• Informacje na temat:

  nergal i dawca

Artykuły na temat: nergal i dawca
 • Nergal: Jeśli Bóg mnie karze...

  Adam "Nergal" Darski po raz pierwszy od wielu tygodni zdecydował się na udzielenie wywiadu. Chory na białaczkę artysta opowiada o swoim pobycie w szpitalu, o miłości do Dody, o śmierci i swoim stosunku (niezmiennie krytycznym) do chrześcijaństwa.

 • Nergal podziękował mu za życie

  Szpik oddany przez Grzegorza Kajtę uratował życie Adamowi 'Nergalowi' Darskiemu z grupy Behemoth. "Nic nadzwyczajnego nie zrobiłem" - komentuje skromnie 25-letni mieszkaniec Oświęcimia.

 • Nergal: Zdrowie nie ma narodowości

  Sporo kontrowersji wzbudziła emisja programu "Misja specjalna" poświęcona kwestiom związanym z przeszczepami szpiku kostnego. Oświadczenie w tej sprawie wydał Nergal, lider zespołu Behemoth, który wciąż czeka na dawcę. Na ostre słowa chorego artysty oświadczeniem zareagowali dziennikarze programu.

 • Nergal: W grudniu przeszczep

  ..."Tak, tak, mamy dawcę! Po wielomiesięcznych poszukiwaniach fundacja znalazła osobę, której genotyp jest identyczny z moim" - informuje ze szpitalnego łóżka Nergal. W grudniu lider grupy Behemoth przejdzie operację przeszczepu szpiku kostnego.

 • Nergal o białaczce: Czuję się zdrowy

  Adam "Nergal" Darski przyznaje, że kiedy usłyszał diagnozę białaczka, jego świat stanął w miejscu. Rozpoczęła się dramatyczna walka o każdy kolejny dzień życia, a jedynym ratunkiem dla muzyka był przeszczep szpiku kostnego. Od tamtego czasu szczególnie dba o zdrowie i pamięta o regularnych badaniach. Bierze też udział w kampaniach społecznych i wspiera chorych.

 • Nergal odpowiada Monice Olejnik

  Monika Olejnik skomentowała na Facebooku medialne spotkanie Adama 'Nergala' Darskiego z dawcą szpiku Grzegorzem Kajtą. Dziennikarka zarzuciła artyście... niewdzięczność wobec byłej partnerki Doroty 'Dody' Rabczewskiej, która wspierała muzyka w chorobie i skutecznie rozpropagowała problematykę przeszczepu szpiku. "Nergal dziękuje dawcy szpiku, ale zapomniał o Dodzie, która rozkręciła wielką akcję...

 • Doda nie wątpi w Adama

  Choć wciąż nie znalazł się dawca szpiku kostnego dla Adama 'Nergal' Darskiego, to Dorota 'Doda' Rabczewska nie wątpi w wyzdrowienie narzeczonego.

 • Dzięki Dodzie uratują życie wielu ludziom

  Apel Dody o rejestrowanie się w bazie dawców szpiku kostnego spotkał się z ogromnym odzewem. Przypomnijmy, że narzeczony piosenkarki Adam 'Nergal' Darski wciąż czeka na dawcę.

 • Behemoth: To nasze opus magnum!

  ..."Będziecie po wrażeniem. 'Evangelia Heretika' to wizualne szaleństwo" - o nowym DVD mówi Nergal, lider Behemotha.

 • Doda nagrodzona za "bycie człowiekiem"

  ...więcej dawców, to bardzo dobrze i oby więcej takich Róż" - dodała piosenkarka. "Kiedy mówię, do ludzi o problemie białaczki, o moim Adasiu ['Nergal' Darski - narzeczony gwiazdy] i innych chorych, to moja...

Zdjęcia na temat: nergal i dawca