• Informacje na temat:

  najpiękniejsze polskie kobiety

Artykuły na temat: najpiękniejsze polskie kobiety
 • ​"Portret kobiety w ogniu": Mniej znaczy więcej

  Melodramat może kojarzyć się z wizualnym przepychem - by przypomnieć nawet klasyczne "Przeminęło z wiatrem" czy ponad dwudziestoletniego już "Titanica", nachalną fabułą starającą się na siłę wyciskać łzy oraz aktorską szarżą, poniekąd usprawiedliwianą przez targające bohaterami skrajne uczucia. Jeśli ten opis kogoś zniechęcił, to uspokajam - "Portret kobiety w ogniu" Céline Sciammy stanowi...

 • Najlepsze adaptacje literatury polskiej

  Wiele znanych dzieł literatury polskiej doczekało się przeniesienia na duży ekran, jednocześnie wiele spośród niezliczonych adaptacji filmowych znacznie różniło się od książkowych pierwowzorów(...) adaptacji literatury polskiej. Od Adama Mickiewicza, przez Marka Hłasko, aż po Jerzego Pilcha.

 • Prezenterzy? Kobiety górą!

  ...wykształcenie w pracowni radiowej polsko - amerykańskiego studium radiowego. Pracował m.in. w Programie III Polskiego Radia jako prowadzący audycję "Zapraszamy do Trójki", był prezenterem w TVN24, prowadził(...) pojawił się m.in. w programach "Z refleksem", "Polskie sprawy", "Niepokonani", "Celownik" oraz w publicystycznym talk-show "Mam inne zdanie", który prowadził wraz z Jackiem Zającem. Obecnie znany jest jako...

 • Polskie kino na 70. Festiwalu Filmowym w Cannes

  Pokaz zrekonstruowanego cyfrowo "Człowieka z żelaza" Andrzeja Wajdy, krótkometrażowe filmy "Koniec widzenia" i "Najpiękniejsze fajerwerki ever" oraz koprodukcja francusko-litewsko-ukraińsko-polska "Szron" - to niektóre z propozycji polskiej kinematografii na 70. Festiwalu Filmowym w Cannes. Święto kina rozpoczyna się 17 maja.

 • Natasza Urbańska: Kobiety powinny dawkować erotyzm

  W kobietach najfajniejsza jest kokieteria - uważa Natasza Urbańska. Jej zdaniem seksapil powinno się umiejętnie dawkować, np. poprzez spojrzenia lub drobne gesty. Kobiety nie powinny rezygnować z odrobiny tajemnicy i niedopowiedzenia.

 • OFF Festival 2017: Polscy artyści polecają koncerty

  ...zęba bez znieczulenia przez najpiękniejszą kobietę mojego życia. Kumasz? Feist i Pj Harvey nie będzie mi dane zobaczyć, ale to pozycje obowiązkowe dla każdego, kto lubi muzykę. Kobiety z klasą...

 • Krzysztof Zanussi na Polskiej Wiośnie Filmowej

  ...​Polski reżyser Krzysztof Zanussi był w poniedziałek, 18 kwietnia, gościem 22. Polskiej Wiosny Filmowej w Budapeszcie. Wziął udział w prezentacji książki węgierskiego krytyka na swój temat i otworzył wystawę zdjęć Krzysztofa Kieślowskiego. Podczas spotkania z widzami Zanussi opowiadał m.in. o polskim i światowym kinie, o cenzurze, a także o swoich planach.

 • Barbara Brylska: Heroina Polskiego Kina

  W poniedziałek, 2 grudnia, w Teatrze Ateneum w Warszawie, odbył się uroczysty wieczór podsumowujący pierwszą edycję projektu poświęconego najbardziej magnetycznym aktorkom polskiej kinematografii powojennej - "Heroina polskiego kina". Pierwszą laureatką gali została Barbara Brylska.

 • "Życie Adeli": Z Cannes do polskich kin

  ...czyta się jak modernistyczną powieść, w której miłość jest narzędziem wprawiającym w ruch mechanizm dziejów. Chociaż w role kochanków wchodzą dwie młode kobiety, role zostają rozpisane w dosyć klasyczny sposób. Emma (Léa Seydoux) jest oddaną swojej pasji malarką, która zaprasza do domu przyjaciół prowadzących intelektualne dysputy; Adele (Adele Exarchopoulos) wchodzi w rolę kobiety spełniającej...

 • "#WszystkoGra": Polski musical nowej generacji

  Najpiękniejsze polskie piosenki w nowoczesnych aranżacjach. Porywające układy choreograficzne. Tak zapowiadany jest film "#WszystkoGra" Agnieszki Glińskiej, który na ekranach polskich kin zadebiutuje 12 lutego 2016 roku.