• Informacje na temat:

  neil armstrong księżyc

Artykuły na temat: neil armstrong księżyc
 • "Bilet na Księżyc": Jak stracić dziewictwo w PRL-u?

  Akcja "Biletu na Księżyc" rozgrywa się w 1969 roku, tym samym w którym Neil Armstrong wykonał "mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości". Głównymi bohaterami tej familijnej opowieści są dwaj bracia, którzy z podkarpackiej wsi wyruszają w kolejową podróż przez całą Polskę.

 • Jacka Bromskiego "wyprawa na Księżyc"

  W Kazimierzu Dolnym rozpoczęły się zdjęcia do nowego filmu Jacka Bromskiego pod roboczym tytułem "Wyprawa na Księżyc". Główną rolę gra debiutant Filip Pławiak.

 • "Proxima": Pierwsza kobieta

  Minęło przeszło 50 lat, od kiedy Neil Armstrong wykonał "mały krok człowieka, ale wielki skok ludzkości", stawiając stopę na Księżycu. Lądowanie na Srebrnym Globie pozwoliło przekroczyć granicę, spojrzeć na Ziemię z zewnątrz, było kulminacyjnym punktem zimnowojennej rywalizacji dwóch mocarstw. Ale historyczne osiągnięcia programu Apollo to zarazem początek końca rejsów kosmicznych. Żaden...

 • "Ukryte działania" : Licz na siebie

  Kiedy pada hasło "wyścig kosmiczny", większość z nas widzi Neila Armstronga wbijającego amerykańską flagę w powierzchnię Księżyca. Myślimy o Łajce, Sputniku i komputerach wielkości ciężarówek. Film Theodore'a Melfiego "Ukryte działania" pokazuje, że równoległe ze starciem dwóch supermocarstw odbywał się jeszcze inny wyścig, wyścig pojedynczych ludzi o własne marzenia.

 • "Pierwszy człowiek" : Na orbicie

  Na tle "Grawitacji", "Marsjanina" i "Interstellar", trzech największych widowisk o kosmosie ostatnich lat, "Pierwszy człowiek" wydaje się filmem z innej galaktyki. Biografia Neila Armstronga zamiast na efekty specjalne stawia na detale, zamiast robić show opowiada historię, zamiast zachwycać kadrami rozgwieżdżonego nieba straszy jego pustką. Za kilka dekad będzie jednak uznawana za dzieło, które...

 • Te filmy nie zdobędą Złotych Lwów

  Festiwal w Gdyni nieuchronnie chyli się ku końcowi. Dwie czwartkowe projekcje filmów walczących o Złote Lwy - "Bilet na Księżyc" Jacka Bromskiego i "W imię..." Małgorzaty Szumowskiej - nie powinny jednak zaprzątać głowy członkom jury. Zarówno prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich, jak i autorka "Sponsoringu" powinni gruntownie przemyśleć zasadność swych najnowszych dzieł.

 • Trójwymiarowa rewolucja

  ...10 październikach na ekranach polskich kin zadebiutuje pierwszy film animowany zrealizowany w całości w technologii 3D. W "Wyprawie na Księżyc 3D" usłyszymy m.in. Daniela Olbrychskiego i Magdalenę Walach.

 • "Pierwszy człowiek": Świetne recenzje filmu Damiena Chazelle’a

  W filmie "Pierwszym człowiek" Ryan Gosling wciela się w legendarnego Neila Armstronga, pierwszego człowieka, który kiedykolwiek stąpał po powierzchni Księżyca. Obraz skupia się na mozolnych, ciężkich, trwających lata przygotowaniach Armstronga do historycznej misji. Na ekranie Goslingowi partnerują Claire Foy oraz Jason Clarke. Recenzenci podkreślają klaustrofobiczne zdjęcia, które oddają...

 • IMAX Kraków: Spacer po Księżycu

  W piątek, 24 lutego, na ekranie kina Orange IMAX Kraków, debiutuje obraz "Wspaniałe pustkowie. Spacer po Księżycu 3D" . To nie lada gratka dla miłośników trójwymiarowego obrazu - kosmiczną produkcję firmuje sam hollywoodzki gwiazdor Tom Hanks.

 • Paul McCartney: Autograf podrożał

  ...dolarów, obecnie 1500 dolarów. Najdroższy jednak jest podpis amerykańskiego astronauty Neila Armstronga, pierwszego człowieka, który stanął na powierzchni Księżyca (21 lipca 1969). Za jego autograf trzeba...