• Informacje na temat:

  najlepszy film zagraniczny

Artykuły na temat: najlepszy film zagraniczny
 • Zagraniczne premiery jesieni

  Rozpoczęła się jesień, a wraz z nią nowe sezony popularnych zagranicznych seriali. Jakie produkcje startują w najbliższych dniach za oceanem?

 • Film "Timbuktu" triumfatorem tegorocznych Cezarów

  Film "Timbuktu" w reżyserii Abderrahmane'a Sissako triumfował podczas tegorocznej, 40. edycji Cezarów, nagród przyznawanych przez francuską Akademię Sztuki i Techniki Filmowej. Nominowana w kategorii najlepszy film zagraniczny "Ida" nie zdobyła statuetki.

 • Film "Ida" nagrodzony Oscarem. Kulesza i Trzebuchowska wyglądały zjawiskowo!

  ..."Ida" Pawła Pawlikowskiego otrzymała Oscara w kategorii "najlepszy film nieanglojęzyczny". - Nie wiem jak się tu dostałem, zrobiłem czarno-biały film o potrzebie spokoju, wycofania się ze świata i kontemplacji. I oto jestem, w tym zgiełku, w centrum światowej uwagi. To fantastyczne, życie jest pełne niespodzianek - mówił, odbierając statuetkę z rąk Nicole Kidman.

 • "Ida" z kolejną ważną nagrodą

  Krytycy filmowi z Nowego Jorku (NYFCC) przyznali swoje doroczne nagrody. Jedna z nich, za najlepszy film zagraniczny, trafiła w ręce twórców "Idy".

 • Teresa Lipowska: Kłosowski miał nie najlepsze relacje z rodziną

  ...w życiu codziennym. Wszystko leciało mu z rąk, ciągle coś mu nie wychodziło, kierowcą był nie najlepszym. Ale on nie miał z tego powodu żadnych kompleksów i celnie posługiwał się autoironią. Był takim prawdziwym wojakiem Szwejkiem, którego zresztą grał najlepiej! To on wiózł panią do porodu. Musiało być zabawnie. - Nie było wyjścia. Mojemu mężowi Tomkowi wypadły akurat nieplanowane zdjęcia do filmu...

 • Najlepsze sequele 2015

  16 stycznia na ekranach kin zadebiutuje druga część "Wkręconych". To jeden z wielu sequeli, które zafundują nam w tym roku polscy i zagraniczni twórcy. Wybraliśmy dwanaście spośród nich, które wzbudzają wśród kinomanów najwięcej emocji.

 • Zagraniczne hity na jesień 2014

  ..., do której ma dojść za dwa tygodnie. Kiedy prezydent nagle decyduje się skorzystać z usług innego lekarza, Carlisle grozi Ellen i domaga się, by wróciła do gry.  PAŹDZIERNIK DEFIANCE Canal + Film(...) i doskonałym szpiegiem. By sprostać temu wyzwaniu, "Red" spróbuje zwerbować jednego z najlepszych agentów izraelskiego wywiadu. Liz otrząśnie się po rewelacjach dotyczących tożsamości Toma. HAWAII 5.0

 • Oscarowa Noc i wystawa o filmie "Ida" w Muzeum Kinematografii

  Na wystawę poświęconą filmowi "Ida" oraz na Oscarową Noc, czyli kibicowanie polskim kandydatom do tej nagrody w towarzystwie m.in. jednego z nominowanych - operatora Ryszarda Lenczewskiego, zaprasza w lutym łódzkie Muzeum Kinematografii.

 • Zagraniczne hity na jesień 2013!

  Sprawdź, czego nie możesz przegapić w nadchodzącym sezonie! Tylko u nas znajdziesz dokładny przewodnik po zagranicznych serialach emitowanych przez polskie stacje. Dowiesz się też, jakie seriale wracają na ekrany za Oceanem!

 • "Ida" z nagrodą festiwalu na Capri

  "Ida" Pawła Pawlikowskiego została uznana za najlepszy, nieanglojęzyczny film zagraniczny na festiwalu filmowym na Capri. Nagrodę przyznano na organizowanej na włoskiej wyspie od 19 lat imprezie, na której królują produkcje z Hollywood.

Zdjęcia na temat: najlepszy film zagraniczny