• Informacje na temat:

  najlepsze kreacje w gdyni

Artykuły na temat: najlepsze kreacje w gdyni
 • Najlepsze kreacje aktorskie

  ...należał do Nicole Kidman. Tom Cruise - "Barry Seal: Król przemytu" Najlepsze role często gra się wbrew własnemu emploi. Współpraca Toma Cruise’a z Dougiem Limanem jest tego najlepszym(...) jedno pytanie nie daje mi spokoju: jak jury festiwalu w Gdyni mogło go pominąć przy rozdaniu nagród? Sophia Lillis - "To" Dzieciaki z "To" rządzą i trudno było wybrać jedną osobę...

 • Gdynia 2019: Afery i kontrowersje

  Skandal, jakiego dotąd w polskim kinie nie było. Czterdziesta czwarta edycja okazała się naprawdę niezwykłą odsłoną Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Jeszcze przed jego rozpoczęciem wybuchła ogromna afera związana z selekcją filmów, a to, co działo się podczas samej imprezy, powodowało palpitacje serca wśród wszystkich osób z uwagą śledzących najważniejsze w kraju filmowe wydarzenie.

 • Gdynia 2019: Dla kogo Złote Lwy?

  Od poniedziałku przebierałem nogami, żeby na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zobaczyć produkcję pod każdym względem udaną, dzieło skończone. Wreszcie się doczekałem. To "Boże Ciało" Jana Komasy. Kto oprócz polskiego kandydata do Oscara 2020 ma jeszcze szansę na otrzymanie najważniejszych nagród podczas sobotniej gali zamknięcia imprezy?

 • Gdynia 2016: Kinga Preis oceni aktorskie kreacje

  Kinga Preis ("Dom zły", "Córki dancingu", "Cztery noce z Anną", "Cisza", "Bogowie") aż trzy razy uznana została przez jurorów festiwalu w Gdyni za najlepszą aktorkę. W tym roku to ona oceniać będzie kreacje swoich koleżanek i kolegów.

 • Filmowe podsumowanie roku: Najlepsze występy aktorskie 2018

  ...2018 rok obfitował w wybitne kreacje aktorskie. Było ich tak dużo, że podczas komponowania naszej listy musieliśmy zgodzić się na pewne ograniczenia. Dlatego też brakuje na niej ról z poprzedniego sezonu oscarowego - bo wszyscy już wiedzą, że Frances McDormand w "Trzech billboardach", Margot Robbie w "Jestem najlepsza" czy James Franco w "The Disaster Artist" byli świetni. Kończąc wstęp: oto...

 • Rola wariata jego najlepszą kreacją

  O tym, jak udało mu się przekonać do siebie jednego z najlepszych współczesnych polskich reżyserów, jak zagał chorego psychicznie, samemu pozostając zdrowym na umyśle i jakie są jego plany na najbliższy okres, Grzegorz Wolf opowiadał w Gdyni w rozmowie z dziennikarzami, m.in. INTERIA.TV. Czytaj też blog naszego redaktora o festiwalu w Gdyni!

 • "W ciemności" triumfuje w Gdyni

  Film "W ciemności" Agnieszki Holland zdominował galę wręczenia nagród 37. edycji Gdynia Film Festival, otrzymując statuetki w aż 9 kategoriach, z tym najważniejsze wyróżnienie imprezy - Złote Lwy. Za najlepszych aktorów uznani zostali występujący w tym filmie Robert Więckiewicz i Agnieszka Grochowska.

 • Kogo obchodzi festiwal w Gdyni?

  Zakończony w sobotę, 12 maja, 37. Gdynia Film Festival przejdzie do historii jako jedna z najsłabszych imprez ostatnich lat. W przyszłości może być jednak coraz gorzej. Bezpośrednią przyczyną wydaje się być malejąca ranga prestiżowego dotychczas przeglądu.

 • Startuje Festiwal Filmowy w Gdyni

  ...13 filmów, w tym sześć premier, znalazło się w konkursie głównym 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni, który startuje 15 września. O Złote Lwy powalczą m.in. "Miasto 44" Jana Komasy, "Obywatel" Jerzego Stuhra i "Pod Mocnym Aniołem" Wojtka Smarzowskiego.

 • Najlepsze polskie filmy 2015

  ..., a we wrześniu wygrał główną nagrodę na festiwalu w Gdyni. Sukcesów zatem nie brakuje. I trudno się dziwić, ponieważ obraz Szumowskiej z czystym sumieniem można postawić obok najlepszych europejskich produkcji roku. Świetnie opowiedziana, niebanalna historia, doskonałe kreacje Janusza Gajosa i Mai Ostaszewskiej i rewelacyjne zdjęcia. Kto nie widział, zdecydowanie trzeba nadrobić. "Body/Ciało...