• Informacje na temat:

  najważniejsze wydarzenia 2010

Artykuły na temat: najważniejsze wydarzenia 2010
 • Film polski 2011: Nagrody i wydarzenia

  Srebrny Niedźwiedź w Berlinie dla operatora Wojciecha Staronia, nominacja "W ciemności" Agnieszki Holland do nagrody Critics' Choice Movie Award oraz Złota Żaba na Plus Camerimage, przyznana Jolancie Dylewskiej to najważniejsze wyróżnienia dla polskich filmowców w 2011 roku.

 • Co na Animatorze 2010?

  ...12 lipca w Poznaniu rozpocznie się 3. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator 2010. W ramach imprezy zaplanowano m.in. III Międzynarodowy Konkurs Filmów Animowanych, przeglądy tematyczne, projekcje filmów z muzyką na żywo, projekcje plenerowe, spotkania z twórcami oraz warsztaty.

 • Cannes 2010 w telewizji

  ...specjalnym programów jest Andrzej Chyra, który wraz z Egeman będzie komentował festiwalowe wydarzenia bezpośrednio z Cannes.

 • Oscary 2010: Dawid czy Goliat?

  Przed nami najważniejsze filmowe wydarzenie roku. Czy ceremonia wręczenia Oscarów będzie triumfem widowiskowego, wykorzystującego najnowocześniejsze technologie kina - przykładem "Avatar", czy skromniejszych, ale za to bogatszych treściowo produkcji, jak "The Hurt Locker. W pułapce wojny" czy "Bękarty wojny"?

 • Film polski w 2010 roku

  Pokazy "Katynia" Andrzeja Wajdy w telewizji rosyjskiej, oscarowa walka "Królika po berlińsku", sukces filmu Romana Polańskiego, nagroda w Wenecji dla Jerzego Skolimowskiego, zdjęcia do nowego obrazu Jerzego Hoffmana i opowieść o Grudniu'70 - są wśród najważniejszych wydarzeń w filmie polskim w 2010 roku.

 • Telewizja 2010: Smoleńsk wygrał z wyborami

  Smoleńsk, wybory i powódź to tematy, o jakich najczęściej słyszeliśmy w 2010 roku.

 • Off Plus Camera: Bez wstydu pod prąd

  Wizyta wspaniałego brytyjskiego aktora Davida Thewlisa, który odebrał w Krakowie nagrodę Pod Prąd oraz światowa premiera reżyserskiego debiutu Filipa Marczewskiego "Bez wstydu" to najważniejsze wydarzenia pierwszych dni festiwalu Off Plus Camera.

 • Kino przyszłości: 3D or not 3D?

  Porównanie dwóch najważniejszych filmów 2010 roku: "Avatara" Jamesa Camerona oraz "Incepcji" Christophera Nolana, to porównanie dwóch strategii rozwoju współczesnego kina. Podstawowe pytanie brzmi: 3D or not 3D? Ale w minionym roku emocjonowaliśmy się też innymi filmowymi wydarzeniami.

 • 13. edycja Millennium Docs Against Gravity pod hasłem "Oderwij się!"

  ...osiem lat temu nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej jako "Najważniejsze wydarzenie filmowe roku". Był do niej następnie dwukrotnie nominowany - w 2010 i 2012r. Poprzednią edycję odwiedziło ponad 40(...) w Europie. W tym roku wydarzenia festiwalowe będą odbywały się w 24 miastach (m.in. Łodzi, Elblągu, Poznaniu, Rzeszowie, Białymstoku, Krakowie, Ełku, Lubinie i Dąbrowie Górniczej) pod hasłem "Oderwij się...

 • Miss Nowego Jorku w polskim serialu

  Davina Reeves-Ciara w 2010 roku sięgnęła po koronę Miss Nowego Jorku. Czarnoskóra piękność porzuciła jednak karierę w amerykańskim show-biznesie, bo wybrała miłość. Teraz z mężem i dziećmi mieszka pod Wałbrzychem. Zobaczymy ją w jednej z pierwszoplanowych ról w nowej produkcji Canal+ "Żmijowisko".

Dyskusje na temat: najważniejsze wydarzenia 2010
 • Re: Nowy numer "Świata Seriali"

  Czy będzie coś takiego o Modzie na sukces jak ''Najważniejsze wydarzenia od stycznia do grudnia 2010?'' Bo ostatnie 3 lata było - 2007,2008,2009.