urzekły krytyków i zdobyły nagrody na festiwalach w kraju i za granicą - najlepsze włoskie produkcje z ostatnich lat, będzie można obejrzeć w ramach przeglądu Cinema Italia Oggi, który potrwa od 23 do 27 lipca. Będzie to 9. edycja imprezy. Pokazy będą odbywać się w Warszawie (Kino Muranów), Wrocławiu (Kino Nowe Horyzonty), Krakowie (Kino Pod Baranami...

 • Najlepsze adaptacje literatury polskiej

  Wiele znanych dzieł literatury polskiej doczekało się przeniesienia na duży ekran, jednocześnie wiele spośród niezliczonych adaptacji filmowych znacznie różniło się od książkowych pierwowzorów. Twórców filmowych często interesuje poszukiwanie głębi i próba nowego odczytania klasyków. Choć wachlarz adaptacji jest szeroki, a wybór ogromny, przygotowaliśmy zestawienie najlepszych i najambitniejszych adaptacji literatury polskiej. Od Adama Mickiewicza, przez Marka Hłasko, aż po Jerzego Pilcha.

 • Christopher Nolan: Najlepsze sceny

  30 lipca 1970 roku, czyli dokładnie 50 lat temu, w Londynie na świat przyszedł jeden z największych wizjonerów współczesnego kina. Każdy kolejny film w jego portfolio określa się wydarzeniem przełomowym dla sztuk wizualnych, ludzie śledzą jego poczynania z wypiekami na twarzach. Wszystko dlatego, że Christopher Nolan mimo upływu lat pozostaje ewenementem na tle współczesnych trendów.

 • Najlepsze filmy o izolacji

  Kilka tygodni w izolacji, pod hasłem społecznego dystansowania. #Zostańwdomu jest ważne, kluczowe dla walki z pandemią, ale coraz trudniejsze do utrzymania. Im dłużej siedzimy w domu, tym bardziej chcemy z niego wyjść. Pojawia się coraz więcej myśli, trosk, frustracji. Bohaterowie kina dobrze znają te uczucia. Wielokrotnie byli w znacznie gorszej sytuacji. Przedstawiamy dziesięć filmów, którym izolacja i jej skutki są bliskim tematem.

 • "365 dni": Najlepsze otwarcie roku

  W pierwszy weekend na ekranach kin film "365 dni" obejrzało 454 tysiące widzów. To najlepsze kinowe otwarcie w 2020 roku.

 • Oscary 2017: Najlepsi z najlepszych

  Najlepszy film Na półmetku wyścigu o miano najlepszego filmu 2016 roku mówi się przede wszystkim o dwóch tytułach. Są to: "La La Land" Damiena Chazelle'a i "Moonlight" Barry’ego Jenkinsa(...) "La La Land" ma za sobą znakomity wieczór podczas Złotych Globów - i rekordowe siedem statuetek na koncie, w tym dla najlepszej komedii lub musicalu, a także 8 nagród Critics Choice i aż 11 nominacji...

 • Quentin Tarantino wybrał najlepszy film drugiej dekady XX wieku

  Popularny reżyser znany jest nie tylko z zamiłowania do kina, ale też z tworzenia zestawień „the best of”, obejmujących najlepsze filmy danego okresu. Teraz Quentin Tarantino ujawnił, jaki jego zdaniem jest najlepszy film drugiej dekady XX wieku. Jego wybór padł na wyreżyserowany przez Davida Finchera „The Social Network” z 2010 roku.

 • 10 najlepszych seriali 2019 roku! Kto wygrał?

  Koniec roku to czas wielkich podsumowań. Takiego rocznego podsumowania doczekał się także świat filmowy. Najlepsze seriale, filmy, aktorzy i producenci. Warto przyjrzeć się w szczególności pierwszej z wymienionych kategorii. W 2019 roku na naszych ekranach zadebiutowało sporo dobrych produkcji. Większość z nich wychodzi spod skrzydeł HBO albo Netflixa. Amerykański Instytut Filmowy - przy pomocy...

Zdjęcia na temat: najlepsze
 • Najlepsza ciążowa kreacja roku?
 • Najlepsza ciążowa kreacja roku?
 • Najlepsza ciążowa kreacja roku?
Wideo na temat: najlepsze
Dyskusje na temat: najlepsze