• Informacje na temat:

  najważniejsze wydarzenia miejsce 30

Artykuły na temat: najważniejsze wydarzenia miejsce 30
 • Startuje 30. Warszawski Festiwal Filmowy

  Ok. 200 twórców kina i aktorów z ponad 50 krajów weźmie udział w 30. edycji Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Impreza rozpocznie się w piątek, 10 października, i potrwa 10 dni. Polskę reprezentować będą, pokazując swoje nowe filmy, m.in. Krzysztof Zanussi i Jan Jakub Kolski.

 • Rawa Blues Festival obchodzi 30. urodziny

  Najstarszy festiwal bluesowy w Polsce, jeden z najbardziej uznanych w Europie i największy na świecie odbywający się "in-door" (pod dachem), w tym roku odbędzie się już po raz 30. Jak zwykle - w katowickim Spodku! Z okazji jubileuszu organizatorzy na podstawie opinii fanów, dziennikarzy i muzyków wybrali gwiazdy zza Oceanu, których występ na poprzednich edycjach festiwalu szczególnie zapadł...

 • Fish: 30-letni album "Misplaced Childhood" Marillion w całości w Polsce

  ...17 czerwca 1985 roku, dokładnie 30 lat temu, w sprzedaży ukazał się trzeci album grupy Marillion, "Misplaced Childhood". Płyta okazała się największym komercyjnym sukcesem zespołu, a także jednym z najwybitniejszych dzieł rocka progresywnego. Materiał zostanie w całości wykonany przez Fisha podczas tegorocznej edycji Ino-Rock w Inowrocławiu.

 • Eurowizja 2015: Kto? Gdzie? Kiedy?

  ...19 maja odbędzie się pierwszy półfinał 60. Konkursu Piosenki Eurowizja. Z tej okazji warto przypomnieć najważniejsze informacje dotyczące wydarzenia, które cieszy się ogromną popularnością we wszystkich krajach Europy i nie tylko.

 • Nick Cave, Acid Drinkers i inni. Mocne premiery wrześniowe

  Po wakacyjnej przerwie fanów rocka i metalu czeka sporo atrakcji - sprawdźcie najważniejsze wrześniowe premiery płytowe z rejonów cięższych brzmień.

 • Carlos Santana: Koncert w Krakowie odwołany przez koronawirusa. Kiedy nowy termin?

  Santana znalazł się w elitarnym gronie najlepszych gitarzystów wszech czasów według magazynu "Rolling Stone". Ma w dorobku 10 nagród Grammy i miejsce w Rockandrollowym Salonie Sław. Wydał przeszło 30(...) stylu z albumem "Supernatural" (1999), który sprzedał się w ponad 30-mln nakładzie. To z tej płyty pochodzą przeboje "Smooth", "Maria Maria", "Corazon Espinado" i "Put Your Lights On". To...

 • Edyta Górniak: Mija 25 lat od sukcesu na Eurowizji

  ...30 kwietnia mija 25 lat od pamiętnego występu Edyty Górniak na Eurowizji. Artystka wykonała wtedy utwór "To nie ja" i zajęła drugie miejsce. Jest to póki co najlepszy wynik Polski w historii startów w konkursie. "To jedno z najważniejszych moich wystąpień publicznych w życiu" - wyznała wokalistka, która planuje świętować z fanami jubileusz tego zdarzenia.

 • Open'er: Noise i jazz

  Świetny, hałaśliwy koncert Sonic Youth, zaskakujący, miejscami jazzowy set The Roots i... spóźniony, ale w bardzo dobrej formie Dizzee Rascal - to najważniejsze wydarzenia pierwszego dnia Open'er Festival w Gdyni.

 • Wystawa Paradżanowa we Wrocławiu

  Podczas tegorocznej edycji festiwalu Era Nowe Horyzonty będzie miało miejsce bezprecedensowe wydarzenie - wystawa plastycznych prac wizjonera kina, armeńskiego reżysera - Siergieja Paradżanowa. Towarzyszyć ona będzie retrospektywie twórczości twórcy "Barw granatu". 6. edycja festiwalu Era Nowe Horyzonty odbędzie się we Wrocławiu w dniach 20-30 lipca.

 • Polscy twórcy o Sierpniu '80

  ..."Sierpień '80 był jednym z najważniejszych doświadczeń pokoleniowych" - mówi reżyser Jacek Bromski. Dariusz Jabłoński, Piotr Trzaskalski, Małgorzata Szumowska - autorzy 10-minutowych etiud, składających się na film "Solidarność", przygotowany z okazji rocznicy Sierpnia '80. - wspominają wydarzenia sprzed lat.